DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu jsem měla dlouho rozečtenou, protože jsem musela sebrat odvahu ji dočíst. Mám z příběhu špatný pocit což bylo asi autorčiným účelem

17.01.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Název románu je takový nevinný, ale zdání klame. Životní příběh Anny se čte velice rychle a já se nestačila divit jejímu těžkému osudu a s jakou odvahou se mu postavila tváří v tvář. Moc doporučuji

12.05.2023 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Nadčasové povídky o válce. Remarque dokáže čtenáře vtáhnout do děje naprosto dokonale. Krásně napsané, ale bohužel smutné.

28.04.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zajímavé bylo sledovat jak se pomalu rozšiřuje okruh podezřelých. Vraha jsem neměla šanci uhádnout, prostě detektivní příběh jak má být.

01.02.2023 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Na Ženu v okně budu vzpomínat jen v dobrém. Vyplatilo se přečkat nudné pasáže, protože od jisté strany knihu nelze odložit. Závěrečné rozuzlení mě celkem překvapilo.

01.02.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Fascinující příběh dívky z bažiny, která se popere s nepříznivým osudem po svém. Román je sice napínavý, ale i tak z něj dýchá neuvěřitelná láska k přírodě. Doporučuji

13.12.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Románové příběhy na pozadí skutečných událostí se mi vždy líbily. Byl to návrat do těžké doby s dobře vylíčenými osudy místních obyvatel z jedné vesničky u Přerova. Lenku Chalupovou řadím určitě do mých oblíbených spisovatelek.

13.12.2022 5 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Nečekala jsem podle hodnocení žádný zázrak, ale nakonec z této docela zajímavé detektivky vůbec nejsem zklamaná. Určitě si přečtu od paní Chalupové další knihy, protože styl jakým píše se mi moc líbí

09.11.2022 4 z 5

Tak trochu jsem doufala v jiný konec, ale i tak se mi tato dramatická novela od A. Lustiga docela líbila.

03.06.2022

Červenka Červenka Jo Nesbø

Zajímavá zápletka se střídáním minulosti a současnosti. Jo Nesbo se zlepšil výrazně ve stylu psaní a až teprve touto jeho třetí knihou jsem si na něm vytvořila závislost.

23.05.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dokonale vykonstruovaný příběh o dceři židovského cukrovarníka, která prožívá šťastný život než se změní politická situace a je nucena se přizpůsobit poměrům těžké doby a různým životním nástrahám. Moc doporučuji stejně tak jako autorčinu další knihu Němci

17.02.2022 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Musela jsem si dát pauzu od těžkých témat a tyhle zasněžené vánoční příběhy byly docela příjemnou změnou. Kniha je určená pro mladší čtenářky, ale i tak se mi docela líbila.

26.12.2021 3 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Skvěle sepsaný, ale smutný příběh dvou německých bratrů, kteří se proti své vůli dostanou do řad SS. Sice se snaží být i nadále slušnými lidmi, ale hrůzné události během 2sv. války je nadobro změní. Doporučuji

25.10.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Hodnotím vysoko, protože se mi styl vyprávění o rodinných vztazích, které jsou ovlivněny láskou k včelařství líbil. Nejnapínavější příběh byl sice z budoucnosti o Tao, ale bez minulosti včelařů by příběh nebyl kompletní a nevedl by k zamyšlení. Doporučuji

11.10.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V poslední době si vybírám romány z těžké doby z pohraničí za 2.sv. války a tenhle je jeden z nejlepších. Jsem ráda za to, že jsem náhodně objevila knihu od pro mě neznámé autorky. Budu o nesnadném životě postav z románu a jejich česko-německých vztazích ještě dlouho přemýšlet … moc doporučuji

01.10.2021 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

V.S. Alexander si umí najít pokaždé zajímavé téma na román, které je navíc podle skutečných událostí. Doporučuji k přečtení

01.10.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Doktorka Vlasta Kálalová di Lotti musela být neuvěřitelně inteligentní, pracovitá a cílevědomá žena. Těžko lze uvěřit, co všechno byla schopná zvládnout v tak kulturně odlišné zemi od naší. Netušila jsem ani jakou životní tragédii dokázala překonat. Knihu moc doporučuji

21.09.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi čtivý příběh tří generací na pozadí historických událostí 20 století. Nenašla jsem v knize ani jedno hluché místo, abych ji mohla odložit. Krásná kniha

13.09.2021 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Můj první román od autorky a můžu říct, že určitě splnil všechny moje očekávání. Krásná kniha

17.06.2021 4 z 5

Operace Bruneval Operace Bruneval Jiří Šulc

Pro mě druhá kniha v pořadí od tohoto výborného spisovatele a opět nezklamala. Dechberoucí a zároveň poučný román, který je z velké části postaven na skutečných historických událostech moc doporučuji k přečtení.

17.06.2021 5 z 5