DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

moc se mi tahle klasika líbila! Alberto Moravia patří do mých oblíbených spisovatelů z mládí, protože má výborný talent pro dramatičnost a barvitě popisuje prostředí a jednotlivé povahy lidí. Horalka je silná žena, která se snaží ochránit svoji osmnáctiletou dceru Rosettu, bohužel opět s lidskými životy hodně zamává 2. sv. válka

28.10.2020

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown a jeho Inferno byla jízda od začátku až do konce. Oceňuji autorův smysl pro umění a tyto úžasná místa, kde se profesor Landon skrýval před pronásledováním, jsem si nejdřív našla prstem na mapě a později je i navštívila. Doporučuji

26.10.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Moc krásně napsaná postapokalyptická kniha z francouzské pevnosti Malevil i z jeho blízkého okolí. Lidé se po katastrofě změnili k nepoznání a po zemi se začnou potulovat nepřátelské tlupy a ohrožovat přeživší kamarády z Malevilu. Robert Merle si dal s popisem charakterových vlastností jednotlivých postav záležet. Určitě doporučuji!
“Celý Malevil přemýšlí, hledá, přispívá nápady. Celý Malevil napjal všechny síly k jedinému cíli. Mám v tom okamžiku dojem, že tvořím součást celku, jemuž sice velím, ale současně jsem mu podřízen jako jedno z jeho koleček, celku, který myslí a jedná zcela samostatně jako jediná bytost.”

21.10.2020 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Vraha bych nikdy neuhodla nebýt slečny Marplové. Pěkná detektivka s romantickým vztahem.

16.10.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Moc smutná kniha o deportacích do pracovních táborů na Sibiři a o každodenním boji o holý život. S napětím jsem četla kdy konečně dojde ke zvratu a Lina s rodinou bude poslána zpět do rodné Litvy. Doporučuji

06.10.2020 5 z 5

Morganův úděl Morganův úděl Colleen McCullough

Obsáhle popisovaný Morganův osud měl svým způsobem svoje kouzlo. První část knihy mě nebavila, ale pozdější plavba na otrokářské lodi a život v Austrálii to vynahradil. Nakonec to byl pěkný historický román z 18. století

05.10.2020 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Fajn kniha pro pobavení o trampotách Krausovy rodiny a napsaná s humorem jemu vlastním. Metodu to na tobě doschne dobře znám, takže za mě určitě ano!

02.10.2020 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Kdysi dávno jsem tuhle knihu objevila v knihovničce mých rodičů. Příběh neviditelného byl tenkrát originální a moc napínavý. Jako dítě jsem z ní byla nadšená a je pro mě krásným retrem

28.09.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Thriller o záhadném mizení osob ve slovenském pohoří Tribeč. Vím že se nejspíš do tohoto krásného pohoří nikdy dobrovolně nepodívám, zatím mně bohatě stačil poslech výborně namluvené a napínavé audioknihy Trhlina.

28.09.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Samotářskou účetní Eleanor se šrámy na duši a jejího nového přítele Raymonda si postupně oblíbíte. Eleanor se má vážně skvěle, jen ta cesta ke štěstí byla v jejím případě o něco složitější. Opravdu pěkná kniha.

27.09.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

tak tohle dílo od Orwella je mistrně napsané. Kolik takových Winstonů a Julií v naší minulosti už bylo a vzdorovalo totalitnímu režimu...Moc doporučuji

12.09.2020 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Kniha je plná hrůzných událostí z východní fronty na kterou vzpomíná nejlepší německý odstřelovač z pluku horských myslivců Sepp. Sepp byl jako jeden z mála oceněný Rytířským křížem Železného kříže a jeho začátky i pozdější zkušenosti z tvrdých bojů jsou hodně zajímavé. Pro citlivější čtenáře knihu nedoporučuji, protože těch veselejších historek je v knize opravdu málo

02.09.2020 4 z 5

Hanns a Rudolf Hanns a Rudolf Thomas Harding

Thomas Harding spisovatel, britský novinář a politolog dokonale mapuje paralelní životy lovce nacistů Hannse Alexandera a velitele koncentračního tábora Rudolfa Hösse. Příběh je ještě zajímavější tím, že Hanns Alexander byl bratrem babičky spisovatele Thomase Hardinga. V knize nechybí dobové fotografie , úsměvné historky z bezstarostného dětství Hannse i autentické dopisy Rudolfa Hösse...Kniha získala ocenění a já jen lituji, že jsem se k ni nedostala mnohem dřív.

09.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha Šikmý kostel se četla jedna radost. Autorka umožní čtenáři vrátit se o několik generací nazpátek a prožít strasti hornických rodin před a po důlním neštěstí. Líbilo se mi i to, že je příběh vystavěn na skutečných událostech a neochuzený o místní nářečí. Doporučuji!

06.08.2020 5 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Koruna je takový průměrný historický román s trochou zbytečných stran navíc. První třetina knihy se mi moc líbila, ale pak autorka nedokázala udržet moji pozornost. Knihu jsem horko těžko dočetla. Nevím jestli se někdy pustím do volného pokračování

29.07.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

hodně smutný příběh achjo! Myslela jsem si, že se situace v rodině zlepší a máma bude mít pro nadanou dceru větší pochopení. Tohle téma není pro mě...

22.07.2020 4 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

všechny knihy od Jamese Herriota jsou mojí srdeční záležitostí. Zaslouží si právem čestné místo v knihovně. Laskavé a humorné příhody sympatického veterináře a jeho čtyřnohých pacientů vás zaručeně potěší. Moc doporučuji!

18.07.2020

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

bývalý válečný zajatec Ernt se vrací ke své ženě a malé dceři Leni. Neschopný udržet si práci se odstěhuje i se svou rodinou do opuštěné chaty na Aljašce, kterou mu odkázal jeho přítel z války. Přizpůsobení se životu v divočině je bude stát hodně sil a nebýt jeho zhoršujícímu se psychickému stavu, kterým ohrožuje své nejbližší, byla by to taková oddechová četba. V knize najdete všechny podoby lásky, napětí, dobrodružství a také vypráví o mezilidských vztazích hrstky místních obyvatel v překrásné nespoutané přírodě. Příběh byl neskutečně reálný a jeden z nejlepších co jsem kdy četla

15.07.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Napínavá švédská krimi od začátku až do samého konce. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni a do vyšetřování se opět pustí Mikael. Tentokrát je hlavní podezřelou z několikanásobné vraždy Lisbeth, která se před policií i samotným Mikaelem ukrývá. Autor v tomhle díle poodhaluje značnou část z Lisbethiny minulosti. Nakonec zjistíte, že nutně potřebujete i poslední díl z této úspěšné trilogie. Moc doporučuji!!!

12.06.2020 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Moc milá knížka, která popisuje život v severní Itálii. Marta Kučíková je zkrátka výborná blogerka a její vtipné příběhy si určitě zasloužily knižní vydání

05.06.2020 3 z 5