Není kouře bez ohýnku

Do Lymstocku, poklidného venkovského městečka, přichází Jerry Burton se svou sestrou Joannou, aby se zotavil po těžkém úrazu, který utrpěl při havárii letadla. Jejich život by plynul neměnně a nevzrušeně, kdyby sourozenci náhle neobdrželi poměrně nechutné anonymní dopisy. Posléze zjistí, že i jiní obyvatelé dostávají podobné dopisy. Městečko postupně propadá zvláštní psychóze... Každý podezřívá toho druhého: co když je na pomluvách něco pravdy, co když nic nevzniká bezdůvodně? Když manželka jednoho váženého občana spáchá sebevraždu poté, co obdrží další anonym, začíná policejní vyšetřování. Vzápětí dojde i k vraždě, prvnímu činu toho druhu v historii Lymstocku... Kdo z obyvatel nedostal žádný anonymní dopis? Šlo o anonymy v pravém slova smyslu? A byla sebevražda opravdu sebevraždou nebo šlo o první oběť? Spolu s autorkou sledujeme příběh krůček po krůčku, a přece jen málokdo odhalí tajemství dříve, než se zachce autorce samé. Nakonec nebudeme ochuzeni ani o milostný příběh, u královny zločinu jemný a něžný jako kouř nad ohýnkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9744/neni-koure-bez-ohynku-vqx-9744.jpeg 4.4639

Slečna Marplová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

The Moving Finger, 1943

Kniha Není kouře bez ohýnku

domihruzkova

Jednohubka na jeden kratší večer. Poslechnuto jako audiokniha, ale přestože jsem závěr knihy poslouchala několikrát, uniklo mi, jaký měl pachatel motiv.

zazvorka

Ač je tam má oblíbená slečna M jen v závěru, kupodivu mu to nevadilo. Zřejmě proto, že jiných slečen tam bylo dostatek! Poměrně útlá knížka, taková jednohubka, ale moc chutná! Venkov, uvěřitelná zápletka, dvojité překvapení v závěru - za mne jednička s hvězdičkou!

Vendula0808

Super kniha od A.Ch. jako vzdy prekvapila a bavila! :) a taky mi zase předvedla jak mizerný odhad mam :D Pro me(jako vzdy )nečekaný konec

PeterBahn

Moc hezky se četlo! Paní Agatha v tomto díle odhalila jednoduchý princip. Muži vraždí buď aby získali majetek, nebo aby získali krásnou ženu… Zde to bylo za B…:-)

Knihomolka134
27.12.2020

Jako vzdy skvela "Christiovka", chvalim moc provedeni audioknihy.

konicekbily
15.12.2020

Té kouřové clony kolem anonymních dopisů mi připadá trochu moc, navíc většinou knihy se proplétá pokus o romantickou červenou knihovnu a tak se k samotné vraždě dostáváme poněkud opožděně. Když všichni tápou a nikdo neví kudy kam, na úplný závěr je vtažena do děje slečna Marplová, která dokonce "kuje pikle" ve stylu kolegy Hercula. Její závěrečné vysvětlení všem ukáže, jak to bylo jednoduché! Velice poklidná pohodová detektivka.

n.ezn.amy
06.12.2020

Mladý pilot Jerry se nastěhuje do městečka Lymstock ke své sestře Joanně, aby se zde zotavil ze svého zranění. Nedlouho poté dostane anonymní dopis, že se svou sestrou nejsou sourozenci a anonymní dopisy plné nenávisti začnou dostávat i ostatní obyvatelé městečka. A na scéně se objeví slečna Marplová, aby pomohla vyšetřit kdo posílá anonymní dopisy a proč. U Agathy Christie jsem nikdy dopředu nezjistil kdo je vrah a vždy na konci to pro mě bylo velké překvapení, možná i proto mám její knihy tak rád

05.11.2020

Agatha Christie jako autorka milostného román(k)u?No prosím.Další pseudopoklidné maloměsto kde v pozadí bublají anonymy,vraždy,pomluvy a slečna Marplová.Tentokrát méně nápadná ale ne méně nápaditá.