Neviditelný

Proslulý autor utopických románů líčí v tomto fantastickém příběhu osudy mladého přírodovědce Griffina, který objeví tajemství neviditelnosti a vyzkouší je sám na sobě. Neviditelný a nepolapitelný bloudí nejprve Londýnem, pak anglickým venkovem, šíří kolem sebe zmatek a hrůzu, stává se štvancem, propadá zuřivosti, která se mu nakonec stane osudnou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1777/neviditelny-IRr-1777.jpg 3.8275
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Melantrich

The Invisible Man (1897)

Kniha Neviditelný

Allebith

U téhle se mi nějak velmi obtížně začítalo. Je sice pěkná, ale prostě ve mě nenechala ten správný pocit. Nevím, jak lépe to popsat. Snad si ji ještě někdy přečtu znova, v lepším rozpoložení.

hurwajz

Opět skvělé čtení. Na začátku jsem byl hlavním hrdinou fascinován......později mi ho bylo líto......a pak se z něho pro mě stal záporák.
Zase střídání reportážního stylu psaní, vyprávění, detailní popis míst.
........ale třeba by to takhle mohlo být....

Badger

Opravdu zajímavé, hezký příběh napsaný jako kdyby to pravda byla- i když kdo to vlastně opravdu ví?

Kdo by nechtěl být alespoň na týden když né pořád neviditelný co vše by mohl a i nemohl. Příběh je údajně psán aby odradil to mě se rozhodně nestalo jen bych si asi počínal jinak než tenhle pán, ale to si asi každý pomyslí jak by konal sám.
Knihu bych rozhodně doporučil- originální příběh..

amaenium

Moje první setkání s tímto autorem a musím říct, že se mi kniha líbila. Zvláště pak, když Neviditelný začal vyprávět svůj příběh a jak vše začalo.
Kniha by se hodila k dílu Karla Čapka Věc makropulos, kde nám naopak vykládají o využívání nesmrtelnosti.
Knihy vysvětlující zdánlivě zajímavé “super” vlastnosti (jak nesmrtelnost, tak neviditelnost) spíš právě po jejich negativní stránce používání.

Lili
17.11.2018

Dlouho jsem se na Wellsova Neviditelného těšila, ale nijak mě neohromil. Je jasný, že v roce 1897, kdy poprvé vyšel, bychom se na to dívali docela jinak a byli možná dočista paf, jenže dneska je dneska a vychází překvapující a podivné kdeco. Zklamaná nejsem, jsem ráda, že mi přibyla do sbírky a budu doufat, že další od Wellse zabere.

A jen tak na okraj - ve filmovém zpracování Zlodějky knih je to právě Wellsův Neviditelný, kterého Liesel vytáhne z doutnajícího popela, ovšem v Zusakově knize si Liesel pod kabátem odnáší knihu s názvem Pokrčení ramen.
Mám ráda když v knížkách nacházím odkazy na stará kultovní díla. Pokud už je nemám přečtené, vždycky si je poznamenám a dohledávám o čem jsou a budou mě bavit?, jestli byly vůbec přeložené do českého jazyka a jestli je v nějakém zapadlém antikvariátu můžu sehnat.

jitka0871
14.06.2018

Stylem psaní je to klasický Wells, takže chápu, že pro člověka, který nepatří mezi fanoušky jeho knih to může být i zklamáním. Za mě jako vždy perfektní, protože osobně jeho způsob vyprávění děje miluji. Další plus je za antihrdinu, už mě rozčilují buď absolutní záporáci, nebo svatouškové, kterými je sci-fi a beletrie přeplněná. Griffin je prostě jen cholerický sobec. Perfektní kniha na klidné odpoledne, která není úplně bez "vyšší" pointy, ale zároveň to není těžké filosofické dílo.

jan0504
10.06.2018

Mne sa to páčilo, dobrá myšlienka aj dej. Wells je priekopník v sci-fi.

Selket
15.04.2018

Vlastně docela překvapení. Úplně si umím představit, že by mohl Wells dělat scénáře k Summersovým filmům :-) Jen mi trochu vadila prvoplánovost hlavního antihrdiny.