Zimní knížka pro Lucinku

Půvabné vyprávění o holčičce Lucince plné krásných ilustrací Jany Sigmundové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26126/zimni-knizka-pro-lucinku-gEC-26126.jpg 4.928
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Albatros

Lucissia
29.04.2016

Kdybych měla vybrat nejkrásnější knížku mého dětství, byla by to tahle. Na první stránce má věnování: Na Vánoce 1983 od maminky a tatínka. To mi byly právě čtyři roky a dodnes si pamatuji, jak mi ji mamka s taťkou snad tisíckrát museli číst, pak jsem ji uměla úplně zpaměti a nakonec se ptala: co je toto za písmenko a co je toto za písmenko... Tohle je knížka, která mě naučila ve čtyřech letech číst a knížky milovat.
Teď jsem ji četla synovi a i jemu se moc líbila a i když nemá nejkrásnější ilustrace, přesto nebo možná proto je naprosto kouzelná. I tím, jak si hraje se slovíčky. Při čtení se ze mě zase stala ta malá Lucinka, která tuhle knížku milovala. A miluji ji dodnes, ohmatanou, každý roh naražený, hřbet přelepený hnědou páskou, protože kdysi průhledná nebyla... Moje vzpomínky... :-)

Lucek
24.02.2016

Knížka pro mně, to jsem byla nadšená! No protože je to knížka o mně, o Lucince :-D

Luccy78
26.05.2015

Moje úúúplně první knížka a nikdy na ní nezapomenu, tak jako ji nikomu nedám :-) Maximálně půjčím.. Možná to byla ona, kdo ve mě zažehl jiskřičku bezmezné lásky ke čtení.. Kdoví...

tkometka
27.02.2014

Četla jsem jako dítě a stále má své místo v knihovně :)

iva23
26.02.2014

Tuto, i Letní knížku pro Lucinku, vyřadily u nás v knihovně, takže jsem k nim přišla zadarmo! Nechápu, proč se takové knížky vyřazují.

Veru.nka
29.11.2012

Jako malá jsem ji zbožňovala a myslím že ji ještě někde doma mám. :)

Milena Lukešová

Milena Lukešová