Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy

Poznejte originální umění, díky němuž se spolehlivě zbavíte nepořádku a náležitě si uspořádáte věci. Tato přesvědčivá knížka se právem stala ohromným bestsellerem po celém světě a vyšvihla se na první místo žebříčku New York Times. Proměňte svůj domov pomocí autorčiny inspirativní metody v trvale uklizené prostředí: klíčem je vypořádat se s domácností ve správném pořadí, ponechat si jen to, co opravdu milujete, a udělat vše rychle. Změníte tak svůj život – získáte větší sebejistotu, budete úspěšnější a možná i konečně zatočíte s přebytečnými kily. A především načerpáte energii k tomu, abyste žili podle svých představ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257806/zazracny-uklid-poradek-jednou-provz-2KS-257806.jpg 3.5682
Literatura světová, Literatura naučná, Dům a byt
Vydáno, Knižní klub

The Life-Changing Magic of Tidying, 2011

Kniha Zázračný úklid – Pořádek jednou provždy

Hellboy

First world problems... :D Tahle kniha by se měla jmenovat "Zázračné vyhazování". Vždy, když Kondo mluví o úklidu, tak tím myslí vyhazování věcí. A dává to smysl. Všichni (západní civilizace) žijeme zavalení milionem věcí, které nepotřebujeme, které nás svazují, stahují někam do minulosti, a kdybychom se všeho zbavili, a nechali si jen to, co opravdu, skutečně z celého srdce milujeme, tak se nám šíleně uleví, a na 99% věcí, které vyhodíme, už si nikdy ani nevzpomeneme, natož, aby nám scházely. Kniha samotná trochu trpí přílišnou délkou - přece jen jednoduchá myšlenka "vyhoďte všechny své zbytečné krámy" je zde roztažená na skoro 200 stran LOL. Ale na mě osobně to zafungovalo jako VYNIKAJÍCÍ motivace. Doporučuju)))

Veve131

Něco jsem si z knihy vzala, hlavně doma nehromadit co nepotřebujeme.

KateTheBlogger

Dočteno a jdu uklízet. Jedna hvězdička dolů za knížky: ne, nebudu si z knížek vytrhávat listy s mými oblíbenými pasážemi a "zbytek" vyhazovat. Pokud si chcete uklidit ve své domácnosti, tato knížka je ten signál, který vás k tomu opravdu přinutí.

Renncha

Krásně napsaná kniha, od první věty, mě kniha zaujala a četla se mi velice dobře. Autorka má stejné názory a životní postoje jako já a proto jsem se vžila se čtením s láskou, kniha umí motivovat a je velice pozitivní, doporučuji všem kteří jsou optismisté a mají chuť změnit svůj domov a život k lepšímu :)

Pasajda

Knížka se četla poměrně dobře a pokud člověk není úplný fanatik a vezme si z ní jen to, co je pro něj přínosem, tak myslím, že jí můžu doporučit.

LunaL.

Na to, že je to kniha o úklidu, tak se hezky čte, což jsem nečekala. Myslela jsem, že ji prolistuju a sem tam přečtu nějakou radu, ale hned jsem se do ní začetla. Autorka je určitě trochu blázen, několikrát se zmiňuje, jak od pěti let uklízela, nejen u sebe v pokoji, ale i u sourozenců, ve škole.. Sice neustále tvrdí, jak je líná, ale pod leností si představím něco jiného. To, že zdraví dům a každý den vyklidí kabelku, aby si odpočinula... říkala jsem si, že bych si ji domů nepustila, aby mi pomohla s úklidem. Už jen její rady: vyhodtě všechny dopisy, počet knih zmenšete na čtvrtinu,.. mi moc nesedí. Ale musím uznat, že po přečtení jsem se s chutí pustila do úklidu - sice ne její metodou, ale nedělá mi problém zbavit se věcí, které jsem dřív nedokázala vyhodit ( teď je taky nevyhazuju, ale posílám dál. to byla další věc, co mi vadila, že všechno, i úplně nové věci, vyhazovala).
Pobavilo mě, jak nazývala věci jinak. Autorka tvrdí, že po velkém úklidu člověku zabere úklid tak hodinu ROČNĚ - to, že si každý den má uklízet kabelku, je jen starání se o to, aby si kabelka mohla odpočinout. A když vytíráte, tak jen děkujete domovu, že tu pro vás je.. Nebo úklid věcí je jen vracení je na jejich místo.. :D
Kniha má své mouchy, ale určitě v něčem pomůže :)

maximus13

Z celé knihy lze dle mého názoru použít ve skutečném životě jenom pár dobrých rad, nebo tipů. Knihu není potřeba si kupovat, aby jste si doma uklidili.

cukrovka

Na knížku jsem byla hodně zvědavá, ale její přínos pro mě je nulový. Celý obsah se dá shrnout do jediné poučky - je důležité nezacpat si domov věcmi a dokázat je třídit a vyhazovat - ale to vím i bez knížky.