dadako dadako komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tuhle sérii miluju. Tak parádní odreagování jsem u jiných knih nezažil. Postupné podávání malých dávek je jen ku prospěchu. Než se stihne styl psaní a humor omrzet, je konec dílu, a na další se tak těším.

01.11.2020 5 z 5

Určitě se mi líbilo více než cestopis do Jeruzaléma. Nepálská část byla super. Čína u se mi tolik nelíbila a byla nudnější.

28.10.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Čekal jsem něco trošku, vlastně spíš úplně, jiného. Až na občasnou vtipnou vložku to vlastně bylo o ničem. Ještě, že to bylo krátké a sekce nedočtené se mi nerozšířila i o tuto knihu.

29.09.2020 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha se mi četla výborně. Po dlouhé době jsem se zas od nějaké knihy nedokázal odtrhnout.

22.09.2020 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Můj druhý Murakami a líbí se mi čím dál víc. Normálně by mi takové téma přišlo strašně smutné a depresivní, ale v jeho podání to je neuvěřitelně čtivé a deprese se nekoná.

04.09.2020 5 z 5

Aristokratku mám rád. U ní si vždy odpočinu, odreaguju se a příjdu na jiné myšlenky. Několikrát jsem se neubránil smíchu ani ve veřejné dopravě.

27.08.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Super. Spousta situací mi přišla až nebezpečně povědomá...

16.07.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tak to jsem vážně nečekal. Při povinné četbě se mi sbírka vyhnula, ale nakonec jsem se k ní dostal díky výzvě. Básně nemusím, ale Kytice byla úžasná.

16.07.2020 5 z 5

Corleone Corleone Mario Puzo

Mario Puzo je Mario Puzo. Zápletka zajímavá, ale způsob jakým to autor podává je bezpohlavní. K žádné z postav jsem si nedokázal vytvořit pouto a připadal jsem si jako bych příběh sledoval z velké dálky.

12.05.2020 3 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Na mě je to příliš popisné a hrozně se to táhne...

20.02.2020 3 z 5

Ve stínu fašismu Ve stínu fašismu Josef Čapek

Kniha, která má stále co říct, nejen jako popis věcí minulých, ale i jako varování před věcmi příštími...

03.02.2020 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Autora jsem poznal vlastně díky Výzvě. Loni jsem přečetl Severskou mytologii a letos tuto knížku. Nejprve jsem před lety viděl film a moc se mi líbil. Byl jsem tedy zvědav na knihu a dlouho jsem se na ni chystal. Letos v rámci Výzvy na ni přišla řada. Autor strašně hezky vypráví. Předloha se od filmu v některých detailech rozchází, ale jsem za to rád. Nikdy se mi nečte dobře knížka, když vím co mě čeká.

24.01.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Asi jsem čekal trošku víc. Konec jsem dočítal jen silou vůle. Některé pasáže autorka natahuje jak gumičky referenta Kubrta...

21.10.2019 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Když jsem zjistil, že celá kniha bude popisovat Chaolův pobyt na jižním světadílu, tak jsem se moc netěšil. Nakonec to byl možná jeden z nejlepších dílů. Přesto už se mi zajídá číst tuto naivní sérii. Pokračuji jen ze zvědavosti jak to dopadne.

15.10.2019 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Některé omáčky a romantické čajíčky mě nebaví a občas mi až lezou krkem, ale dá se překousnout a jelikož mě zajímá jak se vše vyvine a dopadne tak čtu dál.

24.09.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Díly mají stoupající tendenci. U prvního je holt znát, že jej psala velmi brzy a několikrát přepracovávala.

16.09.2019 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

No bylo to lepší než první díl. Stále z toho mám ale pocit jako bych četl červenou knihovnu. Holky jsou krásné, když ne krásné tak "alespoň" velmi půvabné. Kluci jsou všichni urostlí s širokými rameny... Jelikož je autorka Američanka tak mě to vlastně ani nijak nepřekvapuje...

11.09.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Za mě celkem průměr. Je zde spousta nelogičností, které celý příběh shazují. Skleněný hrad... Kapitán stráží, který je neskutečně mladý a dosud nikoho nezabil... Pubertální a impulsivní chování Adarlanského zabijáka... To je jen malý zlomek. No budu číst dál a uvidím, kam se celá série vyvine.

05.09.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

No druhý dím mě nadchl o poznání více než první. Myslel jsem že si po prvním dám pauzu, ale nevydržel jsem. Teď budu nedočkavě vyhlížet ten třetí.

02.09.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Není to špatný nápad, jen mi to přijde napsané bez jiskry, takové bezpohlavní. Nevím zda je takový i originál nebo je to jen ztraceno v překladu. Myslel jsem že dám jen tři hvězdy, ale konec mě přesvědčil a vzal jsem díky těm posledním pár stránkám první díl na milost. Asi si časem přečtu i druhý díl.

20.08.2019 4 z 5