dadako dadako komentáře u knih

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Moc hezká kniha, která se mi četla o poznání lépe než Gatsby, kterému jsem nemohl přijít na chuť.

04.01.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Úžasná kniha, úžasně napsaná. Poutavý dej, od kterého se není možné odtrhnout. Poslední 3/4 knihy přečteno, v kuse.

14.07.2023 5 z 5

Misery Misery Stephen King

První kniha Kinga, která mě tolik nebavila. Až do přihoblování to šlo, ale tato scéna mi knihu nějak znechutila.

28.06.2023 3 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Dostal jsem se přes tři duny, ale čtvrtou už opravdu nepřelezu. Styl Franka Herberta opravdu není pro mě. Nové filmové zpracování mě zaujalo podstatně víc.

30.05.2023 3 z 5

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

Nemyslím si že kniha dosahuje kvalit předchozího dílu, ale přesto byla úžasná. Některé osudy bavili více jiné méně. Nejsabší byl ten Franckův, ve stylu úloví cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. V jeho případě bych ale dobré úmysly nahradil zaslepeností, aneb jak říká největší český myslitel, Horší než lidé, kteří nedokáží přijmout myšlenku, jsou ti kteří ji nedokáží opustit. Na druhou stranu u Pavla se mi moc líbil jeho návrat do Prahy. V obou knihách měl minimální prostor, ale toto se mi líbilo. Přiznávám, že to je asi dost subjektivní.

26.10.2022 5 z 5

Páni, tak to jsem nečekal. Už léta jsem nečetl takto napsanou knihu. Od začátku mě chytla a nepustila do posledního řádku. Vlastně až za poslední řádek, jelikož jsem okamžitě po dočtení koupil Zaslíbenou zemi a pokračuji ve čtení dál.

13.10.2022 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Ne to ne... Kdybych neposlouchal jako audioknihu v autě, asi bych se nedonutil dočíst do konce.

07.10.2022 2 z 5

Co je malé to je hezké a když je to nečtivé tak je toho aspoň málo. Zde platilo spíše druhé pravidlo.

26.09.2022 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Pomalé, nezáživné, nudné a nemyslím si že moc reálné. Pokud pražské metro nedokázalo zastavit vodu, pochybuju, že by se moskevskému podařilo zastavit radioaktivní vzduchu... Námět zajímavej, ale to zpracování...

14.09.2022 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Fantastický začátek, nezáživný střed, a rychlé finále. Kniha se mi líbila a i přes to, že to není můj žánr, k sérii se rád vrátím.

26.07.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Vybrán jen kvůli výzvě, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Výborně se četlo. Těžko uvěřitelné, ale je otázka jestli to tak autor vůbec zamýšlel. Na druhou stranu, kolikrát se staly i méně uvěřitelné věci.

27.06.2022 5 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Tak tohle jsem Vážně nečekal. Trvalo mi 2,5 měsíce než jsem to dokázal přečíst. Další Ludlum u mě nehrozí. Film má s knihou společný jen námět a to jen tak z 30ti%. Nevím kolik lidí dokáže přečíst 90% procent nudy, aby posledních 10% byla jen akčnější nuda. Ani vlastně nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. Několikrát jsem už knihu málem odložil, ale nakonec jsem se prokousal až ke konci.

27.01.2022 1 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Tak toto rozhodně není můj šálek kávy a další den už na Godota čekat nebudu.

27.08.2021 2 z 5

Knížka se úžasně četla a moc mě bavila (prvních 99%). Na to že konec byl předvídatelný, bych dokázal při hodnocení zapomenout, ale tak odfláknutý konec bije do očí... Celou knihu to shazuje.

15.07.2021 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Výborná knížka. Film jsem si s knihou původně vůbec nespojil, ale rychle jsem si uvědomil, že tohle už jsem někdy viděl... Každopádně film kvalit knihy ani zdaleka nedosahuje.

12.07.2021 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Knihu jsem si přečetl jen díky tomu, že jsem viděl film. Za mě se jedná o jednu z mla knih, kde filmová adaptace byla lepší. Film má jen podobný námět, ale jinak postava hlavního hrdiny je jiná, doba do které je děj zasazen je jiná. Je tam mnoho rozdílů a film mi z hodnocení vychází výrazně lépe.

12.03.2021 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nikdy se mi do Babičky nechtělo, ale stále jsem si říkal, že bych si ji přečíst měl. Na konec na základě výzvy jsem se do ní dal, ale jsem překvapenej jak krásná knížka to je. Jen to chtělo se prokousat starou češtinou.

08.02.2021 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Myslel jsem, že po smrti plukovníka už to nebude mít tokové grády, ale není to taková pohroma jak jsem se bál.

14.01.2021 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Nečekal jsem, že to skončí takto, ale nadruhou stranu... co jsem mohl čekat jiného. Pěkné odpočinkové čtení.

13.01.2021 4 z 5

V kokpitu Spitfira V kokpitu Spitfira Colin Gray

Tento druh literatury mám moc rád. Ale tato kniha zrovna moc nenadchla. Jen suché vyprávění zážitků s přidáním statistických dat.

15.12.2020 3 z 5