Hvězdný prach

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na ospalém anglickém venkově, na úsvitu viktoriánské éry, žije si vesnička Zeď, která dostala jméno podle impozantní kamenné hradby, jež ji odděluje od přilehlé louky a toho, co je za ní, svůj poklidný život. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Tady, ve zdi, se mladý Tristran Thorn zamiloval do krásné Viktorie Foresterové. Ale Viktorie je chladná a vzdálená - tak vzdálená jako hvězda, kterou jednoho mrazivého říjnové večera ona a Tristran vidí padat z nebe. Aby získal Viktoriinu přízeň, přísahá Tristran, že spadlou hvězdu najde a přinese ji své milované. Tristran však není jediný, kdo hledá nebeský klenot. Jsou jiní, pro které je příslibem mládí a krásy, klíčem ke království, či k obnovení černé magické moci. Chlapec poháněný láskou bude muset skutečně sebrat rozum do hrsti, aby uspěl a přežil v tajemném světě za zdí, kde na sebe spadlé hvězdy berou nejrůznější podobu - a kde mají problémy sklon větvit se do nečekaných směrů nebo se vracet k sobě samým, v čase i prosoru. Neil Gaiman rozvíjí svou literární magii novým a oslňujícím způsobem - Hvězdný prach bude zářit ve vašem srdci i v paměti dlouho po tom, co dočtete poslední stránku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56994/big_hvezdny-prach-1Ob-56994.png 4.21232
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris
Originální název:

Stardust, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (198)

Kniha Hvězdný prach

katallinka
24. května

Výjimečně musím říct, že se mi film líbil více než kniha. Nicméně Gaimanův styl mi úplně nesedí, takže jsem to malinko čekala. Příběh je rozhodně zajímavý a čte se dobře. Pouze konec je podle mě dost useknutý.

katerina3502
16. března

Skvělá kniha přelouskaná během pár hodin. Příběh napínavý, padlou hvězdu hledá spousta lidí pro svůj osobní prospěch, ale nakonec zvítězí láska. Překvapilo mě kolik je toho v knize jinak než ve filmu, ale za mě obojí skvělé počiny a ke knize i filmu se určitě ráda vrátím.


MinervaB
06. ledna

Čarodějky, princové a zamilovaný mladík z vesničky jménem Zeď. Všichni hledají spadlou hvězdu, kterou chtějí pro sebe získat z různých důvodů. Kdo ji najde první? Proč hvězdu hledají? A kdo nebo co je ta spadlá hvězda? Magický příběh pro každého, kdo chce zažít dobrodružství skrz stránky knihy.

Bylo to něco zvláštního, divného a milého. Začátek mi přišel hodně pomotaný a ztrácela jsem se v tom, o co se tam vlastně jedná. :D Musím říct, že film už jsem si ani nepamatovala a jsem mistr v nečtení anotací :D, tak možná i proto. Nicméně po pár stránkách to šlo a mě se líbilo, jak se střídají různé postavy vyprávění a nakonec se to celé propojilo.

Zvláštní styl psaní a občas až děsivou pohádku najdete v tomto 240 stránek dlouhém příběhu, který určitě stojí za přečtení. :)

Alexxxka
05. ledna

Tohle se mi ještě nestalo ale poprvé se mi film libi víc než kniha.... A to podotýkám - knížka je opravdu skvělá! A ty ilustrace.... Každopádně jsem moc ráda, že některé části - třeba část s jednorožcem ( a jeho koncem jak je to v knize) chybí, taky je ale škoda, že některé věci tam chybí. ( Třeba ten konec jak Tristan odmítnul trůn, nechal vládnout matku a nechal se zdržet světem ) ale přesto... rozhodně jsem ráda, že jsem si to přečetla a dávám 5 hvězd. A brzy si opět asi pustím film :-)

intelektuálka
22.12.2022

Doba vánoční je doba pohádek .... a i na mne sedl prach hvězd ....a já šla jeho cestou ....

Do malé vesničky Zeď - kde se narodil chlapec Tristran se záhadným původem ....
A pod vlivem lásky se rozhodl jít hledat hvězdu, která spadla z nebe ....

Jeho putování je plné elfů, čarodějnic a kouzel .... a také není sám na cestě za hvězdou ....
Hvězdu hledají i jiní - a ne vždy s dobrými úmysly ....

Opět magické vyprávění Neila Gaimana - do pohádek plných úkladů, kde ale vyhraje dobro ....

Tristran nakonec poznává pravý důvod své cesty - a hvězda Yvaine je v bezpečí ....
už jí nikdo nemůže sebrat srdce, které dala někomu jinému ....

Pěkný úlet do snů to byl - a doporučím.

P. S.
.... dej, ať zášť mine svůj cíl
a zařiď hned
aby vlét
pravdě vítr do plachet ....

Martianus
11.12.2022

Stává se to velmi málo často, ale miluju jak tuhle knižní předlohu, tak i pozdější filmové zpracování. Přitom jde ve skutečnosti o dva dost rozdílné příběhy s úplně jinou atmosférou.

Katy_71
28.10.2022

Filmové zpracování Hvězdného prachu patří mezi mé oblíbené pohádky pro dospělé. Teď jsem konečně přečetla i román a jsem nadšená. Film i kniha mají kouzlo a nebudu ani jedno z toho upřednostňovat. Ještě k tomu jsem měla možnost číst knihu s úžasnými ilustracemi Charlese Vesse, což je bonus navíc (a na titulní straně jsou kromě Hvězdy vyobrazeny i stromy).

hungryreader00
24.10.2022

Krásné snové vyprávění o Tristranovi a hvězdě Yvaine. Cítila jsem jako bych byla znovu dítě a poslouchala tu nejhezčí a nejkouzelnější pohádku, kde je všechno možné a láska vždy zvítězí. Rozhodně bych knihu doporučila spíše dospělým nebo dospívajícím, kteří se chtějí vrátit do dětství. Nevím, zda je Hvězdný prach úplně vhodný pro malé děti. V příběhu je spoustu smrti, podřezávání, několikrát je zde vcelku podrobně vyobrazen sex. Možná když si některé pasáže trochu "ocenzuruju", přečtu ji jednou svým potenciálním dětem.

1 ...