Angličan v Česku aneb Czech Me Out

Když přijede Čech do Velké Británie, má oči navrch hlavy a nestačí se divit. A co teprve, když přijede Angličan do České republiky. Alena Damijo popisuje ve svých laskavých fejetonech s vtipem a nadhledem veškerá úskalí, která na návštěvníky z britských ostrovů číhají poté, co vystoupí z letadla v našem hlavním městě – ať už jde o vepřo knedlo zelo, nebo návštěvu typické české domácnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421736/big_anglican-v-cesku-aneb-cech-me-out-2WA-421736.jpg 3.4110

Kniha Angličan v Česku aneb Czech Me Out

spencer
06.12.2021

Mně se knížka moc líbila. Předčila má očekávání a dost jsem se nad některými věcmi zasmála. Opravdu jsme v některých ohledech dost odlišní od ostatních národů. Nemusíte být cizinec, abyste se při čtení pobavili:)

lenkaabooks
19.04.2021

No, jako spousta jiných jsem čekala zážitky Angličana v Česku a ejhle, on je to slovníček českých pojmů pro cizince. Ale jo, občas jsem se pobavila a něco i přinaučila. A borůvky v rohlíku, já prosím bez rohlíku:-))

DK197
29.10.2020

KNIHA: 65 % - Přiznám, očekávala jsem něco jiného. Myslím, že kdyby to napsala jako fiktivní příběh a pohled skutečného Angličana, víc by to splnilo očekávání, dalo více humoru. Jako průvodce pro Angličana Českem se to občas míjí účinkem, jelikož Čech ty poznatky má a chybí dostatek vtipu, co by to ozvláštnil. Nicméně je tam dost historických a zajímavých faktů, které ani našinec hádám běžně nezná. Chcete-li si třeba počíst o tom, jak vznikly rohlíky, nebo kde jsou kořeny MDD, směle do čtení. Ale styl psaní často připomíná blogový článek. Takový ten nekultivovaný plný interpunkce, egoistických odkazů, vzdychání a pozdravování kamarádů. To se úplně nepovedlo. Ale jo - poučila jsem se a občas i upřímně zasmála. Očekávejte málo, dostanete o trochu víc. :-)

namornice
18.10.2020

Angličana v Česku jsem prostě musela přečíst. Jednoho v rodině taky máme, tak bylo co srovnávat. Jako dvě předchozí autorčiny knížky i tato se četla dobře, pohodová oddychovka i když to tentokrát bylo víc o Česku než o ostrovních zvyklostech.

dadako
29.09.2020

Čekal jsem něco trošku, vlastně spíš úplně, jiného. Až na občasnou vtipnou vložku to vlastně bylo o ničem. Ještě, že to bylo krátké a sekce nedočtené se mi nerozšířila i o tuto knihu.

Alma5
28.09.2020

Čekala jsem něco jiného, forma průvodce pro angličany po Čechách mně vůbec nenadchla. (A zajímalo by mně, jestli by se to líbilo nějakému cizinci...)

Tebby
17.09.2020

Mě osobně to teda nebavilo... Některé části vtipnější, ale jinak průměr. Holt nejsem cílovka.

tess.de.veles
11.09.2020

Dle mého kniha velmi zajímavá, poučná .....ALE co mě tedy dost štvalo, bylo, jak se autorka snažila BÝT DĚSNĚ VTIPNÁ...Kdyby utrousila sem tam vtípek, neřekla bych ani slovo, ale připadalo mi to, jako Troškovy Babovřesky.....všechno hrozně hrotí, moc tlačí na pilu...a bohužel paní Alena mi vůbec vtipná nepřipadá....