Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle

Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522310/bmid_rozmarna-anglie-aneb-nikdy-neni-tak-65a8cca0ecee6.jpg 4 16 4

Jaké byly dramatické roky 2020–2022, kdy celý svět ochromil postrach zvaný koronavirus, na druhé straně kanálu v hrdém Albionu? Alena Damijo, která už přes dvacet let žije v Anglii, líčí s charakteristickým vtipem a nadhledem lockdownové trampoty na jedné londýnské základní škole, byrokratický boj o získání britského občanství a (místy zoufalou) snahu normálně žít. Na hořkosladkých příbězích ukazuje, že i v časech nejtemnějších je tu naděje. Případně čaj o páté.... celý text

EvaApple
04.02.2024 2 z 5

Konkurence kvalitních autorů je velká, a je mi líto, ale popravdě musím říct, že tato autorka mezi ně nepatří. Nechápu, kde se vzalo tak vysoké hodnocení (v době kdy jsem po knize sáhla, bylo na 90%). Slepenec deníkových historek, u kterých se až násilně snaží o humor (ano, některé části byli i trochu vtipné) a celkové tlačení na pilu mi bylo proti srsti. Na druhou stranu některé faktické informace jsou i přínosné a pokud někdo bude chtít navštívit Británii, knížka může být malou inspirací. Mrzí mě to, čekala jsem rozhodně víc.

mcabr
19.01.2024 5 z 5

Opět pěkné čtení a připomenutí doby "covidové".

Hoblinka
06.01.2024 5 z 5

Moje oblíbená autorka. Opět jsem se skvěle pobavila.

Aoibhe
22.11.2023 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha, jejíž čtení jsem si opravdu užila. A rovnou se moc těším na další :-)