Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy

Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476237/bmid_ceska-v-anglii-aneb-t-r-ipy-za-vsec-zlh-476237.png 4 41 7

Alena Damijo své čtenáře nikdy nezklame. Její texty jsou plné jemného humoru a načichlé nenásilnou ironií se závanem nevtíravé osvěty. Tentokrát se vydává i se svou rodinou na výlety a její t(r)ipy za všechny prachy opravdu stojí za to. Přináší třicet šest fejetonů o cestování po britských ostrovech a jeden bonusový o cestě do Španělska. Města, hrady a zámky, památky, kavárny a restaurace, dopravní prostředky, okolní krajina, počasí – to vše s vámi prozkoumá a samozřejmě nezapomíná ani na všechny historky a pocity, které dané cesty doprovázely. Tak na co ještě čekáte? Hurá balit!... celý text

Miláček484
27.09.2023 5 z 5

Moc hezky vtipně napsané. Příjemné čtení o zajímavých místech v Anglii.

mcabr
27.03.2023 5 z 5

Opět pěkné počtení.

n.ezn.amy
19.01.2023 5 z 5

Je to marný, já prostě tu Anglii mám moc rád. A proto, když jsem objevil tuto knihu, tak jsem jí prostě musel přečíst. Alena Damijo pracuje v Londýně ve školce a v krátkých kapitolách vtipně popisuje svoje cestování po pro ni zajímavavých místech Anglie či Walesu. Skvělá inspirace pro ty, kteří již ty největší turistické cíle mají obšlápnuté a chtěli by poznat i jiná, klasická místa např. u moře či poznat právě Wales. Na konci je pár zážitků ze školních výletů, které opravdu pobaví a člověk projeví soucit s autorkou. Velmi povedená kniha, díky které načerpáte tu správnou inspiraci

Ivanule
28.09.2022 5 z 5

Tak sice doma od autorky máš už všechny knížky, které ji u nás vyšly,musím říct,že mě teda doteď mrzí,že jsem si je ještě nepřečetla,a dostala jsem se k ní až teď díky čtenářské výzvě. Mám moc ráda tento typ knih, kdy autor popisuje svůj život, případně své zážitky ze země, kam se přestěhoval a u této knihy tomu nebylo jinak, velice čtivě napsaný rok v životě autorky v Londýně,rozhodně se brzy vrhnu na další její knížky a šup chci další:)

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Zazčátku mě to tak nebavilo. Říkala jsem si, že to v podstatě jenom seznam tipů na výlet pro ty, co bydlí v Londýně. Nakonec jsem se do toho ale dostala a začalo mě to bavit. Jednak se zase člověk dozví nějaké zajímavosti o tom, co se dá v okolí Londýna najít. A jednak se tradičně zase u některých historek pobaví.

Šárkaxx
29.06.2022 4 z 5

Od autorky jsem četla už Anglické listí, které se mi dost líbilo a tato kniha je snad ještě povedenější - líbí se mi, jak popisuje místa bez zvláštních příkras, okořeněné osobními zážitky.

alnahu
12.03.2022 4 z 5

Docela čtivá ,jednoduchá, odpočinková kniha. Krátké dobrodružné příběhy z cest, napsané s vtipem se čtou lehce.