Bramborak81 Bramborak81 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Děj této knihy alespoň okrajově zná kde kdo, pojem Velký bratr také, ale určitě je dobré si tento nadčasový román přečíst.

29.12.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Ráda jsem se dozvěděla něco o tzv. Koňské knihovně, téma související s knihami, divoká příroda, zajímavé příběhy, tak to mě opravdu bavilo. Hodně dobře namíchaný čtenářský koktejl.

16.12.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla a zvykla si na styl psaní, ale zápletka související s obrazem byla napínavá, příběh hodně drsný a né jednou jsem byla z událostí kolem Doriana doslova v šoku. Kniha je nadčasová a doporučuji ji k přečtení.

07.11.2021 4 z 5

Já, Vincent Já, Vincent Jiří Žák

Moc se mi líbil tento životopisný román, kterým autor přibližuje velmi zajímavou formou nelehký osud a životní cestu Vincenta van Gogha. Pověstnou třešničkou na dortu by pro mne ještě bylo, kdyby měla kniha obrazovou přílohu pro umocnění zážitků z obrazů, o kterých se píše.

02.10.2021 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Další můj podařený objev severské detektivky, a to díky databázi. Napínavé a moc dobře napsané. Přemýšlím, zda mi vadilo klišé současných detektivek v podobě rozervaného vyšetřovatele, v tomto případě psychologa, který se vyrovnává se svou minulostí. A vlastně nevadilo.

28.09.2021 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Autorka to opět moc pěkně od samého začátku zamotala, můj oblíbený detektiv na konci rozmotal a já zas byla s tipem na pachatele vedle. A pročpak tentokrát pan Poirot tolik brblal?

30.08.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Protože jsem Příběh služebnice nečetla a ani jsem neviděla seriál, bylo pro mě trochu složité se ze začátku zorientovat. Po té, co jsem si nechala převyprávět první díl, mi vše do sebe začalo pěkně zapadat. Styl vyprávění příběhů, které se v ději prolínají, mě baví. Svědectví jsem si vybrala, protože se mi hodilo do výzvy. A je to další kniha, kterou bych si pravděpodobně nedala na seznam ke čtení bez zdejší výzvy. Po dočtení jsem si dopřála trochu času na uležení dojmů a nebylo jich málo. Jsou z toho pěkné čtyři hvězdy s úsměvem a udivujícím kroucením hlavy, co nového mi za čtenářský zážitek přinesou další knihy, které bych na knižním trhu mohla přehlédnout, nebýt čtenářské výzvy.

29.08.2021 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Byla to pro mne první kniha pro seznámení se žítkovskými bohyněmi. Zajímavě zpracované téma. Líbilo se mi prolínání dějových linek. Postav bylo dost, ale dalo se v nich dobře orientovat. Oceňuji důkladnou přípravu autorky k napsání knihy.

13.07.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Drsný kraj, těžké osudy poznamenané dobou, ve které se děj druhého dílu odehrává. I když těžké téma, je to kniha, kterou opět nelze odložit dokud není přečtená do poslední stránky. Jsem zvědavá, jak autorka tuto trilogii uzavře, ale nepochybuji, že to zase bude literární zážitek.

11.07.2021 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Nejenže autorka dělá skvělé rozhovory, u kterých je znát perfektní příprava, sem tam si odskočí do hor, ale ještě o tom stihne napsat knihu, která stojí za přečtení. Kniha byla příjemným poznáním různých světů a byla jsem ráda, že se můžu o Antarktidě dozvědět více ve stínu jabloně při třiceti stupních nad nulou.

29.06.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tuto knihu jsem si vybrala na základě vysokého hodnocení v databázi. V knize bylo tak trochu od každého něco, prolíná se sociální drama s detektivní zápletkou, nejvíce na mě zapůsobila krása a divokost přírody. Ale za romantickou linku, chvílemi až trochu červenou knihovnu, dávám jednu hvězdičku dolů. Celkově se mi autorčin styl moc líbil, je to velmi čtivé.

05.06.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Napínavá detektivka do poslední chvíle, která se odehrává v jedné malé české vesnici, byla pro mne prvním seznámením s touto autorkou. Přestože postav je docela dost, autorka je velmi dobře charakterizovala, že se čtenář velmi rychle zorientuje. Doporučuji k přečtení.

30.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Jak to paní Mornštajnová dělá, že každá její kniha se čte úplně sama, přestože téma je tíživé, ať už se jedná o předchozí knihy odehrávající se v naší nedávné historii nebo tento dystopický román. Mám ráda tento typ knížek, které po dočtení v nás ještě nějakou dobu doznívají a vedou k zamyšlení. V knize nic nechybí, nic nepřebývá. A těším se, co nám autorka nachystá příště.

26.04.2021 5 z 5

Born to Run Born to Run Bruce Springsteen

Bruce Springsteen nechává čtenáře nahlédnout do své hlavy. Stejně jak rychle utečou jeho koncerty, přestože trvají déle než tři hodiny, uteklo i čtení této autobiografie, i když má více než 500 stran. Knihu dával dohromady sedm let a je obdivuhodné kolik si toho pamatuje a do jakých detailů. Takže nejen jeho hudební tvorba je skvělá, po přečtení této knihy i jeho literární dílo hodnotím vysoko.

10.04.2021 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Dvě časové linie v knihách bývají docela často, ale tři příběhy v jednom, to byla čtenářská lahůdka. Pravda, na začátku jsem si musela v hlavě udělat pořádek, kdo je kdo. Ale díky krásnému jazyku, kterým byla každá doba vystižena a grafickým upozorněním v jaké době se čtenář nachází, to šlo už jako po másle a kniha se četla sama. Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila a těším se na jeho další knihy. A časem si ještě zopakuji Sběratele, je to ten typ knihy, co mě po dočtení láká k znovupřectení.

03.04.2021 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Se stylem psaní autorky jsem neměla problém, ale s obsahem knihy už ano. Knížku jsem si musela dávkovat do více dnů a trochu si od těch hrůz odpočinout. Po přečtení bude ve mě ještě chvíli doznívat. Je to skutečně silná káva. Jdu teď sáhnout pro změnu po něčem na dobrou náladu.

22.02.2021 3 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Perfektní. Z pestrého života všestranného umělce vybrané významné události, které doprovází skvělé ilustrace. Z knihy jsem nadšená a ráda se k ní budu vracet.

19.01.2021 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Kniha nás pustí do života velké bojovnice a sportovní legendy. Vynikající gymnastka, olympijská vítězka, která prožila mnohé vzestupy a pády, a to nejen ve sportovní kariéře. Věra Čáslavská je nezapomenutelná osobnost.

16.01.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tedy, že budu někdy číst knihu z hokejového prostředí, to by mě nenapadlo. Ale nikdy neříkej nikdy. Výborně vykreslené postavy, skvěle napsané.

31.12.2020 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Moc pěkné grafické ztvárnění obálky, díky ní jsem si knihu vybrala, perfektní překlad V. Hanišové, ale hodně smutný příběh. Ze začátku jsem měla trochu zmatek v množství postav, ale jak se příběhy rozvíjejí, problém "kdo je kdo" postupně zmizí.

30.12.2020 4 z 5