Věra Čáslavská – Život na Olympu

Koupit

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života. Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990–1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. Kniha Pavla Kosatíka Život na Olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122615/vera-caslavska-zivot-na-olympu-DWP-122615.jpg 4.475
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Věra Čáslavská – Život na Olympu

Lenka4

Životní osud špičkové gymnastky snad lze nazvat stejně jako její cvičení krkolomným. Snaha vyhrabat se ze dna ji musela stát mnohem více sil, než tréninky na mistrovství a olympiády. Obdivuhodná žena, jejíž příběh je tak napínavý, že čtenář občas i přestane vnímat nepříliš vybroušený autorův literární styl.

Hani77

Pro mě velice zajímavé čtení o mimořádné ženě.

EvaApple

Moc hezky napsané, silný vliv zřízení ovlivnil celý její život a bohužel se to promítlo i u takto talentované ženy

GYROTOURBILLON
23.10.2020

Velice zajímavý život VČ. Životopis poukazuje i na smutný soukromý život.
Komunistická éra musela být neuvěřitelná, tedy obzvlášť k lidem , kteří vlastním úspěchem měli podporovat režim a na jejich práci se jinak nebralo zřetel. A jak nesympatizoval s režimem , nebyl dft. nikdo.

Radka_p
24.07.2020

Pútavo napísaný životopis. Spôsob akým autor koncipoval písanie o živote olympijskej medailistky Věre Čáslavskej mi pripomínalo dobrú beletriu. Z knihy som sa dozvedela veľa nielen o pracovnom ale aj o súkromnom živote tejto slávnej gymnastky a teda, že ten jej život nebol vôbec jednoduchý.....Od čítania sa ťažko odchádzalo, veľmi ma zaujímali osudy jej "hlavných hrdinov" a autor tento životopisný príbeh skvelo vygradoval (ak sa to tak pri životopise d pomenovať).

Marcela52
10.04.2020

Životopisy Pavla Kosatíka čtu moc ráda, takže jsem si s chutí přečetla i tento, věnovaný naší nejúspěšnější české sportovkyni, Věře Čáslavské. Před mnoha lety jsem četla její vlastní výpověď "Cesta na Olymp" a tak jsem si chtěla přečíst i toto "pokračování". Kniha velmi poutavě popisuje nejen její osobní a sportovní život, ale také politické zvraty, které jí život zásadně ovlivnily. Tento autorizovaný životopis zachycuje poprvé uceleně celou její životní dráhu a čte se opravdu jedním dechem. Moc doporučuji zejména mladší generaci, protože takových statečných osobností v naší historii moc není.

jaroiva
04.04.2020

Moc zajímavá knížka o ještě zajímavější ženě. Kromě biografie se člověk musí postupně zamyslet i nad filozofičtějšími úvahami. Knížka totiž vedle životopisu nenápadně popisuje politický vývoj, který život Věře Čáslavské výrazně ovlivnil.
Paní Čáslavská byla celoživotní velká bojovnice, za což ji musím obdivovat. I za to, jak bojovala až do samotného konce, který už není součástí knihy, protože nastal až po vydání knihy.
P. Kosatík pojal knihu takřka dechberoucím způsobem a dokázal vyjádřit sílu osobnosti VČ, její životní vítězství i prohry tak, že vás to nenechá chladnými.

Velekněžka
15.05.2019

Obsah ve mne navodil silné pocity, že paní Věra byla ženou vítězství nebo porážek, života na maximum nebo vůbec, pokerového all in. Z mnoha faktů, upřesnění a doznání věřím, že Život na Olympu patří mezi ta velká vítězství, která tato skvělá osobnost českého sportu v životě vybojovala. Velká čest a respekt její památce. Jedna hvězdička dolů za subjektivní pocit o neúplném využití potenciálu knihy po sportovní stránce...