Věra Čáslavská – Život na Olympu

Koupit

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života. Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990–1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. Kniha Pavla Kosatíka Život na Olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122615/big_vera-caslavska-zivot-na-olympu-DWP-122615.jpg 4.4110

Kniha Věra Čáslavská – Život na Olympu

natynka21

Vždycky jsem měla paní Věru Čáslavskou v obrovské úctě a považovala ji nejen za sportovní legendu, ale i za velmi lidskou osobnost. Přesto mne tato kniha velice zasáhla, číst o jejím těžkém životním údělu nebylo vůbec snadné. I přes všechny životní rány na svět nezanevřela a do poslední chvíle by se rozdala pro druhé. Knihu jsem dočetla právě tři dny před jejími nedožitými osmdesátinami. Doporučuji přečíst každému.

Věděla jsem, že Věra Čáslavská byla vynikající a zásadová sportovkyně, že přesto co dokázala, byla soudruhy odklizena a že po revoluci působila v politice. Díky této knize jsem si doplnila povědomí o tom, jak silná,inspirativní a nezlomná žena to byla a že paradoxně největší boje nesváděla na poli sportovním, ale s manželem, s již zmíněnými soudruhy, s bulvárem a nemocemi.
Kniha se mi velmi příjemně četla, autor vše popsal přesně tak, jak jsem chtěla vědět, bez zbytečného zabředávání. Další z těch knih, co jsem dala na jeden zátah.

zaranda
16.12.2021

Popravdě mám po přečtení rozporuplné pocity. Život paní Čáslavské byl rozhodně velmi zajímavý a knižní zpracování si zaslouží, ale mám pocit, že by si zasloužil to zpracování v poněkud čtivější a modernější podobě. Celou dobu čtení jsem se nemohla zbavit pocitu, že čtu knihu napsanou tak někdy v roce 1970...

genie
05.12.2021

Inspirativní žena (talentovaná, ctižádostivá, zásadová, ...), která si prožila své. Velmi se mi líbil styl, jakým autor život VČ popsal.

zdenaR
12.10.2021

Velmi pěkně zpracovaná kniha o velké sportovní legendě.
Silné a výjimečné osobnosti to nemají v životě nikdy lehké.

Eduarda
31.08.2021

Extrémně silný osud velmi významné ženy české historie, zajímavý, krutý, silný. To vše v autorizované biografii. Jakkoliv smekám před Věrou Čáslavskou, s autorem souznít nemohu. Události kolem smrti Josefa Odložila jsou zpracované zcela jednostranně. Pavel Kosatík čtenářům sugestivně podouvá pouze svá tvrzení jako jediná správná, ovšem bez důkazů. Dopouští se tak stejné chyby, kterou vyčítá tehdejším soudům a médiím - zaujatosti a vzbuzování předsudků. Je to škoda a podcenění čtenáře, který si názor umí vytvořit většinou i sám. Přitom by stačilo málo, abychom jeho vyprávění nejen fandili, ale i stoprocentně věřili.

Mája777
21.07.2021

Ale ano, líbilo se mi to. Život slavných vůbec není lehký. A to co si paní Věra prožila byla síla. Nečekala jsem, že se mi to bude číst tak dobře.
(21. 7. 21 - 17 442 - 46)

Jossie
02.07.2021

Čekala jsem, že to bude čtivější. Nebýt toho, že jsem se opravdu chtěla dozvědět něco víc o Věře Čáslavské, nedočetla bych to.