Mezi světy

Pravidelně ji slýcháte z rozhlasu, její hlas je s vámi už desítky let, v autě na cestách, v kanceláři nebo třeba i ráno v koupelně. Do toho si občas odskočí na moderování v televizi nebo natáčí svá extrémní interview. To je ale jen jeden svět Lucie Výborné. V tom druhém světě fouká ostrý vítr, zebe sníh a Lucie daleko za hranicemi všednosti a komfortní zóny zažívá opravdovou radost. MEZI SVĚTY je výběr z deníků, v nichž nás autorka zavede z rozhlasového studia do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Je to kniha o štěstí 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech, chvílích na hranici bytí a nebytí, osvobozujícím smíchu i momentech prozření. A taky vyznání lidem, kteří jí procházejí životem a nechávají v něm svou stopu. Kniha obsahuje více než dvě stovky unikátních fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457366/big_mezi-svety-7HX-457366.jpeg 4.4109

Kniha Mezi světy

juliesze

Krásné fotky, hodně si cením map a vlastních připomínek. Skvělý papír, grafika i zpracování. Opravdu smekám. A konečně mi někdo ukázal, že když člověk něco miluje - tedy hory a lezení a překážky, tak to stojí hodně obětování jinde, tedy na úkor rodiny, práce a podobně. Líbí se mi, že Lucie s námi mluví jako sobě rovnými, a to i přesto, že třeba nejsme my její čtenáři žádní horalové nebo extrémní cestovatelé. Opravdu smekám. Hodně zajímavé, zábavné a vždycky jen takové oťuknutí toho, jaké to vlastně je.

Janadvorackova

Poslouchám její rozhovory přes YT kanál Českého rozhlasu. Ale že je takhle sympaticky šílená, otevřená a vytrvalá, jsem jenom tušila.
Jsem zvědavá, vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla za dnešek, copak se mi asi bude zdát :).

raccoon81

Lucii Výbornou považuji za jednu z nejlepších moderátorek v současných českých médiích. Mám hodně rád hory, a i když klasické lezení mě až tolik neláká, knihy z tohoto prostředí mě obecně hodně baví. Vzhledem k těmto uvedeným premisám jsem čekal, že se začtu snadno, ale ze začátku to překvapivě trochu drhlo a chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na stejnou vlnu. Pak už to byla velká paráda, poměrně otevřená sonda do života autorky, chvílemi lehce filosofická, místy docela intimní, ukazující cestu, po které se autorka snaží jít životem, a která není vždy tak idylická, jak si může nezasvěcený člověk myslet. Vzkaz, který tam já vidím, je jasný - jděte si za svými sny, ať už jsou jakékoli, i když to nebude vždycky úplně brnkačka. A to je něco, s čím prostě nelze nesouhlasit, protože život se má prožít a ne přežít. Netroufám si říct, jestli to může bavit i někoho, kdo nemá absolutně žádný vztah k horám a cestování, ale věřím tomu, že každý člověk, který má pro něco vášeň, si tuhle knihu dokáže docela dobře užít.

Tuca1976

Není to kniha a není to deník...je to Mezi světy. Nahlédnutí do jedné krásné duše člověka. Je v tom pokora k životu a obrovské srdce, napsáno touhou žít svůj sen... jít si za tím, co člověka naplňuje. Za mě obrovský - DĚKUJI!!! Kniha je to pro všechny, co milují pohyb v přírodě. pro všechny, co milují život a chtějí žít tady a teď, přemýšlet o něm, posouvat ho dál a plnit si své sny.

teeyinka

Nádherné fotky, místy vtipné i filozofické. Na několika místech mi běh myšlenek sice přišel až příliš zmatený a těžce se mi to četlo, nicméně jinak mě kniha přenesla na krásná místa a autorčinu fascinaci horami plně chápu. Velký klobouk dolů před jejími výkony a neuvěřitelnou aktivitou, až jsem si říkala, jestli některé přejezdy nehraničí s bláznovstvím.
Také jsem si díky několika pasážím uvědomila, jak je fajn mít se kam z hor vrátit, žít svoje dennodenní mikrodobrodružství, být šťastná jen tak a nemít potřebu od něčeho neustále utíkat. Mockrát děkuji za to uvědomění a za parádní knihu, která mi dělala radost po několik večerů před usnutím.

Sylvusik

Mám velmi ráda Lucčiny rozhlasové rozhovory a tak se stalo, že jsem od její knížky čekala mnohem víc, než mi po přečtení dala. Líčení jejích myšlenek a pocitů ve vztahu k horám a překonávání sama sebe jsou samozřejmě zajímavé, ale troufám si tvrdit (z vlastní zkušenosti), že pro lidi, kteří podobné výpravy sami podnikají to není nic překvapivého, nového. V knize mi chyběla nějaká jednotící linie. Chvíli jsem myslela, že půjde o její předsevzetí vylézt všechny rakouské vrcholy nad x tisíc, ale to se po chvíli se toto téma z knihy zcela vytratilo a Lucka se přemístila na Havaj, pak na severní pól apod. Líbily se mi vstupy v podobě příběhů z rozhlasového natáčení nebo jiných zajímavostí, ale i ty se v druhé půlce knihy téměř přestaly objevovat. Občas se tam autorka zmiňuje o vztahu se svými kolegy v práci/šéfem, ale osobně by mě spíše zajímalo jak její výpravy prožívala její rodina a ona ve vztahu k nim. Každopádně je pravda, že je Lucka Výborná neuvěřitelně silná, chytrá a zvědavá žena s velkým odhodláním a duší dobrodruha :)

Marcela52

Mám moc ráda chytré rozhlasové rozhovory , které vtipně a se znalostí problematiky vede tato odvážná žena. Je nejen výborná moderátorka, ale také dobrá sportovkyně. Její zpověď mě velmi zaujala, především líčení jejích zážitků z Antarktidy. Vydat se do takové pustiny chce nejen dobrý fyzický fond, ale především odvahu. Já také cestuji ráda, ale do takových odlehlých končin bych se nevydala, ani kdybych byla mladá. Takže smekám, a děkuji za zprostředkování úžasných zážitků i za nádherné fotografie, které knihu doplňují.

mfajmanova

Krásně napsaná kniha! Nevěřila bych, že mě tolik bude bavit číst o horolezení, které mě nikdy nelákalo.