Mezi světy

kniha od:

Mezi světy https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457366/bmid_mezi-svety-7HX-457366.jpeg 4.3 217
Koupit Koupit eknihu Bazar

Pravidelně ji slýcháte z rozhlasu, její hlas je s vámi už desítky let, v autě na cestách, v kanceláři nebo třeba i ráno v koupelně. Do toho si občas odskočí na moderování v televizi nebo natáčí svá extrémní interview. To je ale jen jeden svět Lucie Výborné. V tom druhém světě fouká ostrý vítr, zebe sníh a Lucie daleko za hranicemi všednosti a komfortní zóny zažívá opravdovou radost. MEZI SVĚTY je výběr z deníků, v nichž nás autorka zavede z rozhlasového studia do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Je to kniha o štěstí 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech, chvílích na hranici bytí a nebytí, osvobozujícím smíchu i momentech prozření. A taky vyznání lidem, kteří jí procházejí životem a nechávají v něm svou stopu. Kniha obsahuje více než dvě stovky unikátních fotografií.... celý text

Komentáře (59)

Komentáře 59 Recenze 2

Mánička178
Mánička178
24.06.2023 4 z 5

Krásná vyprávění Lucie Výborné... sympatická ženská :) Moc jí přeju její život, odvahu, touhu.

betička
betička
30.05.2023 5 z 5

Příjemné čtení s krásnými fotografiemi a zajímavými myšlenkami. Je tu krásně popsaný vztah a odpovědnost horského vůdce. Je krásné, když má člověk někoho takového na kterého se může v těchto vypjatých situacích spolehnout a rozvážným výběrem co nejvíce minimalizovat rizko. Je velmi inspirativní číst si jak si lidé dokáží plnit sny.


jiradvo
jiradvo
01.05.2023 4 z 5

Výborná kniha od Výborné Lucie :-). Krásný průlet nejen světem, ale i světem myšlenek a pocitů. Kdo se občas "utrhnul" a našel si prostor pro cestu (nemyslím dovolenou), tak při čtení této knihy často pokyvuje hlavou, myšlenky a zážitky se vracejí a nohy začínají svrbět. Děkuji Lucie.

Pasadenka
Pasadenka
01.05.2023 3 z 5

Lucii znám z rozhlasu, moc ji nesleduji, ale vždy působí hrozně energicky a pozitivně. Tak mě zajímala její knížka. A vůbec mi nesedla. Samo sebou to chtělo audioknížku, když už ji čte sama autorka, na jejíž hlas je člověk navyklí. Ale nevím. Možná to byla chyba. Nakonec mi kniha nic nedala, a i když je krátká, tak čtení bylo opravdu úmorné.

Ale nemyslím si, že je to čistě chyba autorky a knížky, jako spíš nefunkční vztah autor-čtenář. Celý ten ezo styl ala Vlasta mě neskutečně ubíjel. Možná tomu křivdím, Vlastu nečtu, ale jednoduše mi celá knížka přišla jako slepenec floskule vedle floskule. I příběhy, které popisovaly mojí milovanou Antarktidu mě ubíjely, i když ne tak moc, jelikož má náklonost k ní promine hodně. :) Ale jednoduše ne. Knížka pro mě nefungovala emočně, informačně ani stylově. Ale věřím, že pro spoustu lidí to bude super. ;)

kramver
kramver
28.12.2022 5 z 5

Spousta krásných fotografií, slov tak akorát, adrenalin, radost ze života, život osekaný na to nejdůležitější, nepohodlí vykoupené štěstím a Lucie a její vnitřní svět, do kterého stálo za to nahédnout. Obzvlášť v době vánočních svátků. A kdo nemá chuť vyrazit aspoň na turistickou stezku do hor, tak se nechal málo vtáhnout a měl by začít znova od začátku :-)

Ripley178
Ripley178
23.12.2022 3 z 5

Bohužel velmi zkratkovité.Moc se toho nedozvíme(krom Antarktídy,která je ucelená).Příliš se filozofuje.Kniha,spíše pro Lucčinu rodinu a přátele.Fotografie skvělé!

yellowbanna
yellowbanna
18.10.2022 5 z 5

A zase jsem si kradla chvíle, kdy vezmu do ruky knihu. Je krásná. Nejen dvoustránkovými, nádhernými fotografiemi a celkovou úpravou. Je krásná slovy, pocity, upřímností, otevřeností; otevřeností někdy - přiznám se - až zraňující, ale to možná jen já nedokážu zpracovat svůj vlastní komplex, že v mém životě tak velká svoboda a nádhera prostě není... a chybí...

flare
flare
09.10.2022 5 z 5

Muzu dat s klidem 5..stejne jako Lucie mluvi tak i pise..poutave a motivujici, plne peknych fotek..jdi si za tim co te bavi...

Kaja1
Kaja1
16.07.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení a prohlédnutí, fotky hor jsou nádherné, člověka to nabíjí. Ale přesto mám dojem, že Lucka si plní své sny, ale jak jsou na tom její nejbližší. Ten strach o ni, když někde leze...Klobouk dolů před její rodinou.
Pěkné byly vsuvky hostů Lucčina pořadu, možná by z toho byla pěkná kniha.

smudlajs
smudlajs
03.06.2022 3 z 5

Takové pohodové čtení. Občas mi přišlo, že se autorka se svými myšlenkami dost opakuje, ale asi to tak mělo být. Nejvíc mě bavila kapitola o Havaji (škoda, že byla tak krátká), ale to bude tím, že jsem spíš milovník teplého počasí a spousty vody než vysokých hor. Kapitola o Antarktidě byla z celé knihy rozhodně nejzáživnější a autorku obdivuju za to, že se do takového dobrodružství pustila.

hajrys
hajrys
30.05.2022 5 z 5

Výborná kniha, výborný obsah, Výborná Lucie ...

marketa7
marketa7
23.03.2022 5 z 5

Knížku od Lucie Výborné jsem si nechala přečíst od... Lucie Výborné. Skvělá volba! Není to vlastně ani kniha, ani deník. Jsou to taková nahlédnutí do duše jedné dobrodružné povahy během jejích bohatých výprav. A to nejen do hor, byť ta převládají. Nejlepší částí je vyprávění z Antarktidy... LV je hodná obdivu...

parxel
parxel
18.03.2022 4 z 5

Mezi světy je svým stylem trochu netypická kniha. Je to taková směs různých poznámek, útržků vzpomínek a pocitů. Já osobně jsem se s tímto stylem vyprávění zpočátku trochu trápil, ale po několika kapitolách jsem mu přišel na chuť.

Autorka podle mého názoru velmi dobře zachytila, co jí lezení po horách přináší, jak to ovlivnilo její životní priority a ukázala, že věk nemusí být překážkou pro cestování do obtížně přístupných oblastí. Osobně jí asi nejvíce závidím návštěvu Antarktidy.

Případným čtenářům bych doporučil, aby se nenechali odradit stylem knihy a více se soustředily na to, co je ukryto mezi řádky.

manka71
manka71
16.03.2022 5 z 5

Kniha mne velmi překvapila, velmi dobře se to četlo, líbil se mi styl psaní, fotky jsou nádherné a grafická úprava perfektní. Na knihu jsem narazila v knihkupectví náhodně a natolik mne na první prolistování zaujala, že jsem si ji musela koupit a večer začít číst. Krása hor a dech Antarktidy, ticho míst bez lidí... nádherné.
Ne všechny rozhovory, které paní Výborná má v radiu se mi líbí a ne všechny její názory sdílím, ale za tuto knihu za mne určitě 5 hvězdiček.

Clea3112
Clea3112
21.02.2022 4 z 5

Pohled z vrcholku hor na nekonečný horizont vyplněný specifickým, ale naplňujícím tichem...dotek něčeho, co přesahuje hranice našeho každodenního bytí směstnaného do kuličky obyčejného ega..... chvíle, kdy se zastaví čas a podnítí k hlubší reflexi ... Pocit, který zažil asi každý, kdo vylezl -ne nutně na čtyřtisícovkujako Lucie, - ale prostě jen na nějaký větší kopec bez lidí.
"Mezi světy" je - v první části - právě takovou mozaikou zážitků, pocitů, úvah a zamyšlení, které Lucka sdílí se svými čtenáři ze svých cest po evropských horských vrcholech. Budete-li knihu vnímat pouze v této rovině sdílení, užijete si ji, ale celistvější přehled o výpravách nečekejte. Mně osobně trochu vadilo skákání v čase i prostoru, bránilo mi užít si cesty s Lucií jako jeden velký zážitek. Přiznám se, že mi i unikl záměr, který mělo toto neustálé "přepínání" splnit. Působí spíš rušivě, než atraktivně.
Druhá část je již ucelenější, mnohem kompaktnější a tudíž i mnohem zábavnější. "Zhltla jsem" ji na jeden zátah. Myslím, že na výpravu na Antarktidu by v padesáti neměl odvahu ani leckterý muž-dobrodruh, o to více Lucii obdivuji, že do toho šla. Ale když máte koníčka, kterého milujete, asi těžko odoláváte novým a novým výzvám :) ....Audioknihu namluvila sama LV, co ž je skvělá volba. Jen ona sama ví, co prožívala, když psala své řádky. O to více je kniha autentičtější.

oskli
oskli
01.02.2022 4 z 5

Hodně se v pocitech shoduji s komentářem pode mnou. Zápisky z Alp a cest před Antarktidou byly takové útržkovité. Záznam myšlenkových pochodů a pidi střípků z cest. Takže jen se člověk dostal s Lucií někam, už to skončilo a byl zase jinde. Bez hlubšího prožitku a pocitu, že jsem tam taky. Moc mě to nebavilo, protože já mám při čtení ráda právě ten pocit, že jsem někde jinde. Že mě kniha vtáhne a já žiju druhý život v místě, kde dobrodružství prožívá i sám autor. To mi kniha bohužel nenabídla. Až do Antarktidy to bylo o tom, že Lucie je blázen, který potřebuje k životu hory a musí tam trávit maximum možného času, aby byla schopná přežít v běžném světě. Případně trávit čas dalším z extrémnějších sportů a aktivit :-D
Antarktida byla jiná. Ucelenější a intenzivnější. Moc se mi líbila, a až tam Lucie pojede podruhé, chci si o tom zase přečíst.
Takže podtrženo - sečteno, jsem ráda, že knihu mám, ale čekala jsem trochu víc :-)

jana.hud
jana.hud
20.01.2022 3 z 5

Po přečtení komentářů zde jsem měla od knihy velká očekávání a přišlo rozčarování a zklamání, které vylepšila až poslední třetina knihy a tou je cesta na Antarktidu.
Jinak to jsou pouhé myšlenky autorky, poznámky a črty z cest, které se hodí tak do zážitkového deníku autorky.
Grafická úprava se mně narozdíl od Dana líbila.A fotky byly velmi povedené. 2,5 hvězdičky....

vlkove
vlkove
13.01.2022 4 z 5

Velké překvapení. Knihu jsem našla v knihovně v sekci k rozebrání. Přiznám se, že jsem byla skeptická. Knihy od slavnějších a slavných osobnostní bývají dost často jen vatou bez většího významu. Taky se přiznám, že autorku Lucii Výbornou jsem vůbec neznala. Radiožurnál neposlouchám a o další projekty autorky se nezajímám.
Toto bylo ale opravdu dobré. Autorka má veliký spisovatelský talent, text je plný emocí a vykresluje věci až snově. Kdyby autorka napsala třeba i nějakou beletrii, dozajisté by to bylo pěkné čtení.
Kniha je jakýmsi souborem deníkových zápisků a postřehů z prostředí zdolávání vysokých vrcholů hor. Dále pak souborem zápisků z Havaje, Afghánistánu a Antarktidy, a také souborem krátkých postřehů z rozhovorů s osobnostmi v Radiožurnálu.
I když já osobně nejsem velký dobrodruh, tak knihu chválím. Bylo to jako bych na vrchol hor stoupala spolu s autorkou. Knihu doma mít dále nemusím ale i tak jsem si užila pěkný požitek ze čtení a věřím, že pro někoho, kdo rovněž má stejného dobrodružného ducha jako Lucie, tak toto bude nepřekonatelné čtení a kniha, která neomrzí.
Také chválím grafickou úpravu knihy a velké množství pěkných fotografií.

vikidala
vikidala
06.01.2022 5 z 5

Díky! Ještě lepší, než jsem čekala. A Daw ma rozhodně veliký spisovatelský talent. Asi by měl zahodit mačky a cepíny a vzít do ruky tužku.

4345
4345
04.01.2022 5 z 5

Krásná kniha kde pocity autorky z cest po horách, z Havaje, Afghánistánu a z Antarktidy jsou psané velmi autenticky, inspirativně a velmi často i vtipně a hlavně lidsky a srozumitelně. Je zde také spousta krásných fotografií, takže příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem knihu přečetla za den, nechtěla jsem si ten "cestovatelský" pocit narušit. Společně s Lucií mi byla zima a stejně tak jsem i cítila tu energii.
Lucie má můj obdiv za to co dokázala a za to jaká je.

tonysojka
tonysojka
30.12.2021 5 z 5

Z audia vyzařuje vysoce nakažlivá radost. Radost z pohybu,ze života,z přírody,ze všeho.
Velmi hezké chvíle jsem strávil s Výbornými Mezi světy.
:)

dawson321
dawson321
22.12.2021 4 z 5

Při čtení jsem si jen říkal, vem mě taky s sebou. Je to úžasný, kolik toho Lucka stihla procestovat a objevit. V knize jsou krásné fotografie, hlavně z té Antarktidy se mi tajil dech.

Chesterton
Chesterton
11.12.2021 5 z 5

[audiokniha]
SE VŠÍ POKOROU JSME VÝBORNÍ !!!
. . . bylo svého času bezva pravdivým sloganem z bilboardů moderátorské dvojice Lucie Výborná a Jan Pokorný. Stejnou větičkou by šlo uvést tohle autorský čtení. (Jen na fotky se musím dojít ještě někam kouknout:)
Lucka je živel i pokojná hladina. Bláznivá i hluboká. Potkáváme se nejen na vlnách rozhlasu už drahně let a tenhle průlet posledními lety působení na Radiožurnálu byl pro mě už jen jemným obtáhnutím důvěrně známých kontur svěží, inspirativní a křehce hluboké osobnosti, která vyznává heslo: "Chceš-li zapalovat musíš sám pro něco hořet."
10/10

lucifess
lucifess
27.11.2021 5 z 5

Lucie Výborná je pro mě jedna z top moderátorek. Naprostá profesionálka, která vládne slovem. Proto její kniha pro mě byla jasnou volbou. Je to velmi otevřený pohled do jejího soukromí, její lásce k horám, dobrodružstvím, adrenalinu, postoji k životu. Určitě doporučuji ke čtení. Neposílám dál, nechávám ve své knihovně!

katka.oo
katka.oo
23.11.2021 4 z 5

Skvělá moderátorka L. Výborná vypráví trochu o svém životě, ale hlavně o svých dobrodružných cestách, myšlenkách a pocitech při lezení po horách, které jsou její nedílnou součástí. Zajímavá kniha, hlavně ta část Antarktida, při té se mi tajil dech, to bych nikdy nezvládla, krásné fotky.

juliesze
juliesze
08.10.2021 5 z 5

Krásné fotky, hodně si cením map a vlastních připomínek. Skvělý papír, grafika i zpracování. Opravdu smekám. A konečně mi někdo ukázal, že když člověk něco miluje - tedy hory a lezení a překážky, tak to stojí hodně obětování jinde, tedy na úkor rodiny, práce a podobně. Líbí se mi, že Lucie s námi mluví jako sobě rovnými, a to i přesto, že třeba nejsme my její čtenáři žádní horalové nebo extrémní cestovatelé. Opravdu smekám. Hodně zajímavé, zábavné a vždycky jen takové oťuknutí toho, jaké to vlastně je.

Janadvorackova
Janadvorackova
02.10.2021 4 z 5

Poslouchám její rozhovory přes YT kanál Českého rozhlasu. Ale že je takhle sympaticky šílená, otevřená a vytrvalá, jsem jenom tušila.
Jsem zvědavá, vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla za dnešek, copak se mi asi bude zdát :).

raccoon81
raccoon81
02.10.2021 5 z 5

Lucii Výbornou považuji za jednu z nejlepších moderátorek v současných českých médiích. Mám hodně rád hory, a i když klasické lezení mě až tolik neláká, knihy z tohoto prostředí mě obecně hodně baví. Vzhledem k těmto uvedeným premisám jsem čekal, že se začtu snadno, ale ze začátku to překvapivě trochu drhlo a chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na stejnou vlnu. Pak už to byla velká paráda, poměrně otevřená sonda do života autorky, chvílemi lehce filosofická, místy docela intimní, ukazující cestu, po které se autorka snaží jít životem, a která není vždy tak idylická, jak si může nezasvěcený člověk myslet. Vzkaz, který tam já vidím, je jasný - jděte si za svými sny, ať už jsou jakékoli, i když to nebude vždycky úplně brnkačka. A to je něco, s čím prostě nelze nesouhlasit, protože život se má prožít a ne přežít. Netroufám si říct, jestli to může bavit i někoho, kdo nemá absolutně žádný vztah k horám a cestování, ale věřím tomu, že každý člověk, který má pro něco vášeň, si tuhle knihu dokáže docela dobře užít.

Tuca1976
Tuca1976
01.10.2021 5 z 5

Není to kniha a není to deník...je to Mezi světy. Nahlédnutí do jedné krásné duše člověka. Je v tom pokora k životu a obrovské srdce, napsáno touhou žít svůj sen... jít si za tím, co člověka naplňuje. Za mě obrovský - DĚKUJI!!! Kniha je to pro všechny, co milují pohyb v přírodě. pro všechny, co milují život a chtějí žít tady a teď, přemýšlet o něm, posouvat ho dál a plnit si své sny.

teeyinka
teeyinka
20.09.2021 4 z 5

Nádherné fotky, místy vtipné i filozofické. Na několika místech mi běh myšlenek sice přišel až příliš zmatený a těžce se mi to četlo, nicméně jinak mě kniha přenesla na krásná místa a autorčinu fascinaci horami plně chápu. Velký klobouk dolů před jejími výkony a neuvěřitelnou aktivitou, až jsem si říkala, jestli některé přejezdy nehraničí s bláznovstvím.
Také jsem si díky několika pasážím uvědomila, jak je fajn mít se kam z hor vrátit, žít svoje dennodenní mikrodobrodružství, být šťastná jen tak a nemít potřebu od něčeho neustále utíkat. Mockrát děkuji za to uvědomění a za parádní knihu, která mi dělala radost po několik večerů před usnutím.

Sylvusik
Sylvusik
28.08.2021 3 z 5

Mám velmi ráda Lucčiny rozhlasové rozhovory a tak se stalo, že jsem od její knížky čekala mnohem víc, než mi po přečtení dala. Líčení jejích myšlenek a pocitů ve vztahu k horám a překonávání sama sebe jsou samozřejmě zajímavé, ale troufám si tvrdit (z vlastní zkušenosti), že pro lidi, kteří podobné výpravy sami podnikají to není nic překvapivého, nového. V knize mi chyběla nějaká jednotící linie. Chvíli jsem myslela, že půjde o její předsevzetí vylézt všechny rakouské vrcholy nad x tisíc, ale to se po chvíli se toto téma z knihy zcela vytratilo a Lucka se přemístila na Havaj, pak na severní pól apod. Líbily se mi vstupy v podobě příběhů z rozhlasového natáčení nebo jiných zajímavostí, ale i ty se v druhé půlce knihy téměř přestaly objevovat. Občas se tam autorka zmiňuje o vztahu se svými kolegy v práci/šéfem, ale osobně by mě spíše zajímalo jak její výpravy prožívala její rodina a ona ve vztahu k nim. Každopádně je pravda, že je Lucka Výborná neuvěřitelně silná, chytrá a zvědavá žena s velkým odhodláním a duší dobrodruha :)

Marcela52
Marcela52
27.08.2021 5 z 5

Mám moc ráda chytré rozhlasové rozhovory , které vtipně a se znalostí problematiky vede tato odvážná žena. Je nejen výborná moderátorka, ale také dobrá sportovkyně. Její zpověď mě velmi zaujala, především líčení jejích zážitků z Antarktidy. Vydat se do takové pustiny chce nejen dobrý fyzický fond, ale především odvahu. Já také cestuji ráda, ale do takových odlehlých končin bych se nevydala, ani kdybych byla mladá. Takže smekám, a děkuji za zprostředkování úžasných zážitků i za nádherné fotografie, které knihu doplňují.

mfajmanova
mfajmanova
21.07.2021 5 z 5

Krásně napsaná kniha! Nevěřila bych, že mě tolik bude bavit číst o horolezení, které mě nikdy nelákalo.

DJANKA
DJANKA
14.07.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Myslím si ale, že asi nebude pro každého. Lucka je neskutečně silná žena, která si žije svůj sen. Moc jí to přeji a trošku jí to závidím. Velký obdiv i její rodině, asi není úplně jednoduché být jejím manželem a její dcerou :) Knížka je to úžasná. Nehltala jsem ji jako jiné knížky, kdy chci vědět jak bude příběh pokračovat. Četla jsem ji pomalu a vychutnávala si každé slovo i myšlenku.

Driftersoul
Driftersoul
30.06.2021 5 z 5

Zrovna jsem dočetl tuhle skvostnou knihu - o skutečném smyslu bytí a vztahu k jedinečné přírodě na (naší) planetě Zemi. Napsaná výjimečnou, velice inteligentní, odvážnou a fyzicky zdatnou ženou a dámou. A tak po tuctech rozhlasových interviews, které vedla vždy s noblesou, znalostí věci, taktně a s elegancí, jsem si ji díky knize mohl zhmotnit z té méně oficiální, intimnější stránky. Uprostřed extrémně drsných, divokých a nádherných krajin .... které my, žádní horolezci, ale jen běžní turisté a nadšení cestovatelé, asi kdy těžko poznáme :-).

jaroslav0572
jaroslav0572
29.06.2021 5 z 5

Lucie Výborná je prostě výborná! S tím nic nikdo nenadělá. Její záliba v krásné, kvetoucí poezii již má vystavenou dokonce na poličce v koupelně, mne vůbec nepřekvapila. Zde se řekl bych ukázala „v plné nahotě", byť samozřejmě svůj šat v ledových podmínkách hor a vrcholků sundati nemohla. Líbí se mi její přístup k životu, její láska pro profesi a její vlastně obrovská skromnost. Já si mj. odnáším obšírnější poznatky z terminologie hor i to, jak je důležité míti dobré parťáky na těchto cestách do extrému.

Z knihy, která je protkána uchvancujícími fotografiemi přímo z břidlicových či žulových vrchů jsem doslova nadšen. P S: Lucie- snad se Pan manžel, se kterým si dle vlastních slov celý život vykají, neurazí- je pořád nádherná a okouzlující ženská i po padesátce. 85% si toto zhruba 300stránkové dílko rozhodně zaslouží. I Lucčina cesta „Mezi světy".

Bramborak81
Bramborak81
29.06.2021 5 z 5

Nejenže autorka dělá skvělé rozhovory, u kterých je znát perfektní příprava, sem tam si odskočí do hor, ale ještě o tom stihne napsat knihu, která stojí za přečtení. Kniha byla příjemným poznáním různých světů a byla jsem ráda, že se můžu o Antarktidě dozvědět více ve stínu jabloně při třiceti stupních nad nulou.

Mrs.Depp
Mrs.Depp
23.06.2021 3 z 5

Zajímavá knížka, která vám určitě rozšíří obzory. Já osobně mám jen malou výtku ohledně stylu psaní, mě se četla dost těžko, kvůli velkému množství filozofických úvah a popisů, ale na druhou stranu je psaná formou deníkových zápisků a to bylo fajn. Začátek byl pro mě náročný na pochopení kvůli velkému množství různých dat a názvů hor, které pro mě byly spíše jazykolamy, až do kapitoly o Havaji, která je nádherná a mrzelo mě, že je tak krátká a potom Antarktida, ta byla fajn, člověk se dozvěděl spoustu zajímavých věcí. I když se mi knížka četla hůře, nemůžu dát méně než 4 hvězdičky už jen kvůli spoustě krásných fotek a taky kvůli tomu, že Lucie Výborná je moc sympatická a obdivuju ji za to, že si jde za svými sny a plní si je. Super byly taky zajímavosti o práci Lucky v rádiu, je to jedna z těch knih, ke které se budete vracet, určitě knížku doporučuji:) Ještě mě trochu zamrzelo, že Lucka nevěnovala aspoň krátkou kapitolku sobě, Dawovi a dalším a nenapsala třeba takové shrnutí, co už mají za sebou, jak se k lezení po horách dostali apod. Pro Lucku, její přátele a rodinu je určitě knížka nádherná památka, v které budou moct roky listovat a dávat ji třeba za vzor vnoučatům :)

Horal123
Horal123
09.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Epilog na starně 304 přesně a hutně vystihuje celou knihu, která se nese v duchu zpovědi milovnice hor, jakou Lucie Výborná beze zbytku je. Autorčin niterní přesah pozvedá tuto knihu vysoko nad rámec běžného cestopisu. To, že je Lucie vynikající rozhlasový moderátor a velký outdoorový nadšenec jsem věděl už dlouho, ale že je to až taková drsňačka jsem netušil.
Takže celkové hodnocení knihy: prostě Výborná.

simona5r
simona5r
30.05.2021 4 z 5

Cestování do hor, náhled do mysli a duše někdy až éterické Lucie žijící dvojí život - ten v Česku a ten v horách doplněné krásnými fotkami. Četli jsme s mužem společně a vzpomínali na lezecké výlety před dětmi.