Mezi světy

Mezi světy https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457366/bmid_mezi-svety-7HX-457366.jpeg 4 234 63

Pravidelně ji slýcháte z rozhlasu, její hlas je s vámi už desítky let, v autě na cestách, v kanceláři nebo třeba i ráno v koupelně. Do toho si občas odskočí na moderování v televizi nebo natáčí svá extrémní interview. To je ale jen jeden svět Lucie Výborné. V tom druhém světě fouká ostrý vítr, zebe sníh a Lucie daleko za hranicemi všednosti a komfortní zóny zažívá opravdovou radost. MEZI SVĚTY je výběr z deníků, v nichž nás autorka zavede z rozhlasového studia do mrazivých oblastí Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Je to kniha o štěstí 4 000 metrů nad zemí, o místech, která jí přirostla k srdci, o mrznoucích prstech, chvílích na hranici bytí a nebytí, osvobozujícím smíchu i momentech prozření. A taky vyznání lidem, kteří jí procházejí životem a nechávají v něm svou stopu. Kniha obsahuje více než dvě stovky unikátních fotografií.... celý text

Kája_95
28.12.2020 5 z 5

Náprosto dokonalá kniha. Rozhovory paní Výborné poslouchám už nějaký pátek a je mi velice sympatická. Proto jsem neváhala a knihu zakoupila. Do přečtení prvních stránek jsem vůbec netušila, jaký koníček má. Smekám nad odhodláním a odvahou paní Výborné. Neuvěřitelně napsané, chvilky napětí, smutku, ale i velice vtipných slov. Oceňuji i fotografie, které dodají vyprávění tu správnou atmosféru. Doporučuji číst v zimním chladném období, jelikož vyprávění a fotografie skvěle navodí studenou atmosféru ke čtení. Dávám plný počet hvězdiček, jinak to ani nejde. :)

MUNRO
27.12.2020 4 z 5

Je obdivuhodné,co a kolik toho je Lucie Výborná v životě obětovat svým lezeckým pohnutkám.Autorka je evidentně ve svém vnitřním světě spojena s horami neuvěřitelným způsobem,až to na mě působilo dojmem jakéhosi opomíjení své vlastní rodiny,svého soukromého života,své dcery.Naopak se nebojí věci nazývat,tak jak je vidí sama ve svém nitru.Bez servítků,bez samozalíbení se.Nebojí se přiznat obavu(nechuť?)z návratu do "normálního běžného"života plného přetvářek a milosrdných lží,natvrdo popisuje ( pro ni vnitřně osvobozující) drsnou realitu těžkých podmínek při putování Arktickou krajinou(minimum hygieny,totální absenci soukromí,skladování exkrementů,atd.),což sem tam okomentuje jadrnou češtinou,tak jak se na opravdového horala sluší.Vadili mi na knize jen dvě věci.Za prvé,až příliš filozofických zamyšlení se,kterých je v knize opravdu nad rámec a za druhé oproti oficiálním rešerším o knize velmi skromná část o Havaji.Té autorka věnuje jen několik stran,což pro mne bylo velkým zklamáním.Celkově tiše závidím Lucii jejím možnostem navštívit všechna ta nádherná místa na zemi!

מיכאל
21.12.2020 5 z 5

Tak... A teď musím jet na Antarktidu. :)
Úžasná kniha, ráda se k ní budu vracet.

horolezectví cestování cestopisy české cestopisy české osobnosti

Lucie Výborná
česká, 1969