Bowie: Ilustrovaný životopis

"Ilustrovaný životopis muže mnoha umění i tváří" David Bowie byl více než zpěvák, více než umělec. Jeho vliv na moderní popkulturu je nesmazatelný. Poznejte muže mnoha tváří, kontroverzní ikonu hudebního světa i jeho alter ego Ziggyho Stardusta. Beletrizovaná biografie s fantaskními ilustracemi a surrealistickými motivy odráží to, co Bowie celý svůj život představoval – směsici obrovského talentu, nápaditého stylu i křehké duše. Budete mít pocit, že životní dráhu Bowieho posloucháte přímo z jeho úst....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391659/bowie-ilustrovany-zivotopis-ALf-391659.jpg 4.674

David Bowie: Una Biografía (2018)

Komiksy, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Bowie: Ilustrovaný životopis

LadyCharlene

Nádherné ilustrace. Bowieho jsem nikdy nějak zvlášť neposlouchala, ale ta knížka je prostě skvělá. Souhlasím s předchozím komentářem, kdyby to byl klasický životopis o 500 stránkách, nezaujalo by to tolik. Upřímně, kolik životopisných komiksů, které vypíchnou to nejzajímavější a nejpodstatnější ze života celosvětově známé osobnosti existuje? Na čtení ve vlaku, před spaním a pro relaxaci je ideální.

HenryMorgan

Nevím, jak se k tomu postavit, protože: chtěl jsem se dozvědět víc, na druhou stranu, kdybych četl klasický memoár, tolik by mě život Bowieho nenadchnul, protože by se kniha utápěla patrně ve zbytečných detailech a faktech. Takže co do hodnoty, čtivosti, estetiky a snahy - jednohubka. A na ty se přeci těší každý na večírku.

Pavlapila

Jedním slovem nádherný. Přečteno za jedno odpoledne, což samozřejmě není žádný problém u knihy s tolika ilustracemi. Na první otevření knihy mi ilustrace přišly zvláštní, ale pak jsem si je zamilovala :) jsou naprosto úžasné jako samotný Bowie.
Bowie je mojí srdeční záležitostí léta a další léta zůstane. Knihu jsem si přála a rozhodně nezklamala. A nestydím se přiznat, že jsem si na konci pobrečela...
Krásné na knize je, že je vyprávěna v 1. osobě. Jistě je takových knih víc, ale tahle mě skutečně okouzlila. Doporučuji k přečtení, sama se k ní na 100% vrátím, a ne jednou!

Boogie007

Pozoruhodná osobnost, pozoruhodný osud. Uvědomíme si, jak moc nás ovlivňuje prostředí, rodina, zážitky, naše touhy - jejich realizace nebo to, že nejsou realizovány. Také jak moc showbyznys a veřejné povědomí smílá ty, kteří do něj vstoupí. David Bowie měl sílu a odvahu z toho vystoupit, přestal produkovat to, po čem je poptávka a znovu se stal sám sebou. Je však veliká škoda, že mu na to nebylo dáno více času.

Zmiu

Ty ilustrace mě zpočátku přišly zvláštní, ale nakonec mě nevadily, protože jsem se začetla tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Příběh plný emocí mě dojal a konečně si pustím i ta Bowieho alba, ke kterým jsem se zatím nedostala. V tomhle tedy kniha účel splnila. Nejsem skalní znalec, takže chyby jsem neodhalila.

Loxias

Mile nahlednuti do chore mysli genia. Na muj vkus je to az prilis odlehcene, ale na letme seznameni to staci

JErle

Jsem jeho velký hubení fanoušek, i když jsem určitě neslyšela všechno, co kdy vydal, z každého jeho období nějaké album mám, takže teď už jen vždycky vybrat, až se ke knize vrátím, které z nich si k četbě pustím. Přečteno jedním dechem, což vzhledem k množství textu v knize nebyl problém :-)

helena5979

Pěkné ilustrace a v originále určitě i pěkný text. Strašná škoda je odfláknutá redakce textu: nekonzistentní nakládání s názvy, kostrbaté formulace, výjimečně překlep, ale bohužel i věcné chyby. Basačka Gail Ann Dorsey vážně není chlap :-( Budu opravdu hodně zvažovat, jestli si u CPressu ještě někdy koupím knihu tohoto typu. Kua, dyť tato si přímo žádala o piplání, mazlení a pilování

hudba populární hudba komiksy umění životopisy

Autoři knihy

Fran Ruiz