Smrt staré posluhovačky

Smrt staré posluhovačky

V Broadhinny, poklidné anglické venkovské obci, „žijí nóbl lidi,“ jak tvrdí paní poštmistrová Sweetimanová. Zaběhnutý řád sice naruší vražda staré posluhovačky, ovšem policie koná, jak má, a brzy dopadne a před soudem usvědčí pachatele. Tak je to v pořádku – anebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má své pochybnosti, a ... celý text

Tak je to v pořádku – anebo ne? Vrchní policejní inspektor Spence má své pochybnosti, a když se s nimi svěří slavnému detektivovi Hercule Poirotovi, který se nemůže smířit s nudným nicneděláním na zaslouženém odpočinku, rozčeří hladinu tradiční idyly pořádný uragán a z hlubin vypluje na povrch mnohé, co nikdo ani netušil. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232/hercule-poirot-smrt-stare-posluhova-Sqo-232.jpg 4.5259

Hercule Poirot (27.)

Mrs. McGinty's Dead (1952)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

kika 13

Zase dobrá detektivka od autorky, která nezklame.

JiříM

Ten kdo vytvoril anotaci na vydani roku 2001 musel byt uplny blazen (mozna i hur). Takze fakt dik ze jste napsali vraha na zadni stranu knihy.

Chemiczka

Moje první "poirotovka" - výborna oddechovka. Klasická detektivka, protknutá jemnými liniemi stop, kterých si všimnete jen málokdy, a když už tak Vám stejně téměř nedojde, že je ta informace důležitá.
K "královně detektivek" se znovu ráda vrátím!

ivanaga
10.09.2016

Dobře napsaná klasická detektivka, jak se na Agathu sluší. Spousta postav na anglickém venkově, jejich mikropříběhy, pomalé odkrývání minulosti a jasná konečná pointa.

Spýťa
14.11.2015

Pěkná detektivka, četla se mi velmi dobře :)

marcela6183
09.10.2015

Tak přiznám bez mučení, že tady mám deficit - nejprve viděla pana Sucheta, až pak četla. Takže jsem dopředu věděla, do čeho jdu. Ale jak moc se ochudím o zážitek a skvělý překlad z pera Evy Konddysobé, to jsem netušila.
Postrádala jsem tedy onu magickou sílu zhltnout knihu na jeden nádech, abych věděla, jak to dopadne. Nezvyklý námět a pro mne totálně dokonalý leitmotiv - rýmička.
JOJOJOJOJO! :-D

woodward
17.08.2015

Trpící Poirot v péči roztomilé, totálně neschopné paní domácí. Samozřejmě je tam i vražda a nakonec odhalený vrah - ale nějak mám pocit, že paní Agatha ty útrapy pro Poirota vymyslela "naschvál".

Owain
06.11.2014

Tak tady jsem se sekla na celé čáře =) Poirot opět perfektní =)

Rendolet
10.09.2014

Překvapivé rozuzlení..vynikající četba :) autorku a hlavně Hercule Poirota jsem si zamilovala

me.odstiny.knih
12.08.2014

Ni na chviličku bych nepodezírala tu osobu která to nakonec vše spáchala...... a to mám ráda když až do konce netušíte kdo je vrah.

THERISA
22.05.2014

Na Pět malých prasátek jsem záhy navázala četbou Smrti staré posluhovačky a ve své lásce k Agátě jsem se jen utvrdila. Nebylo to jen poblouznění, nebyla to náhoda, byl to osud. Já a knihy Agáty Christie k sobě prostě patříme. Hercule Poirot je frajer a Sherlock Holmes se může jít vycpat. Smrt staré posluhovačky se mi líbila dokonce ještě víc než Prasátka. Hercule je tady k sežrání a Agáta vytvořila skvěle složitou zápletku, kterou opět zcela jednoduše v závěru rozpletla. Navíc dokonalé vykreslení „uklevetěného“ venkova s postavičkami, které najdeme snad v každé vsi na světě. Některé věci se holt s dobou nemění, jen vrazi v románech Agáty Christie vždy zůstávají překvapením až do konce.

wooloong
06.10.2013

Jako vždy záhada jako řemen a překvapivé rozuzlení. Výborná je i v TV verzi.

locin
15.06.2013

Jednoduše detektivka od Agathy, do konce v nejistotě. Přemýšlet nad tím kdo to vlastně byl.

danuska
05.06.2013

Pribeh az tak nezaujal, ale je to stara klasika, az do konca som netusila, kto je vrah.

rm
06.03.2013

Velmi vtipně napsaná detektivka!

Selinute
10.11.2012

Napínavá detektivka s výbornou zápletkou a zajímavým rozuzlením. To je prostě Agatha.