borupet borupet komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvělá kniha. Mám ráda Petru Soukupovou, její styl mě baví, v jejích příbězích člověk vždy najde i kus sebe sama. Je to syrové, realistické, nepřikrášlené, přesně takové, jaký je obyčejný život.

25.12.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Čtvrtý případ oddělení Q, dokonale vychytaná zápletka, překvapivý nečekaný konec. Za mě super. Akorát mám vždycky problém se začíst.

19.12.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dokonalé. Perfektní zápletka, neskutečně napínavé až do konce. Mistrovsky vymyšlená psychologie vraha. Necitelné zabijácké monstrum, ale vlastně mi ho skoro bylo líto, protože se na něm podepsala výchova fanatického otce a ovládané matky neschopné odporu. Tady si člověk uvědomí nebezpečí náboženských sekt. Ano, sem tam nějaká zvláštní náhodička, ale není o náhodách v podstatě celý náš život? Za mě super a už se těším na další.

03.12.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý případ oddělení Q, hodně poutavě napsané. Z recenzí jsem věděla, že vrah je znám už od začátku, přesto je to tak mistrně napsané, že jsem knihu nemohla odložit. Žena v kleci byla přesto o malinko lepší. Pořídila jsem si všechny případy oddělení Q a těším se na třetí.

25.11.2020 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Příběh se mi moc líbil, příjemné, čtivé, poutavé... Psychologické úvahy, popisy nálad, prostředí, všeho tak akorát na jednu část života hlavního hrdiny... Za mě skvělé, pan Hájíček se mi trefuje do noty.

17.11.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, moc pěkně se čte, jako zatím všechny příběhy od autorky. Autenticky vykreslená sedmdesátá léta. Velmi příjemné čtení, člověk jakoby místy byl součástí děje...

15.11.2020 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Soubor povídek jsem si koupila kvůli Aleně Mornštajnové a její povídka se mi líbila nejvíc. Ale celkové vyznění povídek je spíš skličující a smutné... Od rodinných povídek bych čekala milé hřejivé vyprávění o vzájemném souznění, porozumění a lásce. Z těchto povídek mám rozpačitý pocit.

14.11.2020 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od autora. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to bylo skvělé. Možného pachatele jsem odhadla poměrně brzo, trochu mi vadilo, že i v knize byl odhalen dost dlouho před koncem.... Ale čtení napínavé, příjemné, určitě si ještě něco od autora přečtu.

13.11.2020 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Z příběhu mám hodně rozporuplné pocity. Každopádně bravurně vykreslená psychologie postav a přitom i dostatek prostoru pro vytvoření názoru čtenáře, byla to manipulace, zneužívání, nebo ne.... Vanessa mi svým chováním občas ale hodně lezla na nervy, i když v kontextu celého jejího příběhu se jí nelze divit, je poznamenaná na celý svůj život, protože není schopna začít znovu a protože si sama není jistá vlastně ničím. Ale nezdravý vztah ji totálně zničil a patrně už nikdy nebude schopna navázat s mužem normální vztah.

31.10.2020 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Velmi zdařilé pokračování, nenásilné. Oba díly se moc pěkně čtou. Je mi líto, že už je konec...

23.10.2020 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Milý půvabný čtivý příběh z nemocničního prostředí. Moc příjemné čtení, pěkně vykreslená psychologie postav, poutavý děj, těším se na pokračování.

20.10.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět velice zdařilé. Poslední detektivka od autorky. Doufám, že brzo vyjde další a moc se těším. Příběhy od paní Klevisové mě fakt baví!!!

20.10.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělé, zase více psychologie než detektivního pátrání, opět nečekané rozuzlení. Už mi od paní Klevisové zbývá poslední detektivka, což mě děsí....

12.10.2020 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Oddechovka na jedno odpoledne. Zvláštní styl autorky mi nevadí, líbí se mi detailně propracovaná psychologie postav. Sympatické relaxační čtení, i když v podstatě dost smutné.

05.10.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak tohle je zatím nejlepší z pěti přečtených. Příběh má šmrnc, spád a pěkně se čte. Chytí a nepustí. Moc jsem si autorku oblíbila. Těším se na další.

01.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Pěkné, čtivé, moje čtvrtá kniha od autorky. Opět hvězda dolů za rozvleklý začátek, ze začátku se vždycky nemůžu začíst, ale pak to dostane spád a je těžké se odtrhnout.

29.09.2020 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Čtivý a zajímavý příběh z horského prostředí, třetí detektivka od této autorky, nezklamala.

25.09.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Velice zdařilé, neotřelá zápletka v civilizací málo dotčené norské přírodě. Příběh má spád, dokonale vykreslená psychologie postav (typické pro autorku) mu vůbec neubírá na intenzitě a knihu prostě není možné odložit.... Skvělé.

13.09.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Skvělé. Moje první kniha od pro mě nové autorky a jsem nadšená. Moc se těším na další. Hvězda dolů za trochu rozvleklý začátek.

07.09.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Opravdový příběh ze života. Pěkně napsané, reálné psychologické úvahy, v mnoha případech i paralely s mým vlastním životem. A jak mě u této autorky už ani nepřekvapilo, prostě konec bez rozuzlení, vysvětlení.... Prostě konec a dál se nepokračuje. Určitě stojí za přečtení.

29.08.2020 3 z 5