borupet borupet komentáře u knih

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Jedna z nejpůsobivějších knih Magdy Váňové, velmi čtivá, překvapivé rozuzlení, "rezonovala" mi v hlavě ještě hodně dlouho po přečtení.

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Fascinující příběh z prostředí kardiochirurgie s detektivní zápletkou, čtivý, tak jako většina knih od Zdeny Frýbové, těžko se od něj odtrhnout.

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Úžasná kniha, ke které jsem se už několikrát vrátila. Téma potratů v napínavé dějové linii, aktuální v kterékoliv době. Valja Stýblová je moje velice oblíbená autorka.

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Skvělá knížka od Magdy Váňové, mám přečtené všechny, co napsala (a také je vlastním) a každý rok netrpělivě čekám na další. Za mě nejlepší současná česká autorka. Příběh ze života, čtivé, s dávkou napětí, prostě super. Určitě stojí za přečtení.

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Další příjemná kniha od české autorky, dobře se čte, nechybí napětí, líbila se mi.

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Čtivá detektivka od české autorky, líbila se mi, snadné čtení, poutavé.

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Vcelku příjemná česká detektivka, pěkně se čte, určitě zkusím další od pro mě neznámé autorky.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, skvělá autorka. Poutavé čtení, těžko se přerušuje. Kéž by bylo více takových.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Odpočinková kniha, poměrně čtivá, ale nedosahuje hodnot Hany. Za přečtení však stojí.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od Aleny Mornštajnové. Poutavá, čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Určitě stojí za přečtení.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silná kniha, těšila jsem se na chvíli, kdy ji zase budu číst a doslova jsem ji hltala. Určitě jsem si autorku zařadila mezi oblíbené.

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Moc pěkně napsaný román, nicméně ne zábavný, tématika postiženého dítěte, zda ho přijmout, jak ho přijmout, mě přitahovala a ráda jsem se k ní každý večer vracela. Trochu mi vadila francouzská slova bez překladu. Ale celkově super, pro toho, kdo čte rád psychologické úvahy (manžel versus dítě).

20.10.2019 4 z 5