Připravte operační sál

Připravte operační sál https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12918/bmid_pripravte-operacni-sal-fng-12918.jpg 4 216 38

Napínavý psychologický román s kriminální zápletkou se odehrává na kardiochirurgické klinice.

Nofar197
22.03.2023 4 z 5

Napínavý, i když místy trochu rozvlacny roman z lékařského prostředí s detektivní zápletkou. Čtenář vstřebá poměrně dost znalosti z oboru kardiologie a kardiochirurgie, nechybí ani humorná místa viz Vaneckuv článek, i když v redakci by asi netvrdili, že to byla taková legrace. Muj obdiv má zejména redaktorka Barbora, která měla odvahu žít si po svém a dělat si věci po svém.

Eicherik
08.01.2023 4 z 5

Profesní román z kardiochirurgie s detektivní zápletkou a s konečným pojednáním o vině a trestu. Jelikož mi na závěr chybělo nějaké to lehce šokující překvapení, na které jsem si u Zdeny Frýbové už zvykl, tak jednu hvězdu ubírám.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Velmi poutavý a napínavý příběh z lékařského prostředí, které jsem velmi ráda četla.

adelinka
23.08.2022 4 z 5

Už dlho som sa chystala na Frýbovú a veru, nie som sklamaná. Určite skúsim aj iné knihy. Zápletka dobrá, napätie nechýbalo.

denib
13.07.2022 4 z 5

Výborný román, ve kterém najdete spoustu zajímavostí z lékařského prostředí, konkrétně z operací srdce. (Samozřejmě je třeba přihlédnout k roku vydání knihy.) V knize nechybí ani zločin a napětí. Hlavní roli ale hrají mezilidské vztahy a reakce lidí na různé události. Právě to lidské chování bylo dobře popsané a zajímalo mě nejvíc. Snad nikdo v knize nebyl černobílý. Do páté hvězdičky mi ale něco chybělo, nečetlo se mi to tak hladce, jak bych chtěla.

evask
22.04.2022 3 z 5

Neustálé (přímo i mezi řádky) poučování. Když ne kardiologie, tak psychologie. Strojené, nepřirozené rozhovory. Občas cítím socialistickou propagandu. První knížka od autorky, asi i poslední. Ale nějak jsem to dočetla, i když nutkání knížku odložit bylo silné.

CAM
03.12.2021 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. Detektivní příběh z nemocničního prostředí, zajímavé zápletky, dobře se čte.

rodak
02.04.2021 5 z 5

Moje milovaná ukecaná Frýbová. Každou její knihu si náležitě vychutnám. Zde něco z kardiologie a detektivní zápletka v jejím pojetí. Moc zajímavé.

pollyanna
02.02.2021 2 z 5

Nudila jsem se, a to hodně. Zápletka zde sice je, ale veškeré napětí zabíjejí sáhodlouhé rozhovory na téma kardio a zdlouhavá psychologická rozebírání. A to, že se čtenář některé důležité informace dozví někdy ke konci knihy jakoby náhodou (Eva Slavíková), to mě opravdu nijak nenadchlo.

jindra3953
27.02.2020 3 z 5

Od téhle knihy jsem si slibovala víc. Myslím, že do kardiochirurgie je čtenář zasvěcen až přespříliš a psychologie tam bylo též víc než dost. Nemile mě překvapila čeština, kterou bych u české autorky čekala bezvadnou. Např. "To TI nikdy nenapadlo?" nebo věty typu *Jdeme někde* Bohužel se tam takové formulace vyskytovaly opakovaně, takže nešlo o nedopatření.

borupet
21.10.2019 5 z 5

Fascinující příběh z prostředí kardiochirurgie s detektivní zápletkou, čtivý, tak jako většina knih od Zdeny Frýbové, těžko se od něj odtrhnout.

ajasin
19.08.2019 4 z 5

Knížka od Frýbové, která mi před lety nějak proklouzla mezi prsty. A jsem ráda. Takhle jsem si mohla zase připomenout její osobitý styl, který málokoho nechá chladným.

Veruci
08.08.2019 4 z 5

Román z lékařského prostředí, detektivka, vztahovka, trochu psychologický román - vše pěkně propojeno, jak to Frýbová prostě umí. Zase mi jednou bylo líto, že už je knížka u konce.

Judunaja
22.07.2019 5 z 5

Paní Frýbová mne zatím nezklamala :-))

Leniik33
11.07.2019 3 z 5

Knížku jsem četla delší dobu, úplně mi nesedl styl autorky. Nápad dobrý, ale místy je příběh rozvleklý a nezáživný. Nebýt čtenářské výzvy, tak bych knížku odložila.

h2220
17.06.2019

thriller z prostředí kardiochirurgie, který pojednává o operacích umělé náhrady chlopní , zároveň se dostává pod kůži lékařů - kardiologů, obsahuje i milostnou zápletku ... prostředí kardiochirurgie vede k vrahovi, který zneužívá a konečně i devastujícím způsobem zabíjí děti.

miša63
18.02.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla, napínavý děj. Určitě to nebude poslední kniha od této autorky, kterou si přečtu.

JancaMia
17.10.2018 5 z 5

I když nemám ráda nemocniční prostředí nemohla jsem se odtrhnout, skvěle promyšlené postavy a vůbec celá zápletka .

ZVymetalova
11.09.2018 5 z 5

Opet skvela kniha od pani Frybove. Nemohla jsem se od ni odtrhnout.

SSTknihy
10.09.2018 3 z 5

Překvapivě detektivka, nebo spíš thriller z nemocničního prostředí. Frýbové knihy mám ráda, jsou čtivé a zábavné. Tady to zůstalo tak nějak na půl cesty. Nejdřív exkurze na kardiochirurgii, potom honba na vraha a nakonec happy end jako z bijáku.