borupet borupet komentáře u knih

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Oddechová čtivá pohodová kniha. Jeden z lepších románů Zdeny Frýbové, absolutně nejlepší je ale "Z neznámých důvodů".

28.08.2020 4 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Nádherné, úchvatné, nepopsatelné!!!

28.08.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Dokonalé, snad ani netřeba komentáře.

28.08.2020 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvělá kniha!!! Petru Soukupovou jsem objevila teprve nedávno a jsem za to moc ráda. Dokonalé vykreslení psychologie všech postav. Vůbec mi nevadí absence přímé řeči. Příběh je ve své podstatě smutný, ale byla radost ho číst!

18.08.2020 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Moje první knížka od autorky, četla se dobře. Bezbřehá beznaděj. V jednom okamžiku autorka příběh utla a byl konec. Je jasné, že i následujících xx stran (kdyby byly) by se neslo ve stejném duchu. Zvláštní, marnost nad marnost.

08.08.2020 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Poutavý příběh, mně blízký, sama mám menší sbírku minerálů. Moc pěkně se čte, je to takové nenucené, přirozené, žádné velké zvraty či překvapení. Je to třetí román od pana Hájíčka a docela jsem si ho oblíbila.

18.07.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavé, zajímavý námět, stojí za přečtení.

16.07.2020 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velmi příjemné čtení, pěkně napsané, poutavý děj, ale jakoby tomu "něco" chybělo, co ale nedokážu přesně popsat. Ale určitě stojí za přečtení.

16.07.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Prvotina od pro mě nového autora, vůbec to nevyznívá špatně, ale tak jakoby nedopsaně, nedořešeně. Psychologický laděný příběh "obyčejné" rozvedené padesátnice, městský život prolínající se s životem na vesnici, minulostí a neveselou současností, jíž dominuje pomalý smutný odchod rodičů. Škoda nedořešených "nakousnutých" témat, otcovo pití, ilegální přechod hranic v mládí, nenávistný vztah se sousedem..... Dalo by se ještě hodně rozvinout, za mě ukvapený příliš brzký konec.

04.07.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha a tak jako u Heřmánkového údolí mi je líto, že už je konec. Silné, čtivé, strhující. Dokonalé.

28.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný emotivní příběh, beznaděj vystupňovaná až do konce. Jen si člověk říká, kolik je takových rodin, smutných dětství, nešťastných dětí kolem nás? Do rámce "dobré výchovy" se toho dá zahrnout hodně. Budu ještě dlouho vstřebávat bezvýchodnost napěchovanou do tak útlé knížky...

05.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Neobyčejná kniha o "obyčejných" lidech. Skvěle napsaná, citlivá, strhující. Chytla mě a nepustila. Klobouk dolů před Vaším tvůrčím uměním, paní Lednická!

02.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezký a silný strhující příběh obdivuhodné ženy, čtivý, pěkně napsaný. Určitě si od pro mě nové autorky ještě něco přečtu.

20.05.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Jako malá jsem jezdila k babičce na vesnici na prázdniny, takže vykreslené příběhy a postavy mě bavily, doladění nářečím super! Nedělalo mi to vůbec žádný problém, naopak. Dvě hvězdy dolů dávám ale za nepřehlednost postav, kolikrát jsem nevěděla, kdo ke komu patří. Střídání vypravěčů je dobrý nápad, ale někdy mi dost dlouho trvalo, než jsem zjistila, kdo to zrovna je... Ale jako celek se mi kniha líbila.

09.05.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha, bavila mě, až mi bylo líto, že neměla víc stránek....

09.05.2020 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Typická Magda Váňová, čtivá a zábavná. Mám všechny její romány ve své knihovně a na každý další se těším jak dítě na novou hračku. Bezesporu jedna z nejlepších současných autorek.

19.04.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět šokující nepředvídatelný motiv, Kepler nezklamal. Ale šestá po sobě už byla asi příliš. Teď ráda sáhnu po nějaké oddychovce, násilí už bylo moc.

11.04.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Super, jak jinak, zase o něco lepší než předchozí, ke konci jsem musela číst až do noci, nedalo se odložit, ještě že nebydlím sama, bála jsem se i tak :)) Jsem zvědavá na tu poslední.

31.03.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět dokonalé. Čtvrtá kniha a zase lepší, než ta předchozí. Prostě ji musíte číst, nedá se odložit, nedá se na ni nemyslet. Série s komisařem Joonou Linnou mě opravdu pohltila. Jeho soukromý život se s různou intenzitou prolíná všemi díly (alespoň doposud), takže je to tak trochu na pokračování.....

15.03.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dokonalé. Třetí kniha a je to čím dál lepší, musím číst hned další. Postupně rozehrané dějové linie několika spolu zdánlivě nesouvisejících postav do sebe na konci zapadnou jako dílky puzzle. Tušila jsem, že rozuzlení bude patrně jiné, než k čemu to od začátku směřovalo, ale konec mě překvapil. A jako třešnička na dortu něco z minulosti komisaře Joony Linny, záhadně naznačované v minulých dílech. Super.

06.03.2020 5 z 5