Nářek ze tmy

Nářek ze tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9212/bmid_narek-ze-tmy-oMT-9212.jpg 4 99 32

Hlavní hrdinka Zita se vydala s malou dcerkou Aničkou za kamarádkou pracující v Jižním Tyrolsku. Zdánlivě cizí prostředí, kde se ale Češi cítí jako doma. A prožívají osobní propletence hrozící katastrofou. A jakmile jde o majetek, tajemnou vraždu a vydírání, nikdo si nemůže být ničím jistý. Je to uzavřená společnost kolem jedné restaurační chaty, přesto Hamerová dokázala vykreslit osobité charaktery.... celý text

medlovice
14.05.2023

Hrozná nuda a přesně jak to napsala HaHa 11 , až na tu poslední větu.

HaHa11
12.06.2022 2 z 5

Tohle tedy opravdu za moc nestálo! Původní česká detektivka, odehrávající se v Itálii, nabídne čtenáři několik málo vcelku nesympatických postav v čele s vypravěčkou, mladou ženou udržující poměrně neetické vztahy. Milostný trojúhelník a záhada domu, kde skupina dlouholetých přátel bydlí. Zní to slibně, četlo se to ztěžka. Co bylo kamenem úrazu? Donekonečna rozvíjené představy protagonistky o zlegalizování poměru, opakované a nudné výlety tu na dětské hřiště (přiznám se, že úporné dětské šišlání ubralo knize dobrých pár bodů), tu kamsi do kavárny za zmrzlinou, za místními pamětihodnostmi .... V závěru přibyde několik úporně neuvěřitelných dějových zvratů a
upachtěný závěr se nese ve stylu "něco dopadlo dobře, něco nevyšlo, jedeme dál ..." . Bylo to mé první setkání s autorkou, dám jí ještě jednu šanci.

Formicka93
07.10.2021 3 z 5

Taková oddechovka s detektivní zápletkou, která se čte rychle a sama.

dagmar5477
24.02.2021 4 z 5

Zatím a si nejslabší autorčina kniha, byť příběh není špatný.

mona.benny
31.12.2020 2 z 5

Teda detektivkou bych to nenazvala. Kniha o pár stránkách stihla být nudná, nezáživna a vcelku o ničem. Zita mě rozčilovala od začátku az do poslední stránky. Ještě mám od autorky Bílou tmu, tak snad si zlepší reputaci.

janina66
26.08.2020 3 z 5

Trochu slabší. Dějově nudné, málo napínavé. Stále se řeší vztahy a zamilovanost Zity. A to celou knihu. Bílá tma o 50% lepší.

ctenarkaEva
16.07.2020 4 z 5

Čtivá detektivka. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

Monni
11.12.2019 4 z 5

Musím říct, že to bylo opravdu zajímavé čtení. čtení utíkalo rychle a stránkiy mizely pod rukama, ale jsem z nihy taková na rozpacích, nemluvě o tom, že Zita mi prostě nesedla. Vybrala si špatného chlapa, potom si myslela, že ho přebere kamarádce a nakonec podědí kluka po druhé kamarádce. To mi přišlo opravu směšné. Hlavně po tom co provel, ale tak prosím no... Každopádně jsem zápletku neodhadla což bylo fajn a styl psaní mi taky seděl. už mám doma její další knihu, tak se na ni co nejdříve vrhnu a jsem zvědavá. Knize bych dala 3,5*

borupet
20.10.2019 3 z 5

Další příjemná kniha od české autorky, dobře se čte, nechybí napětí, líbila se mi.

monika4478
27.09.2019 4 z 5

Tento příběh jsem četla na dovolené a je to taková celkem fajn napínavá knížka hlavně ke konci, to jsem přímo hltala stránky.Líbí se mi tato spisovatelka jakým způsobem píše a pěkně se to čte.

konicekbily
10.09.2019 4 z 5

Autorka mi námětem a stylem připomíná spisovatelku Sandru Brown.Typicky ženské prostředí s "kočičími pletkami" - zdá se, že je uměle natahováno. Promyšleným závěrem je ale vše vysvětleno a jsem navnaděn k dalším knížkám!

Toňula
27.05.2019 3 z 5

Ačkoliv předchozí autorčiny knihy se mi líbily více, i tato stála za přečtení. Příběh sice více řešil vztahy mezi hrdiny, ale v závěru bylo i nějaké napětí a trochu nečekané vyústění.

orinka3
29.04.2019 3 z 5

Z počátku jsem ani netušila, že to má být detektivka. Stále se tam probíraly Zitiny problémy s manželem a novou láskou. Taky jsem nechápala, že ti dva zamilovaní bez "toho" nemohli týden vydržet. To mi připadalo trošku moc nadsazené. Záhady v domě domácích - už jsem se obávala, jestli se autorka neinspirovala Neviditelným od Havlíčka. Naštěstí ne. A dost podivný konec - hodně násilně naroubovaný na celý předešlý děj. Ani náhodou by na takový motiv čtenář nepřišel, a to se mi nezdá fér.

petula22
13.03.2019 3 z 5

Bílá tma mě nadchla, Nářek do tmy je slabší, ale i tak se kniha dobře četla.

Sallka
13.02.2019 3 z 5

Popravdě, od této detektivky jsem čekala trochu více. Autorčiny knihy jsou, zřejmě, celkem oblíbené, ale mně se moc nelíbil styl psaní a příběh mi přišel takový jednoduchý až naivní. Nicméně, nějakou knihu od paní Hamerové ještě zkusím - třeba mě překvapí.

ArwenAragorn
28.09.2018 4 z 5

Dobrá česká detektivka, napínavá, s neočekávaným koncem. Líbila se mi.

Esmeralda168
03.08.2018 5 z 5

Za mě jeden z nejlepších autorčiných thrillerů. Čtivé, napínavé a tajemné až do konce, velmi překvapivé rozuzlení a pachatel. I když s jednáním Zity jsem mnohdy vnitřně nesouhlasila, hrdinka, která není vzorem všech ctností, působí aspoň v reálně. A hlášky její malé dcerky mě někdy vážně pobavily:-)

i.stefany
30.07.2018 5 z 5

Lehce čtivá a přitom napínavá detektivka. Kniha udržuje v napětí a až do konce se mi nepodařilo přijít všemu na kloub.

LeHor
06.07.2018 3 z 5

Nebylo to špatné

Knižní střípky
16.03.2018 4 z 5

Opět další dobrá detektivka. Kniha se sice neodehrává v našem českém prostředí, ale výlet do italských hor mi nikterak nevadil, ba právě naopak. Atmosféru strachu z neznámých a podivných jevů, skřeků, pláče apod. dokázala autorka opět skvěle vystihnout. Další bonus pro mě je, že jsem neodhadla konečné rozluštění. Vždy mám radost, když mi autor dokáže zamotat hlavu. Je to již má třetí kniha od paní Hamerové a jsem velmi spokojena a těším se na další.