Bookworm345 Bookworm345 komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

"Je to ta nejtěžší věc, o kterou může člověk být požádán. A vědomí, že se tak děje v zájmu většího dobra, to nijak neusnadňuje."

Tahle kniha je dobře napsaná, postavy jsou fajn a máme tady skvěle vybudovaný svět. To téma o utopickém světě, kde nikdo neumírá a existuje řád lidí, kteří mají udržovat populaci pod kontrolou je prostě absolutně geniální. Nic podobnýho jsem ještě nikdy nečetla. 5/5*

30.08.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Jako neříkám, že to bylo špatný. To vůbec ne. Ale má to dost věcí co mi vadily.
Moc dlouhý, moc natahovaný děj
Je tam dost nových postav a linek, což by nevadilo, kdyby některé z těch postav a dějových linek nebyly totálně zbytečné a nudné
Já jsem si fakt oblíbila hlavní duo, takže Citra a Rowan a ti tam dostali hrozně málo prostoru
Ten konec?! Jako co to sakra bylo?! Nečekala jsem to a bylo to na tuhle sérii, která je spíš utopická/dystopická moc scifi.
Celkově dost věcí co tam být nemusely

Co bylo fajn:
Dobře napsaný hlavní záporák a vedlejší záporáci
Greyson je fajn postava
Byly tam i napínavé části
Už výše zmínění Citra a Rowan, kteří byli dost upozadění
Rowan má skvělý hlášky:
G: "Tyhle naše rozhovory mi budou chybět."
R:" Myslíš ty, ve kterých ty se naparuješ a já jsem svázaný?"
Chci aby se potkal s Percym Jacksonem.

Njn, Neal by to zvládl líp.

21.01.2024 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tohle bylo boží. Jedním slovem boží. Z toho stylu vyprávění jsem měla předtím strach, ale ukázalo se, že úplně zbytečně. Na beton jedna z nejlepších scifi co jsem kdy četla. Napínavý, strhující drama(spíš od půlky), postavy super. Na druhou stranu chápu, že to nesedne každýmu, takže bacha. Ale mě se to líbilo neskutečně.

21.01.2024 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tahle kniha je taková průměrná. Svět grišů mě zaujal a přišel mi zajímavý. Temnyj je skvělý záporák a asi jediná opravdu zajímavá postava tady v prvním díle. Alina je taková klasická klišé YA hrdinka, ale neštvala mě. Mal je absolutně nezajímavá a nudná postava. Zároveň je na celém Grishaverse vidět jak se Leigh zlepšuje ve psaní postav, protože většina z nich je skvěle napsaná. Griša mi přijde slabší než Šest vran. A co se týká seriálu, ten se mi moc líbil a myslím, že byl o kousíček lepší než knihy. 4* si ta knížka určitě zaslouží.

12.09.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran je kniha o mnohem, mnohem lepší než Griša trilogie. Postavy jsou dokonale propracované a napsané. Všechny Grishaverse knihy mám hrozně ráda a výjimkou neí ani tahle. Děj je akční a totálně nabušený akcí a dobrodružstvím. Romantické linky se mi taky strašně moc líbily. Vídám hodně názorů na moc mladý věk postav, vždycky si vzpomenu na Aleu Aquarius nebo Spirit animals. Jednoduše to že parta puberťáků je tak výkonný zlodějský tým mi nevadí. Taky jsem se i zasmála. Velké plus jsou hlášky a citáty.

"No mourners, no funerals"

"Greed bows to me"

"What's the easiest way to steal a man's wallet?
"Knife to the throat?"
"Gun to the back?"
"Poison in his cup?"
" You're all horrible."

"My ghost won't associate with your ghost."

"When everyone knows you're a monster, you needn't waste time doing every monsterous thing."

"It's not natural for women to fight."
It's not natural for someone to be as stupid as he's tall, yet there you stand."

"Scheming face."
"Definitely."

" She laughed and if he could have bottled the sound and gotten drunk on it every night, he would have."

Je toho hodně, ale já to sem prostě nemohla nenapsat. (A to ještě nejsou zdaleka všechny legendární hlášky z téhle duologie)

11.08.2023 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Mega boží!

11.08.2023 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělá kniha se zajímavým nápadem. Svět, který nám Suzanne Collins představuje je prostě boží. Katniss je skvělá hlavní hrdinka. Peeta mi přišel jako hrozně nudná a nezajímavá postava. A jejich vztah mi taky úplně nesedl. Gale mi ze začátku série přišel jako sympaťák, ale v dalších dílech mě začal štvát. Je to fakt napínavá kniha. Doporučuju.

18.09.2023

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tahle kniha má dokonale propracovaný a zajímavý svět. Je to geniální jak si s tím autorka dokázala poradit. Ale dějově to už trochu pokulhává. Není to nejnadupanější kniha, ale zas to není tak hrozný. Taky mi celkem vadilo nelogické chování postav, při kterém si vážně řeknete: WTF?! Dávám 4*.

12.09.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Tahle kniha má dobrý i špatný věci. Začnu těmi dobrými. Je to návrat do světa hunger games, akorát o hodně let dozadu. Bavilo mě porovnávat rozdíly, mezi těma Hladovýma hrama z 10. a 74.,75. ročníku. ( sedmdesátý šestý už vlastně nebyly klasický) Pokud si pamatujete na jména a pojmy z předchozí trilogie, je tam pár "eastereggů". Líbilo se mi jak se tam řešilo, jestli by ty hry vlastně neměli zrušit. Dokonce i ten otrava Coryo neochotně připustil, že se mu to nelíbí. Lucy Gray a Sejanus jsou fajn postavy. A to že mladej Snow vlastně žil v chudobě stejně jako Katniss taky určitě stojí za zmínku. Teď negativa. Je to strašně, ale strašně dlouhá kniha i když má nějakých 500 stran, což není zas tolik, hrozně se to vleče. Jasně, jsou tam i napínavější části, ale převažují ty nudný. Coriolanus je celkem nesympatiká postava, ale je to tady naschvál napsaný tak aby se z něj nestal takový ten klišé broken záporák. Proč ty některé kapitoly nejsou napsaný z pohledu Lucy? Byla v aréně, takže by to mohlo být napínavější. Nebo to Suzanne mohla prostě proškrtat, aby to nebyla taková bichle. Coriolanus a Lucy Gray by mohli být fajn duo, kdyby se to s nimi nevyvíjelo tak rychle. Je tam na můj vkus moc postav a to jsem četla Převorství u pomerančovníku. A některá jména jsou celkem divná. (To bude tím Kapitolem :) )
P.S. Chudák Sejanus :(
P.S.2 Proč tolik jmen končí na koncovku us? Coriolanus, Sejanus, Festus... z toho by jednomu hráblo.

08.09.2023 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

No ty kráso! Tak tohle byla absolutní bomba.Příběh napsaný čtivým stylem,
zajímavá zápletka....a hlavně superhrdinové...Jelikož mám moc ráda marvelovky,tak mi bylo od začatku jasné, že se mi to bude líbit.Jediné minus:na začatku jsem se docela ztrácela v jménech a přezdívkávh různých postav.(ale to je maličkost) Dávám 5*

29.01.2023 5 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Všichni fandové, i menší fandové prvního dílu povinně přečíst. Mýtonoši totiž netrpí syndromem druhých dílů, čímž chci říct, že jestli pro vás první kniha byla banger, tak druhá pro vás bude megabrutální banger. Za mě prostě lepší než jednička. Stačilo se jenom pročíst prvními stopadesáti stranami a pak už to jede.
Postavy? Skvěle napsané.
Magický systém? Propracovaný a zajímavý.
Děj? Jedna akce za druhou.
Romantická linka? Super.(Pro mě možná ve dvojce trochu lepší, já fandím Selovi)

Ale výtku mám. Může to někdy působit trochu klišé. Milostný trojúhelník mezi holkou, sluníčkem blonďákem a emo polodémonem.
(I když zrovna v tomhle případě mi to zase tolik nevadí) A taky, že hlavní hrdinka neumí a nemůže ovládat svoje schopnosti a pak najednou bum a je nejmocnější a neporazitelná.
A Bree a Sel jsou spolu jozťomilí.
Těším se na třetí díl a doporučuju.

22.02.2024 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

"Look, I didn't want to be a halfblood."

Já jsem nedávno dokoukala ten nový seriál na Disney+ a rozhodla si dát rereading celé téhle série, protože proč ne. (A teď mám zas čtecí krizi, bééé) A neskutečně mě to bavilo. Ten svět, ve kterém Rick propojuje řeckou mytologii s realitou prostě funguje úžasně. Postavy jsou sympatické, řekněte kdo by si neoblíbil Percyho a ty jeho vnitřní dialogy a hlášky. "Už jsem si představoval ten titulek v novinách: DVANÁCTILETÝ ZLOČINEC MLÁTÍ BEZBRANNÉHO MOTORKÁŘE.
Umíráám:)
Annabeth s Groverem jsou taky boží. Jediná věc, která mi vadí je ta, že oni vždycky vlezou do pasti jako blbouni. Vždyť je snad úplně jasný, že je to past. Ale stejně je to skvělý a nabouchaný akcí. Prostě super.

11.02.2024 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) "I would come for you. And if I couldn't walk, I'd crawl to you, and no matter how broken we were, we'd fight our way out together- knives drawn, pistols blazing. Because that's what we do. We never stop fighting."

Tahle duologie je naprosto skvělá. Nádherně promyšlený svět a příběh. Postavy jsou stejně boží jako v prvním díle.
Objevili se tam dokonce Genya, Zoya a Nikolai (jako Sturmhond) a to jenom dokazuje, jak je celý Grishaverse dokonale propojený a vymyšlený. A Kaz a Inej jsou taky boží. Abych jenom nechválila, tak druhý díl se mi líbil o kousíček méně, než ten první. Mohlo to být kratší. Ale zrovna v tomhle případě, mi to tolik nevadí. Matthiasova smrt mě celkem dostala a to jak Kaz koupil Inej loď a našel její rodiče......

13.08.2023 5 z 5

Vlny času Vlny času Tanya Stewner

Takžeeeee......Tenhle díl byl takový poklidný, ale zároveň moc zajímavý. Sice jsem čekala,že to bude trochu delší a stane se tam toho mnohem víc, ale tahle série mě prostě už zklamat nemůže. A tohle je týrání čtenářů, protože já zase budu rok čekat, než vyjde další díl. Z tohohle mi jednou totálně hrábne. Já tuhle sérii poprvé četla, když mi bylo osm(a pořád mě to baví) a od té doby každý rok čekám než vyjde další díl.
P.S. Ale horší čekání, než po dočtení pátého dílu to nebude.(Snad nejsem jediná, kdo si tímhle prošel)
P.S. 2. Bylo tam docela hodně pěkných citátů.

04.06.2023 5 z 5

No, já nevím.....je to dobrá kniha,ale četla jsem i spoustu lepších a zajímavějších knih.Některé události by si podle mě zasloužily víc rozvést. Ale je tam i hodně pozitivních věcí. Třeba je to napsané dost čtivým,svižným stylem.(takže jsem to přelouskala za chvíli)Je to fajn kniha.

29.01.2023 3 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Říkejte si co chcete, ale Kočičí Válečníci budou už navždy moje srcovka. Celou první sérii jsem přečetla tak desetkrát za celej svůj život a plánuju se k ní vrátit a pak si dát i rereading druhé a třetí, kterou nemám tolik načtenou. Ale teď už zpátky ke knize. Je to nádhernej a drsnej příběh o životě v přírodě. Postavy jsou skvělé, hlavní trio si nejde neoblíbit. Nenechte se odradit seznamem jmen na začátku, do všeho toho se dostáváte postupně tak, aby se vám nic nepletlo.
Já to prostě žeru

24.03.2024 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Mě to strašně moc bavilo. Percyho Jacksona a Kroniky Cartera Kanea jsem četla a tohle bylo stejně boží. Postavy jsou vtipný, zajímavý takže Magnuse a spol. si prostě nejde nezamilovat. Několikrát mě to totálně rozsekalo, Rick má prostě smysl pro humor. I když to je v hodně ohledech dost podobný Zloději blesku, tak mi to nevadilo. Baví mě jak vtipně spisovatel dokáže propojovat mytologii s moderním světem. Tohle všechno ještě s pořádnou dávkou akce. Jestli jste četli Percyho Jacksona a líbilo se vám to, tak tohle si fakt nenechte ujít. 5* z 5.

26.11.2023 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

(SPOILER) Achjo. Tahle série už není co bývala. V téhle knize už se vyskytuje magie, vyvolávání démonů atd. což mě naštvalo(nechápejte mě špatně, ráda čtu fantasy nebo mystery, ale do téhle série mi to prostě nesedí), protože je na tom vidět, jak se Flanagan snaží zoufale vyšťourat něco co tu sérii oživí. A to se nepovedlo. Celkově tenhle díl byl totálně vytržený z kontextu. Já mám prostě u Hraničářova učně ráda to starý dobrý " luk, šíp, meč, hrad, les, bitva, loď". Vlastně obdivuju jak spisovatel už ze zmíněného "luk, šíp, meč, hrad, les, bitva, loď" dokázal ve starších knihách vytřískat úplný maximum a vytvořit naprosto boží svět a příběh. Ale tohle už prostě už to není ono.

18.09.2023 2 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

"Everyone has a nightmare, maybe I am yours."
"Everyone has a nightmare, maybe I want you to be mine."

Nedokážu moc slovy popsat moje brutální nadšení z týhle trilogie, takže můžu jenom a jenom doporučit. Je tam teda celkem dost superhrdinských klišé, ale to mi vlastně tak ani navadilo. A finální bitva je jednoduše epická. A postavy Novy, Adriana a spol. jsou to prostě boží. Jediná věc, která mi vadí, je že tady doslova všichni kromě Danny, Maxe a trochu i Calluma sdílejí jednu mozkovou buňku. Vždyť je úplně jasný, že ona je Nightmare. Kdyby všechny postavy logicky přemýšlely, tak by Nova skončila v Cragmoooru na začátku druhýho dílu.

18.09.2023 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

"One cannot be brave, who has no fear"

Tahle série je naprosto geniální. To platí u všech dílů. Druhej sice není tolik akční, ale to mě vůbec nevadilo, nenudila jsem se. Nova i Adrian jsou skvělí. Všichni Marvel/ DC fanoušci povinně přečíst.

18.09.2023 5 z 5