Black-stars Black-stars komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Přečteno v angličtině již v červnu a musím říct že je to vrchol této série - so far! Opravdu 5. Díl překonal veškerá má očekávání a naprosto uspokojil moji čtenářskou dušičku. Přečteno jedním dechem. Propracovanost a promyšlenost příběhu je neuvěřitelná - autorka se vyvíjí stejně jako její příběh.

26.12.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha je velmi čtivá a oproti filmovému zpracování jde více do hloubky především v hrách ale i co se týče vztahů a provázanosti postav. Nápad velmi dobrý co se týče tématu. Kniha se mi líbila 95%

Turnus Turnus Hugh Howey

Pokračování sila, kdy se vracíme do minulosti abychom vůbec zjistili, jak se vše odehrálo. Člověk by řekl až zrůdná touha choré mysli jednoho člověka. Pak se děj přesouvá k muži, který byl u zrodu samotných sil a snaží se vědoma si své viny vše odčinit. Upřímně sem měla co dělat abych knihu dočetla - vůbec děj neubíhal a vše se mi četlo dost krkolomně.

29.09.2018 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Asi nejslabší díl série ale pořád super. Přijde mi že autorka lehce ztrácela východiska k tomu jak trilogii zakončit. Ale happy end-y má snad každý alespoň trochu rád :-)

26.03.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Pěkná čtivá knížka s dobrým nápadem, líbí se mi dějová konstrukce i vývoj jednotlivých postav - trochu mi nesedí Caleb (nějak nemohu pochopit jeho jednání a rozhodování) ale jinak celkově pěkná kniha :-)

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Obdivuji autorčinu propracovanost příběhu - to jak pak záhy ve správný moment vysvětlí a odhalí promyšlenost jednotlivých rozhodnutí či činů jednotlivých postav. Absolutně sem si oblíbila napětí a špičkováni a hloubku vztahu mezi hlavní hrdinkou a Jeřábem až by ji člověk trochu záviděl. Opět mě nudili pasáže s Manon - ale méně díky jejímu měkčejšímu srdci. A moc mě mrzí že nedošlo na věc s Jeřabem - ale jinak kniha úžasná a jdu do anglického originálu protože se mi nechce čekat (nemůžu se dočkat) jak bude příběh pokračovat.

06.07.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Má oblíbená kniha, už jen díky tomu chytrému humoru. Skutečně to ale není kniha pro každého, přesto na ni nedám dopustit :-)

06.04.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Dvojka snad ještě zajímavější než jednička, především propracovanost celé arény a konečně i vývoje jednotlivých postav, především to - že Katnis si konečně uvědomí co pro ni Peeta znamená. :-)

Koruna Koruna Kiera Cass

Osobně si myslím že už této série bylo dost - konec nepřekvapí spíš naštve ale pro malé holčičky si myslím že vhodná "růžová" knihovna ;-)

26.12.2017 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Začátek knížky super - překvapivý až šokující. Další stránky byly dost nudné, bez života, bez zajímavější příběhové linky. Na tak rozsáhlou knihu, která se řadila mezi bestsellery bych očekávala něco víc. Mnohem víc!

26.12.2017 2 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Wow a mnoho lepší než první dva díly. Podle mého velmi dobře a zajímavě odvyprávěný příběh hlavní hrdinky - jejího pádu, nalezení sebe sama, zahojení všech ran, přijetí vlastního osudu a především nalezení skutečného přítele. Jediné co mě děsně drásalo a přišlo mi nudné byly pasáže o klanech čarodějnic (ale kdo ví třeba v dalších dílech to bude mít své opodstatnění). Za mě rozhodně nejnapínavější díl.... hurá na čtvrtý :-)

04.07.2017 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Velice akční zakončení série s nečekanými zvraty autorka neskončila a naopak jimi v tomto pokračování nešetří. Zvraty typu Uhlík, Kirra, Liv, Soren.... Ikdyž se toho může zdát moc vše je to možné a podporuje to spád a ubíhání příběhu. Jediné co mi k tomu supr zakončení chybělo byl nějaký výživný Epilog. Prostě končit na nějaký kamený zídce čekánim mě nepřijde moc sexy! :-D

14.04.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Pokračování super, ale myslím si že tímto dílem měla série skončit, protože třetí díl už je taková nadstavba, která už mě tak nefascinovala

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nejslabší díl série, tentokrát nevysvětlitelných dějových zvratů a asi i záhadných dimenzí přibylo... A nehledě na to že jsem celou dobu čekala že Thomas s Terezou nakonec nějak překlenou naplánovaný osud daný experimentem ale nestalo se. Na tomto díle mi skutečně vadila přemrštěnost dějových zvratů, moderní město, základna Zlosinu atp. Byl to takové pel-mel všechno dohromady a bez nejakého uspořádání nebo smylu - zklamání

26.03.2016 2 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Hm, ta série fakt měla skončit třetí knihou. Celý tento dík je vlastně epilogem, respektivem popisem toho co bylo po velké bitvě. No nazvy kapitol se jmenují podle hlavních postav tak by člověk očekaval že styl vyprávění bude citově a charakterově daným postavám odpovídat - ale to se neděje. Celé je to takové ledabylé a příběh jaksi postrádá ta kouzla a tu magii celé ságy. Všude je nepořádek najednou nejsou žádní sloužící a víly obdařené magickými schopnostmi najednou jakoby zapoměli že umí kouzlit. Možná se na tom podepsala autorčina těžká rodiná situace jak popsala v poděkováním, ale je to celkově takový spíš zbytečný záblesk který nic moc nezanechá a nic nového nepředá!

06.01.2019 2 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Nejlepší díl z celé série. Konečně zajímavý náhled na situaci dvou sousedních sil, které spojovala jediná odvážlivkyně. Konečně byl děj knihy čtivý a zajímavý. A musím říct že i závěrečné finále bylo obstojné a hodné rozuzlení a záměru příběhu. Ale celkový ne moc nadšený dojem z celé série to stejnem nezachránilo. Škoda že tak dobré nebyly i předchozí díly u kterých sem jako čtenářka dosti trpěla.

29.09.2018 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Čáry života jsou neotřelým dílem odehrávajícím se kdesi ve vesmíru mezi vícero planetami. Musím říct že chvilku trvá než si na ten nový svět čtenář přivykne a začne se v něm orientovat. Ale pak je to celkem zajímavé, strhující, napínavé a zahadné počteníčko. Rozhodně musím konstatovat že je to dílo daleko propracovanější než Divergence a rozhodně po všech stránkách vyspělejší a ucelenější --- osobně se těším na další díly a s napětím vyhlížím jak se podaří Akosovi a Cyře naložit s jejich osudy...

24.07.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním díle trochu zklamání, příběh se jaksi štěpí a trochu strácí soudržnost - ano vše sice navazuje a dává smysl - ale tak nějak se děj táhne... ale nic to nemění na tom že je příběh kvalitní a rozhodně čtu dál....

04.07.2017 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Pěkný pružný příběh, plný zvratů a velice realného vývoje. V některých momentech je příběh vyprávěn tak stroze a narovinu, že se může čtenář cítit zaskočen (což je možná i cílem). Velice se mi líbila proměna hlavních hrdinů, především Árie (ze které mám pocit že se z ní stane taky "vidoucí" a někdy mám pocit že ji dokonce je!) a Perryho ze kterého se stává bojovník hrdina s dobrým srdcem, především dík Árii. Knihu doporučuji je to takový milý, přívětivý a dobrodružný přiběh, který se dá za den přečíst!

14.04.2016 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Wow, wow, wow, to jsem nečekala. Kniha hned od začatku nabere spád a dějově Vás pohltí a už nepustí. Je to krásně a čtivě psané, nic zdlouhavého, vše má logickou návaznost a pěkně se to dějově neustále posouvá. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se vrhám na další díl! Knihu doporučuji je tam všechno a všeho akorát :-)

03.04.2016 5 z 5