Do Poklidné modři

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180627/big_nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4.4333

Nebe 3.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Into The Still Blue, 2013

Kniha Do Poklidné modři

Reniee

Bude se mi po této sérii stýskat.

nikiss76
24.10.2021

Závěr byl předvídatelný, ale i tak mě celá série bavila a určitě si od autorky zase něco přečtu.

petrulka
17.06.2021

Třetí díl je zrovna tak skvělý, jako první dva. Celé je to čtivé, má to spád, žádná hluchá místa. Téma je poměrně neotřelé, střet dvou světů zajímavý. Mě se líbilo moc.

marianna7090
26.04.2021

Knižka ma nesklamala. Aj skrz ten predvídateľný koniec. Opäť som sa cítila ako v roku 2015 na strednej keď som sa dostala k jednotke. Proste Roar a Perry a Aria a celé to prostredie... No skvelé ukončenie skvelej série.

Ketfl
18.02.2021

V první řadě musím říct, že ten překlad je teda pro ostudu. Překlepy, chybně přeložená jména - jednou ponechaná v originále, jednou přeložená do češtiny, to čtenáře akorát naštve. Nechápu, že takový paskvil vůbec mohou vydat.
Každopádně, i tak si knihu (a i celou trilogii) nemohu vynachválit. Sice by se našla spousta nedokonalostí, ale nemohu upřít čtivost. Téma i prostředí se mi jevily opravdu zajímavě. Dokonce i postavy jsou všechny super, i ty záporácké. U hlavních postav je vidět velký vývoj. Jediná postava, která mě trochu štvala, byla Kirra. Hlavně když se lísala k Perrymu, to jsem si úplně říkala: "Mazej od něj, ty potvoro jedna!" :-D Celkově romantická linka byla skvělá. Árii i Perrymu jsem neskutečně fandila. I když občas mi tam bleskla ta myšlenka, jestli by nebyl lepší adept Roar. Vím, že tam autorka vůbec nenaznačila nějakou možnost romantického vývoje, ale přeci jen mi přišlo to sdílení myšlenek a doteky s tím spojené takové intimní. To prostě Árie s Perrym neměla. Nicméně jsem šťastná, jak to celé dopadlo, nechybělo napětí, akce, přátelství i láska. Jsem spokojená. Škoda jen, že od autorky nejsou k dispozici další knihy, ráda bych si je přečetla.

vladka16
14.11.2020

Dnes hodnotím všechny tři díly najednou. Proto, že jsem je skoro zhltla. Líbilo se mi to moc ,škoda že už je konec. Paní spisovatelka by mohla napsat další knihy, pokud napsala , tak
u nás přeložit a vydat.

keri.H
08.09.2020

Nádherná fantasy série. Bylo hezké sledovat osudy dvou hlavních hrdinů. :)
Co mi vadilo byl velký počet chyb, to bohužel kazilo čtení tak nádherné knihy. :(

Sarah11
12.08.2020

Rozhodně nejzdařilejší ze všech dílů, je tu nejvíc akce, děj se konečně někam posunuje, ale za mě stejně se stejně stále drží průměru. Konec byl na můj vkus strašně uspěchaný, úplně jsem se děsila, jak z toho chce autorka, proboha, během těch pár stránek vybruslit a bohužel musím konstatovat, že se jí to moc nepodařilo. Nevěřím tomu, že by se vše vyřešilo tak snadno a nikdo by neprotestoval.
Sci-fi/postapokalyptický svět je v této sérii spíše jen kulisou pro romantiku, takže pokud tomuto zrovna neholdujete, ale jste romantická duše, rozhodně bych se toho nebála.
Jinak OPĚT naprosto příšerná korektura - jména jsou popletená, některá jednou přeložená a podruhé ponechána v originálním znění, spoustu překlepů a mnoho dalšího. Takhle nekvalitně provedenou knihu jsem tedy ještě nečetla, což samozřejmě není chyba autorky, ale je to dost rušivý element.