Do Poklidné modři

Do Poklidné modři

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem. Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí. Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci. Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití – je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné – přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180627/nebe-do-poklidne-modri-pbs-180627.jpg 4.5219

Nebe (3.)

Into The Still Blue (2013)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

erulka

Úžasný závěrečný díl celé série. Kniha byla plná emocí a nechyběla v ní ani pořádná akce. Neustále se něco dělo. Četlo se to samo. Díky tomuto dílu jsem začala mít ráda Sorena. Líbily se mi jeho jízlivé poznámky, které mě vždy pobavily. Bylo mi hrozně líto některých postav, které umřeli - Uhlík a Liv.
Kniha ve mně vyvolala mnoho emocí a bude těžké se s ní rozloučit. Děkuji autorce za sepsání této skvělé trilogie.

Jůšo

Výborné zakončení skvělé série. Cestu Árie a Perryho jsem si užívala od začátku až do konce a musím říct, že jsem při čtení byla nabitá emocemi. Na Sobola s jeho arogancí a lhostejností k druhým jsem byla naštvaná a stejně jako Peregrin, jsem měla sto chutí ho uškrtit jeho řetězem krvepána. Chtělo se mi brečet, když byl Roar smutný, ale naopak jsem se usmívala nad Sorenovými poznámkami.
Pravopisné chyby snad už ani nebudu komentovat. Není to chyba autorky, ale nakladatelství, které u nás knihu vydávalo.

Napůlanděl

BUDE SE MI STÝSKAT!!!…nádhera…spisovatelka to krásně zakončila a bylo to nádherné...Ta láska, napětí, strach, nedočkavost, smutek, smrt…A Perry…Kdo by ho neměl rád?…Kdybych to měla zhodnotit přišel mi poslední díl nejlepší nebo aspoň nejplnější co se týče emocí, lží, zvratů…Opravdu se mi bude stýskat…

lapej

Celá série přečtena jedním dechem.

Mishak

Kniha je čtivá, příběh není špatný, ale přesto jsem se několikrát přistihla, že chci knihu dočíst spíše proto, abych si mohla říct, že jsem tuhle sérii konečně dočetla.
Přes co jsem se však nedokázala přenést je to, že kniha obsahuje tolik překlepů, že to až bije do očí! A věřte mi, neskutečně vás to naštve!

Celý můj názor k nahlédnutí zde:

bara9550

SPOILERY

Kniha mi přišla ze všech 3 asi nejslabší, ovšem motor, co mě hnal, jak to dopadne, byl silnější.
Dobré chvilky byly např.
- Kirra - která Vás drásá svou až moc blízkou přítomností u Perryho,
- Otec Árie - který si podle mě zasloužil ale více rozvětvit...
- smrt nemála osob, což mě bavilo.
- na konci malinkaté napětí, jestli se bude konat happy end nebo ne, už jsem si kreslila svůj konec, kdy se nakonec dohromady s Árijí dá Roar a budou mít dvě děti, Liv a Perryho, a všichni budou slyšící, tudíž nepříjdou do kontaktu s "kletbou" která byla v prvním díle..

- ni nocméně co mě zklamalo, bylo vrácení perryho na scénu - jako kdyby tam prostě jen tak byl, noaco. a nejinak to bylo i se smrtí Sobola.. napsal se odstavec a hotovson...
Mohla to trochu Více rozepsat, ale jinak čtivost byla skvělá jako u předchozích dílů.

Oceňuji, že nebyl napsaný konec podle vzoru - a žiji šťastně až do smrti, ale za malý happy end to určitě považovat můžeme.

elisnovotna

Kniha byla napínavá, avšak mě zarazil konec. Přišlo mi, že autorka nevěděla, jak má knihu ukončit, tak ji usekla. Ale u celé knihy jsem se nenudila, i když občas jsem ji musela odložit, protože se mi špatně četla. Oceňuji psaní z více pohledů, protože vím, že je to obtížnější než z 1.

BarkaS
26.12.2016

Árii s Perrym a Roarem i dalšími jsem si velmi oblíbila. Přesto poslední díl nemohu ohodnotit víc než ***. Autorce docházel dech a už vlastně nevěděla, co chce čtenářovi předložit. Děj se zbytečně cyklil. Sobol někoho z party chytil, utekl, někoho z party chtěl zabít, umřel nebo utekl. Závěrečná pasáž působila, jak když někdo vytrhl z knihy 100 stran a nahradil je výcucem.

PetraBery
30.09.2016

Skvělé zakončení povedené série... Co mi vadilo byly chyby, pořádná korektura by určitě byla na místě. Konec mojí oblíbené postavy mě hodně mrzel, Árii a Perrymu jsem přála šťastný konec. Jestli se ho dočkali, si musíte přečíst sami.

adela3429
31.08.2016

Příjemný závěr. :) Jen kdyby tam nebylo tolik chyb! Korektura ještě horší než u předchozích dvou dílů, úplně to trhá oči.

EllenQa
20.07.2016

Pěkná knížka a hezké zakončení celé série..hezky se to čte, je tu spoustu zvratů, napětí a rychle to utíká.. jediné co mi vadí, jsou ty pravopisné chyby, ale to nějak přežiju. :)

RiverSong
28.06.2016

Úžasné zakončení série! Konec mě nesmírně potěšil a byla jsem šťastná za všechny hrdiny (postavy). Než jsem knihu dočetla, pořád jsem přemýšlela o tom, jak dopadne, skoro jsem se nemohla soustředit na nic jiného, bylo to k zbláznění (v dobrém smyslu ;) ). Skvělá série s nápadem a švihem.

AniUnicorn
06.06.2016

Vážně jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Ten konec byl vážně úžasnej. ♥ Všechno je dokonale promyšlené, neustále se něco dělo a nutilo číst dál. Vždycky jsem po čtení nemohla usnout, protože jsem pořád přemýšlela nad tím, jak to dopadne. Opravdu stojí za přečtení.

e.llis
18.05.2016

Dokonalé zakončení série.

Zase byli spolu a nechyběla akce. Nádherně vykreslené postavy...každá něco skrývala. Já vůbec nemám slov!

Do hlavy se mi vyryl jeden citát od Caleba, který předčil i Sobolovy proslovy. :D
"Bolest je hrozně bolavá, víš?"(Caleb)

Black-stars
14.04.2016

Velice akční zakončení série s nečekanými zvraty autorka neskončila a naopak jimi v tomto pokračování nešetří. Zvraty typu Uhlík, Kirra, Liv, Soren.... Ikdyž se toho může zdát moc vše je to možné a podporuje to spád a ubíhání příběhu. Jediné co mi k tomu supr zakončení chybělo byl nějaký výživný Epilog. Prostě končit na nějaký kamený zídce čekánim mě nepřijde moc sexy! :-D

citronekodvedle
27.03.2016

Celá série se mi moc líbila, byla taková oddechová a moc dobře se mi četla. :-)

lilined
23.01.2016

Tahle knížka a celkově celá série byla úžasná. Po celou dobu čtení jsem byla napjatá jak to skončí. Často jsem se přistihla že přemýšlím nad Árii a Perrym i když jsem nečetla. Uhlíka mi bylo hrozně líto, ale byla jsem ráda že aspoň na chvíli poznal rodinu. Tahle série byla pro mě jedna velká jízda a osvěžení mezi knihami, které jsou jedna jako druhá

netopýrek
13.01.2016

Děj se mi hrozně moc líbil. Jediné co mi vadilo byli pravopisné chyby. :)

ivzu77
09.01.2016

Tak a mám celou trilogii za sebou. Všechny knihy se mi četly velice dobře a rychle. Knížek na téma dystopie máme v dnešní nabídce knih spoustu, ale tento příběh byl jiný. A přála bych každému, kdo musí udělat nějaké rozhodnuti pro změnu, aby našel svou Poklidnou modř .

mirkol
03.01.2016

Další skvělé pokračování skvělé trilogie :D.

maxx
25.11.2015

Skvělí třetí díl - vůbec mě nezklamal i když malého úhlika my bylo líto. že zemřel...čekal jsem že se na konci objeví ......

Teringer
08.10.2015

Podle mě asi nejlepší z celé série. Příběh jako takový (celkově) je moc hezký, v tomto díle se ale odehrává asi nejvíc akce a je nejsrozumitelnější. Líbil se mi vývoj postav Sorena a Hesse, konec byl taky super. Jen to české zpracování je fakt průšvih, ale mě to neodradilo, a doufám, že to neodradí ani vás, protože by to byla škoda. :)

Laf
03.10.2015

Příběh? Na jedničku. Neustále nějaké zvraty, napětí, akce a nechybí ani trocha té romantiky. Jediné, co mi dost vadilo, byl ten začátek, kdy najednou něco začíná a chybí návaznost. To mi vadilo i během celé knihy, protože to bylo pokračování, ale nikdy se už autorka nevracela k tomu, co se dělo v minulých dílech, aby čtenářům trochu osvěžila paměť, když ty knihy čte s rozestupem času.

Ebony
27.05.2015

Úžasné zakončení celé série ale moc mi bylo líto Uhlíka, jenom přeci byl to hodný klučina. Ale proto kniha více působí realisticky a ne jako že všechno dobře dopadne, protože ať si to přejeme nebo ne, vždy se něco pokazí. Jinak celou sérii doporučuji, protože na 100% stojí za to.

NikinkaFantasy
14.05.2015

Takže tuhle trilogii mám pěkně za sebou a musím říct, že tento díl byl nejlepší. Všechny tři knihy se vyznačovaly kvalitou, byly nádherně napsané a obálky byly celkem originální (i když mohly být lepší). A tenhle báječný třetí díl celý příběh dovršil v něco dokonalého. A pak si čtete o autorce na přebalu a v posledních pár větiček zjistíte tu parádu - že bude film. Doufám, že to filmaři nepodělají a udělají z toho bombu. A doufám, že se ho dočkám ještě před svou dospělostí. :-D

VioletRainbow
17.04.2015

Hned ze začátku musím říct, že celá série se posunula do mých oblíbených. Vážně skvělý, čtivý děj s krásným koncem "a žili šťastně až na věky." Hlavní hrdinka je navíc snad první, která mi místy vážně neleze na nervy. A opravdu miluju Roara :D Dějově rozhodně nemám co vytknout. Po trochu pomalejším rozjezdu stojí rozhodně celá série za přečtení a už brzy bude i v mé knihovně.

Jediné, co mi opravdu vadí, je ta hloupá korektura. Pořád všude chyby a co to jako má být, že je dokončení druhého dílu ve třetím? Navíc je trochu trapné, když se ve většině knihy používá jméno v překladu a v posledních pár kapitolách zase v originále. Za tohle by někdo zasloužil opravdu pořádný kopanec kamkoliv :D

ElisR1
12.04.2015

Skvělý závěr série. Jenom škoda té hromady chyb...

Sušenka1556
22.03.2015

Stejně poslední díl byl nejlepší! :)
Celou tuhle sérii opravdu ze srdce doporučuji!

maca5449
28.02.2015

Moc pěkné zakončení série. Příběh sám o sobě se mi líbil, jen by mě zajímalo, kterej nýmand dělal korekturu. To se bohužel netýká jenom tohoto dílu, ale celé série. Vážně. Proč dát 80 stran druhého dílu do třetího? Jaký to má smysl? Navíc v půlce třetí knihy přejmenovat česky pojmenovanou postavu Medvěd na Bear? Pak ty neuvěřitelné překlepy, občas anglický název, ahgrrr. To tady může knížku vydávat uplně každý nevzdělaný kopyto?!

lakme
25.02.2015

Strašně moc jsme se těšila na závěrečný díl série Nebe a opravdu mě nezklamal ( o chybách v textu se zmiňovat nebudu to není chyba autorky :D). Přečetla jsem ji za jeden den a jsem nadšená, protože skončil tak jak jsem si přála. I když smrt některých postav byla zbytečná (podle mě teda).Árie urazila velký kus cesty, jsem ráda že našla otce na tak nepravděpodobném místě. A také jsem ráda za ni a za Perryho :) krásný závěr.

antiutopie dobrodružství

Veronica Rossi