Cesta věčnou nocí

Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit. Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143088/big_cesta-vecnou-noci-Kt1-143088.jpg 4.2407

Nebe 2.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Through The Ever Night, 2013

Kniha Cesta věčnou nocí

nikiss76

(+ SPOILER) Druhý díl byl přece jen více obohacen o napínavé momenty. Árie a Perry se ve svém putování musí rozdělit, jelikož ji Perryho lidé nepřijímou, vidí v ní pouze Osadníci, tedy nepřítele. Po pokusu k její smrt se Arie spolu s Roarem vydává hledat jeho ztracenou lásku Liv (Perryho sestru, která byla prodána Sobolovi) a vyjednat podmínky pro záchranu jejich lidi před Éterem. Velmi mě baví postava Roara, především jeho charisma, vtip, oddanost a hluboké přátelství.
Kniha je plná zvratů a děj plyne velmi rychle. A teď hurá na třetí díl.

petrulka

Výborné pokračování série. Hodně mě potěšila absence milostného trojúhelníku, ačkoliv by k vytvoření takové situace byl prostor. Za to tleskám. Kniha se velmi špatně odkládá, je opravdu čtivá.

marianna7090

Svoje hodnotenie z pred cca piatich rokov nemením. Stále je to hodné 5 hviezdičiek. Moje jediné sklamanie je slovenský preklad mien. Prečo? PREČO?

Ketfl

I druhý díl se mi velmi líbil. Musím říct, že kniha je napsána celkem nenáročně, ale velmi čtivě. Pořád se něco děje. Možná je to i tím, že se střídají po každé kapitole postavy, které děj vypráví, takže se čtenář nemá šanci nudit. Zajímal mě příběh Perryho i Árie. I když mi bylo líto, že se opět musely jejich cesty rozejít. Až na ty pravopisné chyby se mi to opravdu líbilo a jsem velmi zvědavá, jak se celý příběh vyvine.

vladka16
14.11.2020

Jo takhle to mám ráda, tak že další díl.

ydnac
02.09.2020

Po přečtení této série jsem byla akorát naštvaná, protože jsem kápla zas na super autorku a ona napsala jen tyhle 3:-( no ale stály za to:-) těším se na další knihy

Sarah11
29.07.2020

Styl psaní je přístupný a kniha je tenoučká, takže se čte dobře, ale bohužel postrádá jakýkoliv větší zvrat a je to takové nemastné neslané.
Občasnou pravopisnou chybu nebo překlep většinou přehlédnu, ale tady už toho bylo opravdu hodně, byla popletená jména toho, kdo zrovna mluví, jméno hlavní hrdinky bylo skloňované pokaždé jinak a Medvěd byl jednou Medvěd a jednou Bear, což je samozřejmě chyba překladu a editora, ale občas to bylo dost matoucí.

Áža707
06.07.2020

Cesta věčnou nocí
Stále od prvního dílu čekám na nějaké podrobnější informace o světě, nějaký informace o historii, prostě něco, co by to o trochu více obohatilo.
Kniha měla pár milých překvapení a zásahu do děje, ale čekala jsem něco zásadnějšího než proběhlo. Příběh se stále dobře čte a má celkem dobrý spád.
Rozhodně to není žádný "Wow efekt", ale příběh není k zahození a jsem zvědavá, jak to celé dopadne. ????
Druhý díl mě oslovil o něco méně než první a překvapilo mě Áriino rozhodnutí opustit svou lásku. Naopak u Kirry mi chybělo něco víc, protože čtenáře to vede k nějakému nečekanemu rozhodnutí či k nějakým pochybnostem a pak to není vygradováno.

⭐ 3/5