Pod nekonečnou oblohou

První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4.2581

Nebe 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Under the Never Sky, 2012

Kniha Pod nekonečnou oblohou

marianna7090

Rozhodla som sa na rereading tejto knižky, respektíve celej série, keďže sa mi podarilo po rokoch zohnať tretiu, záverečnú časť. Od prvého čítania ubehol nejaký ten rôčik, možno aj 5 a ja som vôbec nebola sklamaná. Toto je naozaj veľmi kvalitná dystopia. Nemám jej čo vytknúť. Možno prekladanie mien v slovenskom preklade bolo dosť rušivé, pretože nie každý ten preklad bol vydarený.
Naozaj nerozumiem prečo je táto kniha taká nepopulárna. Je to obrovská škoda.

Ketfl

Abych se přiznala, ten začátek byl na mě trochu náročnější na četbu a "prokousání" se dějem. Musela jsem si trochu zvyknout na úplně jiný svět, ale čím víc jsem v ději postupovala, tím víc jsem z knihy byla nadšená. Děj je popsán jednoduše, ale hezky plyne a pořád se něco děje. Neskutečně se mi zamlouval ten vývoj vztahu Árie a Perryho. Líbí se mi i ta věc s těmi smysly. Jsem velmi zvědavá, co autorka přichystá v dalších dílech.

Angels

Zpočátku mi kniha přišla super, je čtivá a dobře se čte, ale pak se to pokazí tím, že se to stočí do klišé... Takže nakonec průměr, který nenadchne, ale ani neurazí.

vladka16
14.11.2020

První díl jsem četla s tím, že se nechám překvapit. A vyšlo to, líbilo se mi to, tak jdu na druhý díl.

Witness
21.10.2020

Docela příjemný scifi příběh s hezky fungujícím světem, určitě si přečtu další díl..

ydnac
02.09.2020

Po přečtení této série jsem byla akorát naštvaná, protože jsem kápla zas na super autorku a ona napsala jen tyhle 3:-( no ale stály za to:-) těším se na další knihy

pajushka
30.08.2020

Série Nebe je jedna z malá knižních sérií, které jsem četla několikrát a nikdy se mi neomrzí. Velice jsem ocenila, že se konečně nějaká autorka vyhnula milostnému trojúhelníku, který je v dnešní době už skoro ve všech knížkách.
Zároveň se Árie a Perry staly mým nejoblíbenějším knižním párem.

Áža707
04.07.2020

Nevěděla jsem, co od toho čekat a řekla si, že to zkusím. Po prvních stránkách jsem nebyla nějak zvlášť oslovená, ale pak se to rozjelo a já v napětí čekala, co bude dál. Obě dvě postavy jsem si zamilovala, i když z počátku Ária působila nepříjemným dojmem. Svět i příběh mě nadchnul a má skvělý spád a dobře se čte. Je tam několik nečekaných zvratů. Trochu bych ocenila větší popis tohoto světa a nebo nějakou hlubší historii, třeba se dočkám. Rozhodně se těším na další díl a jsem zvědavá, co přinese.
⭐ 3.5/5