Pod nekonečnou oblohou

První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4.2603

Nebe 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky, 2012

Kniha Pod nekonečnou oblohou

vlkove

Ty jo. Věřím, že kdybych knihu četla tak před 7 lety, určitě by se mi líbila. Bohužel už mám v žánru načteno spousty a spousty knih a tato mi z nich vychází jako slabší průměr. Málo propracované, postavy nesympatické a celkově příběh hodně klouže po povrchu.
Věřím, že kniha se bude líbit hlavně těm, kteří v žánru nemají načteno mnoho knih.

Reniee

Fantasy je můj oblíbený žánr, takže mě tato kniha nadchla. Zpočátku bylo těžké zorientovat se v nových slovech a podobně, ale to jen na začátku, pak se člověk chytne.S chuti čtu druhý díl.

jitka_dankova
22.10.2021

(+ SPOILER) Tahle postapokalyptická romance pro mne byla příjemným a osvěžujícím překvapením. Kniha je opravdu čtivá, nechybí jí spád a romantická linka je pěkná. Postavy si člověk snadno zamiluje, určitě se k tomuto prvnímu dílu budu vracet.

Ze začátku jsem akorát hodně bojovala s nedostatkem popisných částí. Já vím, že by zdržovaly, ale prostě v knize bylo hrozně moc nových pojmů a já absolutně nevěděla, co znamenají a jak si mám představit třeba ty bouře a ta místa apod. Chybělo připodobnění do "normálního" světa, aby se člověk chytl. To je krapet vada na kráse jinak pěkné knihy.

[SPOILER] Co se týká dalších pokračování série, tak za sebe musím říct, že jsem je jen rychle přečetla (děsně špatně se shání, je to "podpultovka", musíte z druhé ruky, knihovny, nebo pokoutně přepsané online verze), abych věděla, jak to dopadne. Ale byly prostě plné umírajících milých vedlejších postav, krapet depresivní a bylo tam hodně utrpení a protahovaných problémů, byť to ve výsledku vlastně dopadlo dobře. Takže vracet se budu jen k tomu prvnímu dílu, který byl ještě celkem milý a nenesl se v takové posmutnělé náladě. Je to rozhodně kniha, ke které se dá vracet a číst ji vícekrát.

nikiss76
01.10.2021

(+ SPOILER) Překvapivě se mi kniha velmi líbila a hlavně mě neustále nutila otáček stránky a číst dál a dál. Žádné velká omáčka na začátek, v podstatě byl čtenář hozen přímo do děje, což mi vyhovovalo. Líbil se mi nápad a celkové uchopení příběhu. Kniha byla velmi čtivá a já rovnou začínám druhý díl.

Jass
10.09.2021

(+ SPOILER) Tahle knížka patří mezi ty, ke kterým se pravidelně vracím, když potřebuju vypnout a odpočinout si. Částečně je to určitě tím, že ji mám doma (tuším, že to byla výhodná koupě z Levných knih), ale částečně taky tím, že je jednoduše a pěkně napsaná, příběh je relativně přímočarý, ale prostředí je natolik zajímavé, že si udrží vaši pozornost (i když se taky nejedná o něco extra originálního, ale co...). Zajímavé je, že i když jsem první díl četla nespočněkrát, druhý a třetí jsem tuším četla jen jednou - trochu mě to láká, přečíst si i je znovu, ale vím, že se mi nelíbili tolik jako díl první a celkově je příliš mnoho jiných knih, co si nutně potřebuju přečíst :D
Tenhle komentář je jeden velký bordel, tak to zkusím ještě jednou... víc než cokoli jiného je tohle asi romance, romantická linka je tu vážně silná a za mě moc pěkně napsaná, i když v jedné chvíli je tam možná trochu skok... na druhou stranu, zážitky blízké smrti skutečně upevňují vazby mezi lidmi XD Celý příběh je za mě moc příjemně napsaný, všechna dramata působí přirozeně a ne vykonstruovaně. Prostředí se mi taky moc líbilo - souhlasím s přirovnáním k Ptačímu zpěvu od Megan Spooner, i když mě se osobně tahle série líbí víc. Všechno je to napsáno jednoduše a čtivě, já bych asi někde ocenila trochu hlubší vhled, ale chápu, že je to pro mladší ročníky...
Mezi zajímavé otázky, co se tu objevují je otázka "domluveného manželství" nebo respektive spíš obchodu s rodinými příslušníky... V tomhle ohledu pro nás může být zajímavé, že s provdáním sestry proti její vůli protagonista souhlasí, zatímco s darováním synovce na výzkumné účely ne (přičemž synovci to vlastně zachrání život)... Celkově mi ale nepřijde, že by kniha vzbuzovala mnoho "filosofických a etických dilemat", jak se nás snaží přesvědčit anotace...
Jinak zajímavé pozadí této sérii dodávají i dvě doplňující povídky, které pokud se nepletu v češtině nevyšly (leda by vyšly jako součást některé knihy, případně mě opravte...). Pro tuhle knihu je to hlavně "Liv and Roar", která nám dává pozadí nejen ke vztahu Liv a Roara, ale ukazuje nám z nového úhlu i Perryho. A pak je to novelka, která se věnuje Brooke - která mi nepřišla až tak dobrá, ale ráda jsem s ní těch padesát stránek strávila...

NicoW.
22.07.2021

Páni, jak jsem mohla chodit tak dlouho okolo téhle serie a nepustit se do ní? Nečekala jsem nic a dostala tolik! Bylo to úžasný, skvěle vykreslené prostředí, vztahy mezi postavami, zápletky. Perry a Arie - srdcovka.
Připomínalo mi to trochu serii Ptačí zpěv od Meagan Spooner a ta se mi líbila hodně.
Takže určitě doporučuji přečíst :)

petrulka
07.06.2021

Musím přiznat, že začátek mě malinko vyděsil. Vypadalo to na příběh, který mě prostě nechytne. Velmi jsem se mýlila. Neohrané téma, hlavní postava sympatická, neafektovaná. Ale hlavně, co se děje týče, od bouři v poušti paráda. Prostě paráda.

marianna7090
01.03.2021

Rozhodla som sa na rereading tejto knižky, respektíve celej série, keďže sa mi podarilo po rokoch zohnať tretiu, záverečnú časť. Od prvého čítania ubehol nejaký ten rôčik, možno aj 5 a ja som vôbec nebola sklamaná. Toto je naozaj veľmi kvalitná dystopia. Nemám jej čo vytknúť. Možno prekladanie mien v slovenskom preklade bolo dosť rušivé, pretože nie každý ten preklad bol vydarený.
Naozaj nerozumiem prečo je táto kniha taká nepopulárna. Je to obrovská škoda.