Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 635 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

Alie
25.08.2013

Takže ahoj všichni tuhle knížku se musíte ze začátku přinutit číst dál než jen pár kapitol protože se to trochu vleče ale zachvilku se do toho dostanete a pochopíte o co vlastně jde!!Knížka je postupem velmi strhující a čtivá čím dál tím víc.Je tam všechno ,romantika,nebezpečí v podobě kanibalů a Éteru,napětí ale i legrace.Tuhle knížku vřele doporučuji i těm jako jsem já a to jsou ti kteří tenhle postapokaliptycký žánr normálně nečtou ,krásbá čtivá knížka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kleria
27.07.2013 5 z 5

No co říct k této knize, ze začátku jsem vůbec netušila co čtu, ale tušila jsem to už předem že se mi to bude číst trochu hůř a po chvilce jsem se zorientovala a byla to bomba, fakt super kniha, je to něco trochu jiného než jsem kdy četla. Jsem ráda že jsem si knihu přečetla, prostě miluju dystopie!! Kdo knihu nečetl, ať si ji určitě přečte, stojí za to. Okamžitě se pustím do dalšího dílu a jsem moc zvědavá co se tam bude dít dál. Musela jsem dát 5 hvězdiček, i když kvůli tomu začátku kdy jsem to moc nepochopila si to moc nezaslouží, ale já nemůžu dát 4 hvězdičky, jsem moc hodná :DD. DOPORUČUJI!!!!

Airin
06.07.2013 5 z 5

Kniha mě zaujala svým obalem a pak? Bomba! Od první stránky jsem se až do konce nemohla odtrhnout a musela jsem neustále číst :) přečteno za dva dny. Perfektní kniha, na každé stránce se vždy něco děje, nedokážete odhadnout, co se stane v další kapitole. Opravdu vřele doporučuji. Už se těším na další díl :)))

Anne Leyyd
19.06.2013 5 z 5

Knížku jsem si nejprve přečíst nechtěla, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím a uvidím. V první řadě na mě udělala dojem opravdu působivá obálka. Jedna z nejlepších, jaké jsem kdy viděla.

Při čtení prvních kapitol jsem byla zmatená jak lesní včela a nevěděla, která bije. Přišlo mi to všechno hrozně zamotané, složité, těžko představitelné. Trvalo mi delší dobu, než jsem se do toho dostala – popravdě, než se Árie s Perrym domluvili na spolupráci :-) OVŠEM PAK už jsem to hltala bez dechu a nemohla jsem se od toho odtrhnout.

Na významy ostatních věcí jsem postupně přicházela také, začaly mi zapadat do sebe, až jsem byla v perfektním obraze, i když mi někdy činilo potíž si uvědomit, že ačkoli scenérie kolikrát působily skoro středověce, tak se děj odehrává v budoucnosti. Ale nějak jsem to zvládla ;-)

Svět, který Veronica Rossi vytvořila, mě dostal svou propracovaností a detaily. Bylo to skvělé dobrodružství a asi jako většina ženských čtenářek jsem na konci bušila hlavou do zdi se slovy „to snad není možný!“
Do Perryho postavy jsem se bezhlavě zamilovala, jediné, co mě štvalo, bylo to, jak často mluvil o tom, že se chce stát Krvepánem… Ale to je detail :-) Taky mě NESKUTEČNĚ BAVILO, jak Perry Árii vysvětloval to, co se s ní děje, jak má hledat jídlo :D u toho jsem se křenila jak osel :D

Roarovu postavu jsem si oblíbila též a jsem zvědavá, jak se ještě vybarví Uhlík :-)

Nemůžu se dočkat pokračování! A hrozně mě štve, že si pak na 3. díl budeme muset počkat až do června 2014 (podle reakce Knižního klubu na dotaz).

Jediné, co mi celkově kazilo čtenářský požitek, bylo neskutečně moc chyb! Tolik jsem jich snad v žádné jiné knize ještě nenašla a opravdu mě to štvalo, protože tak skvělý příběh si to NEZASLOUŽÍ! Před několika lety by si tolik překlepů nikdo nedovolil vydat. Doufám, že u 2. dílu si to v nakladatelství víc ohlídali.

Rose18
08.05.2013 1 z 5

Nedočteno. Kniha mě nebavila a hlavní hrdinové jsou... divní. A tolik chyb jsem ještě v žádné knize neviděla.

kathy-16
25.03.2013

Další z podařených dystopických fantasy. Moc se mi líbil sled události v knize, už se moc těším až si přečtu další díl

faoleha
12.03.2013 5 z 5

Zpočátku je ten jazyk opravdu složitý... ale jakmile si na něj zvyknete, no páni - je to úžasný příběh.

knihomilka
04.03.2013 1 z 5

Mne sa to naopak zo začiatku čítalo dobre, zaujalo ma to, ale postupne sa mi tá kniha čoraz menej páčila. Boli v nej aj v slovenskom preklade chyby, okrem toho nezrovnalosti vo vysvetľovaní - napr. pokiaľ ide o éter, tak to je ohnivý dážď, ale prečo sa tam potom opisoval v tej éterovej búrke normálny, obyčajný dážď, keď na záver búrky ešte padali na zem posledné kvapky? Nedáva to zmysel. Celkovo som sklamaná, pretože som sa tešila na ten príbeh podľa anotácie, ale nič nebolo dovedené do detailov. Tie detaily mi tam veľmi chýbali, takže ma dej nepresvedčil tak, aby som mala pocit, že to prežívam s nimi. Umelecká hodnota v tom teda nebola. Okrem toho, že ide o dobrý nápad s tými mestami a divočinou, viac originálnosti sa tam už nájsť nedá. Chcelo by to viac detailov o živote v meste, čo a ako tam funguje... to, že je čitateľ vhodený priamo do deja hneď na začiatku, dokonca bez vysvetlenia pojmov, mne nevadilo, naopak, je to zaujímavý prvok a ani nie je potrebné nejaké zvláštne vysvetľovanie, dalo sa to ľahko pochopiť. No a samozrejme, že to muselo dopadnúť tak, že hlavní hrdinovia sa do seba zaľúbia, to je už také klišé, že to až vadí, najmä po tom, čo sa zdalo, že tam budú iné vzťahy, ktoré sa dali predpokladať a zrazu, po tom, čo Aria neznášala dotyky, lebo na ne nebola navyknutá v meste, zrazu sa jej Sokolove (v slovenskom preklade Perry) dotyky páčili a žiadna premena nebola badateľná, prečo je to tak. Teda okrem tej zaľúbenosti a toho, že prešla premenou, keď sa začala prejavovať ako divoška. Ale bol to veľmi rýchly skok, bez nejakého dozrievania. Išlo len o to, aby to autorka narafičila tak, žeby to sedelo, aby hlavní hrdinovia mali vzťah za každú cenu, lebo to je typické pre väčšinu romantických kníh.

Missys17
22.02.2013 5 z 5

ze začátku to bylo takový všelijaký, chvílema až zmatený ale pak to se to rozjelo a příběh byl napínavý..

Kate.S
21.02.2013 3 z 5

U této knihy jsem váhala s hodnocením,ale nakonec jsem dala jenom tři hvězdy a to za ten dlouhý a matoucí začátek. Na mě jako čtenářku to vhození do děje působilo hodně zmateně. Nějaký éter, co to vlastně je? Nejsem si zdaleka jistá, že jsem to pochopila. Nemohla jsem se v ději dlouho zorientovat. Bohužel některé části stále nechápu. Také tu by části,které mě nudily. Většinou se jednalo o části s Perrym a to hlavně na začátku. Avšak ten konec, ten se mi líbil. Možná jsem byla trochu zklamaná, ale rozhodně to není špatný příběh. Takový oddechový na den.

muchomurka
21.02.2013 5 z 5

Do čtení jsem se moc nehrnula, ale knížka mě hooodně příjemně překvapila. Děj se nevlekl, i když vhození přímo do něj bylo ze začátku matoucí, než jsem se zorientovala v těch všech názvech. Jen doufám, že to dopadne dobře v tom posledním dílu. A jediné, co mě rozčilovalo při čtení, byly chyby (gramatika, překlepy). To ovšem není vinou příběhu, ale korektur.

Posli
10.02.2013 3 z 5

U knihy se mi nelíbil začátek. Byla jsem u něj, jak ryba na suchu. Autorka si nejspíš, řekla, že když nás hned uvrhne do příběhu, děj bude zábavnější, ale naopak jsem ze začátku vůbec nevěděla, o co tam jde. Autorka na mě vyplivla hned nějaký éter, Říše, Blaženost, Snění, moudrooko atd. a já se v těch mých otázkách ani nemohla soustředit na příběh. Když se Arie dostala do Obchodu se smrtí, tak už mě knížka začala bavit. Líbí se mi, že v této knížce to není láska na první pohled, ale hrdinové se nejdřív seznamují. Líbil se mi způsob, jak byla kniha napsaná. Stránky ubíhali rychle a ani jsem nevěděla jak. Musím taky říct, že mě více bavili části zaměřené na Arii než na Perryho. Arie mi přišla zajímavá, ale Perryho jsem si moc neoblíbila ani postupem příběhu. Nejradši mám asi Roara. Pořád mám trochu chaos v tom, jak to vlastně ve světě Říší chodí, ale s tím už jsem se smířila začátkem knihy.

Denaille
09.10.2012 4 z 5

Velmi jsem přemýšlela, že dám pět hvězdiček, ale byla jsem mírně zklamaná překladem a hrubkami v textu, takže jsem se nakonec rozhodla tu jednu hvězdu sebrat. Příběh je to velmi zajímavý, originální. Proto jsem z něj byla nadšená. Opět mě nezklamala milostná dvojce, která se k sobě náramně hodila nepotrpěla si na žádné drama. To byl asi ten nejdůležitější bod v celém ději. Bylo tam sice pár nedostatků, které autorka nevyřešila úplně ideálně. Ale nakročila si do mého srdce pravou nohou, protože se mi to fakt líbilo a bavila jsem se u toho. Opět je to ale ten druh knihy, kterou otevřete, abyste si dali nějakou tu rychlovku, u které nemusíte moc přemýšlet.

Calzedonka
12.09.2012 5 z 5

Přiznávám se, že jsem nic úžasného neočekávala. Začátek mě nijak zvlášť neoslovil a trochu i nudil, ale přesto se mi četla kniha dobře a pohodlně (až na ty chyby v textu...). A proto jsem to nevzdala a dočkala jsem se zlomu, kdy se probudila moje zvědavost a touha číst dál.
Takže nakonec se mi kniha opravdu líbila. Našla jsem v ní dobrodružství, lásku a trochu toho napětí. Kupodivu mi ani nevadilo, že některé věci nebyly vysvětleny. Vždyť na to máme ještě dvě pokračování (nebo víc?) a aspoň o tom můžeme vést teorie :)

lakme
06.09.2012 5 z 5

Od začátku až do konce jsem hltala každé slovo. Příběh o Árii a Perrym mě opravdu pohltil a za pár hodin už jsem byla na konci. Líbilo se mi to tak moc, že si to asi přečtu ještě jednou, aby mi neunikl jediný detail..:)

Monisek.B
25.07.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem zhtla za jediný den. Příběh mě natolik vtáhnul do děje, že jsem prostě nemohla přestat číst. Hlavním hrdinům jsem fandila a připadala jsem si, jak kdybych tam byla s nimi. Rozhodně doporučuji ;-)

mynonka
01.07.2012 5 z 5

Hrozně jsem se na tuhle knihu těšila a splnila mé očekávání dokonale:). Příběh je neuvěřitelně poutavý a má skvělou dynamiku. Ze začátku se člověk sice ztrácí v pojmech, které nejsou vysvětleny, ale když se zorientuje, nic ve světě pod nekonečnou oblohou ho už nemůže překvapit:). Prostředí je krásně kontrastní, že máte dojem, že to ani nejde skloubit dohromady. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatické a dokonale přiblížené. Jediné mínus pro mě byly chyby v textu, které by měly být odstraněny už v přípravné fázi knihy. Už se těším na pokračování:).

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v