Pod nekonečnou oblohou

Pod nekonečnou oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126557/pod-nekonecnou-oblohou-126557.jpg 4 635 137

Nebe série

První díl futuristické postapokalyptické trilogie. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt – ve volné přírodě nemá šanci přežít. „Divoch“ Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů. -- 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Under the Never Sky , 2012

Jůšo
08.05.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku mi kniha připadala dost divná, ale jakmile se cesty Árie a Peregrina spojily, nemohla jsem ani přestat číst. Příběh je velmi čtivý a stránky ubíhaly stokilometrovou rychlostí. Bylo krásné sledovat, jak se vztah Árie a Perryho pozvolna mění. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. :) ;)

Terinka14
23.04.2016 4 z 5

Knížka je opravdu dobrá. Bylo tam nádherně vidět, jak náš pohled na svět ovlivní výchova a to, kde a kdy jsme se narodili. Autorka naprosto úžasně vystihla chování a reakce lidí. Jak ty dobré, tak ty špatné. Knížku doporučuji.

zuzuzajda
15.04.2016 4 z 5

Kniha me prijemne prekvapila. Dej je opravdu povedeny. Tentokrat mi byli sympaticti oba hlavni hrdinove, coz se moc casto nestava. :) Jedina vec, ktera me opravdu rozcilovala - chyby. Porad a vsude. To by se v knize stavat nemelo. Tolik preklepu jsem nemela ani ve slohu na zakladni skole.

Black-stars
14.04.2016 4 z 5

Pěkný pružný příběh, plný zvratů a velice realného vývoje. V některých momentech je příběh vyprávěn tak stroze a narovinu, že se může čtenář cítit zaskočen (což je možná i cílem). Velice se mi líbila proměna hlavních hrdinů, především Árie (ze které mám pocit že se z ní stane taky "vidoucí" a někdy mám pocit že ji dokonce je!) a Perryho ze kterého se stává bojovník hrdina s dobrým srdcem, především dík Árii. Knihu doporučuji je to takový milý, přívětivý a dobrodružný přiběh, který se dá za den přečíst!

Nikolaoss
23.03.2016 4 z 5

Příjemný, oddechový příběh z postapokalyptického světa, který se drží klasického schématu postapokapo storek. Dva, nemají se rádi, potřebují se, cestují spolu, zamilují se… Skoro bych řekla, že to bude nuda, kdyby nebylo příjemného vypravěčského stylu paní autorky. Dokázala se vyhnout většině klišé, které v takových příbězích ztrpčují čtenáři život. Děj utíká příjemně a svižně a postavy i jejich pohnutky jsou uvěřitelné. Nenáročné čtení na jeden večer.

e.llis
18.03.2016 5 z 5

Zírala jsem na první stránky jako: CO ŽE TO???
Ale po nějaké chvíli příběh začal dávat smysl.

Pořád si sice nedokážu představit svět Lusků a Říší....ale to je myslím můj problém.
Naprosto bombastický příběh!!! Vtáhl mě do děje a já bojovala se spánkem o ještě jednu stránku. Líbilo se mi jak Arie a Perry byli od začátku jasní, ale knížka si přesto vedla svou (o tom že se nenávidí) až jsem tomu málem uvěřila. Možná díky té nenávisti o to víc byl pak ten konec sladší. Knížka mě rozesmívala pořád dokola.....jediné co mi náladu kazilo byla ta spousta chyb. Postavy byly nádherně vykreslené. Každá měla svůj osobitý charakter. Pravda...místy mě štvaly ale co by to bylo za postavy bez vad?
Nejak se mi zalíbilo, že se v knížce psal Smysl s velkým S...dalo jí to takovou vyjímečnost.
Konec byl krásně otevřený...do nekonečna...

Princezna22
10.03.2016 1 z 5

Tohle jako bylo co?? tuhle knížku jsme ani nedocetla po pár stránkách sem ji zase vrátila do knihovny... Obal knížky se mi líbil, ale vůbec nesouhlasí s příběhem... Příběh byl divný a nějak nemám zájem ho dočíst a ty hrubky a chyby??? No katastrofa

Madlenkačte
28.02.2016 5 z 5

Na začátku to byl zmatek, ale pak se to krásně rozjelo a vyklubala se z toho velmi zajímavá knížka. Další díly si nenechám ujít, jestli je tedy ještě někde seženu. Doporučuji. Divoch Perry mě velmi okouzlil.

rm
09.02.2016 5 z 5

První díl je super, akorát těch chyb je tam vážně až dost!! Žel v knihovně nemají další díly :-(

Wendysek
08.01.2016 5 z 5

Příběh se rozebíhal trochu kostrbatě, ale postupně nabral na síle. Co dojem z knihy nesmírně kazí je ovšem překlad a nespočet chyb! Dávám 5 hvězdiček jenom kvůli myšlence/příběhu, jinak by to byly stěží 3....

janka2000
08.01.2016 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, víc mi vyhovují knihy psané v 1.osobě. pak jsem se do příběhu zabrala. Zaujalo mě, jak Árie poznávala nové věci, jak se zamilovávala. Káždopádně knihu doporučuji. PS:Proklínám autorku za ten otevřený konec.

ivzu77
03.01.2016 4 z 5

Do série Nebe jsem se pustila až nyní, když jsem měla doma koupené všechny tři díly najednou. Téma dystopie čtu v posledních letech velice ráda, takovéto zpracování a nápad jsem zatím nikde jinde nenašla. Četlo se mi to velmi dobře, v prvním díle jsem poznala Perryho a Árii, oblíbila jsem si i Roada .... jsem zvědavá, jak to bude dále pokračovat, zda láska vydrží i přes nesouhlas kmene a společnosti....

mirkol
15.11.2015 5 z 5

Asi tak po měsíci první kniha, která mě nadchla. Už jsem stihla přečíst i stejně dobrý druhý díl. těším se až si přečtu trojku.

maxx
12.11.2015 4 z 5

Kniha je ze začátku zvláštně psaná, ale po dalších 50 stránkách mě nadchla a přečetl jsem ji jedním dechem těším se jak se příběh bude vyvíjet.

velunka1269
01.11.2015 4 z 5

Ze začátku velmi chaotické, ale pak krásný příběh plný dobrodružství, lásky, přátelství, bolesti a naděje.

Moc hezký příběh a příjemné čtení. Autorka píše čtivě. :)

Teringer
29.09.2015 3 z 5

Tahle knížka, ačkoliv spadá pod kategorii young adult postapokalyptických dystopických čehosi, je něčím trochu jiná. Příběh jako takový je docela zajímavý a určitě má nějaký potenciál. Ale to zpracování mi teda moc nesedlo. Spousta chyb v českém textu výrazně snižuje celkový dojem z knížky a to je škoda. Navíc, zdá se mi, že děj je celý takový nějaký rychlý, všechno se odehrává moc rychle, jak bylo řečeno v některém z komentářů podemnou - jako byste nastoupili do jedoucího vlaku. Ale kolem a kolem je to příjemná knížka. Jsem zvědavá na pokračování. Trošičku horší 4 hvězdy. :)

Turmee
25.09.2015 4 z 5

Začátek byl pro mě jaksi matoucí. Nechápala jsem o co jde a příběh mi nedával smysl. I po přečtení mám spousty otázek, ale předpokládám, že tak to autorka zamýšlela. Ke konci mě knížka okouzlila a dočetla jsem ji na jeden nádech. A přesto mám neodbytný pocit, že něco podobného jsem už četla.
Ode mě 3,5 hvězdičky.

A taky mě štval ten český překlad. Kdo tomu dělal korekturu? Chyby skoro na každé stránce dokáží zkazit čtenářský zážitek.

KachnaN
13.09.2015 4 z 5

Musím říct, že ze začátku se mi knížka četla opravdu těžce. Ztrácela jsem se v ději, nová slova, která byla bez vysvětlení mi dělala problém a nakonec ty pravopisné chyby, kdy občas chybělo písmenko, občas bylo nějaké písmeno zaměněno za jiné, to ještě zhoršovaly.
Ale zvykla jsem si. Po nějaké době mě příběh vtáhnul do sebe a já úplně cítila, co Perry a Árie prožívají. Opravdu moc se mi líbilo, jak byly vykreslené Perryho pocity, co vlastně cítí k Árii (nebo co z ní cítí) a co Árie cítí k němu, jak se od začátku ten jejich vztah vyvíjel...
Už ze začátku jsem měla Perryho ráda, přišel mi jako velmi sympatická postava, ale Árii jsem si moc neoblíbila. Uvidím, třeba se to změní v dalších dílech, na které se chystám, co nejdříve vrhnout, a už teď lituji, že jsme si nekoupila celou trilogii najednou, protože jak jsem koukala na internet, druhý díl se bude shánět asi opravdu těžce :/

*Pájuše*
03.09.2015 4 z 5

Už vím, že jsem udělala chybu a nekoupila si všechny tři díly najednou, když jsem měla tu možnost! Teď můžu být leda tak naštvaná sama na sebe, protože tahle kniha mě naprosto očarovala. Když vezmu v potaz, že je to YA kniha, jsem o to víc mile překvapená. YA knihy jsou totiž proslaveny milostnými trojúhelníky/mnohoúhelníky, což z knihy dělá velmi lacinou záležitost. Nicméně tady – a doufám, že se to v ostatních dílech nezmění! – milostný trojúhelník není.
Kniha má jisté kouzlo nevšednosti a za to můžeme poděkovat jedině autorčině vypravěčskému stylu, který vás dokáže okamžitě vtáhnout do děje.
Kniha má sympatické hlavní hrdiny. Arie a Perry jsou dva protipóly, kterým je souzeno se vždy a za jakékoliv situace přitahovat. Navíc z nich nemáte pocit, že jsou to naivní teenageři s rozbouřenými hormony.
Kniha i tak má pár vad na kráse. Chybí mi celkové vysvětlení toho postapo. Hned první kapitola začíná celkem zrádně. Budete se v tom plácat, pátrat po odpovědích co a jak, ale k uspokojivému výsledku se nedopídíte. Je to jako nastoupit do rozjetého vlaku, bez toho, aniž by u vaší stanice zastavil, počkal, až si v klidu uložíte zavazadla a pohodlně se usadíte. Strojvedoucí/autorka nějak očekává, že to zvládnete v plné rychlosti. Další vadou na kráse je i pár hluchých míst. :-)

Andreanis
31.08.2015 2 z 5

Nápad dobrý, to musím uznat. Avšak zpracování je šílené.

antiutopie, dystopie, kakotopie dobrodružství

Veronica Rossi
brazilská, 1973
2012  83%Pod nekonečnou oblohou
2014  88%Do Poklidné modři
2013  83%Cesta věčnou nocí

Kniha Pod nekonečnou oblohou je v