bibi.r bibi.r komentáře u knih

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Má oblíbená dětská kniha... vždycky jsem chtěla mít doma tu chytrou velrybu :)

01.06.2013 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Miluju ilustrace Jiřího Trnky a miluji i ilustrace Pavla Čecha :)
"A beránci na nebi pořád někam utíkají a utíkaji..."

01.06.2013 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Skvěle jsem se bavila, příběh o dobrodružstvích pavouka Čendy - o jeho samotě, přátelství, touze po dobrodružství - doprovázeny kouzelnými ilustracemi. Moc se těším, až vyjdou další dobrodružství... :)

27.05.2013 5 z 5

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Nádherná poezie (s příběhem) a překrásné obrázky. Pavel Čech v současnosti jeden z našich nejlepších ilustrátorů.

27.05.2013 5 z 5

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Nedočetla jsem to... nějak jsem se v tom nenašla

12.04.2013

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jaksi podivně drsná i něžná kniha...

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Školní četba... ale nezanechala na mě žádné následky :D, ani ty dobré ani ty špatné... obávám se, že většinu děje jsem stihla zapomenout

25.03.2013 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Zkoušla kvůli škole několikrát, ale nedočetla jsem. Strašně jsem se za to styděla, dokud mi jedna velmi zkušená knihovnice (dnes už v důchodu) neřekla, že ji taky nikdy nebyla schopná dočíst.
možná pro mě ještě nenastal správný čas...

25.03.2013

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knížku jsem nečetla, ale měla jsem možnost si ji poslechnout jako audioknihu, kdy text čelt Ladislav Mrkvička... byla jsem unešena (jeho hlas byl prostě dokonalý), přesto všechno mě to nepřimělo sáhnout po papírové knize.

25.03.2013

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Paní Bennetová je geniální, ale být to moje matka, tak z ní normálně olezu.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na střední mi text nic neříkal, asi jsem nebyla připravená. Četla jsem ji nedávno (tedy o 12 let později) a... páni, to byla nádhera :).

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem ji na střední a obrečela ji. Knížka o zamilovaných lidech ve zlých časech. Lidech, kteří by se jinak neměli možnost zamilovat, kdyby byla jiná doba.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Líbila se mi, prostě se mi fakt líbila :).

25.03.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

První jsem od Orwella četla 1984 a proto na mě zřejmě Farma zvířat tak nezapůsobila.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Některé balady mě ohromily, některé mě nechaly absolutně chladnou :).

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Toto je nadčasová kniha, která však v žádném případě není určena dětem. Četla jsem ji jako dítě a vůbec ji nepochopila (naštěstí se mi nijak neznechutila), a četla jsem ji jako dospělá a objevila v uvozovkách Ameriku. Jsem si jistá, že když ji za 10 let budu číst znova, objevím zase něco jiného a až ji budu číst v důchodu, tak pro mě obsah bude zase něčím novým.
Tím jak se člověk životníma zkušenostma mění, tak se přesně u téhle knihvy mění i její význam pro člověka.

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Závěr mě docela zklamal, doufala jsem, že se tam víc projeví Oldřichova manželka Ludmila (vždyť jí to na začátku šlo tak hezky). A taky ta přesmyčka se jménem byla tak podivná, že na to nemohl přijít snad nikdo jiný než Oldřich (btw. a kdo je ve skutečnosti ten exorcista, tak na to bych taky nepřišla ani za 100 let). Zkrátka zápletka byla výborně vymyšlená, ale její závěr nebo spíš rozuzlení mě prostě zklamalo.
Co se mi líbilo, se jako obvyklo točilo kolem mého oblíbence Oty. On je prostě můj favorit, ale skoro si říkám, že už nám kapánek stárne... holt musí pečlivě dbát o svou pověst a dokazovat, že na to ještě má :D.

22.03.2013 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Příběh nebyl úplně špatný, a to jeho zranění nakonec nebylo až tak hrozné. Myslím, že právě s tí postižením si mohla autorka víc pohrát.
Zajímalo by mě, jestli v češtině vyjdou další díly z této série... Především o Marcusově bratrovi Alastiarovi a jeho dcerách Rebece a Regině.

14.03.2013 3 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

I když jsem věděla, že Oto bude v pohodě, stejně jsem se bála. Jen škoda, že tam jeho uzdravení nebylo věnováno trochu víc prostoru, přece jen to byla hodna zajímavá část knihy, tak proto o hvězdu méně.

13.03.2013 4 z 5

Králové jsou holt králové a jsou ochotni popravit i své nejvěrnější stoupence. Ještě, že je Oldřich tak prohnaný.Btw. kdyby se historie učila tak zajímavě, jak ji popisuje Vondruška, tak by to byla prča.

09.03.2013 5 z 5