bibi.r bibi.r komentáře u knih

Strado & Varius a léčka Rudého abbé Strado & Varius a léčka Rudého abbé Martina Skala

Velmi pěkný a zajímavý příběh a možnost, kterak dětem představit vážnou hudbu. V tomto díle se dokonce dá skladba přímo pouštět s příběhem, tak jak se vyvíjí. Strado hraje Jaro? Pustíme si skladbu Jaro. :)
Ilustrace na velmi vysoké úrovni.

22.12.2013 4 z 5

Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa Záboj a Mlhoš ve službách Jana Husa Martin Jaroš

"Jen sebevědomý národ si může dělat legraci ze své historie!"
Zábavný příběh z české historie, který je nutno brát s obrovskou dávkou nadhledu :D. Rozhodně pobavil.
Velké plus pro ilustrace.

21.12.2013 3 z 5

Profesorova dcera Profesorova dcera Joann Sfar

"Viktorie, ženská! Napolsedy tě vyzývám přijmi moou ruku!" Tak takhle nějak žádá mumie Imothepa III. o ruku britskou královnu Viktrorii :D. To fakt pobavilo.

21.12.2013 4 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Upřímně musím přiznat, že mě příběh oslovil.
Přesto mě to nenavnadilo číst další podobné knihy.

17.12.2013 4 z 5

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Velmi příjemný a čtivý příběh, který navnadí na čtení dalších knih :). Konec mohl být trochu delší, tak nějak detailnější. Zdálo se mi to divně useknuté.
Musím však hodně pochválit ilustrace Vladimíra Krále, ty se mi opravdu moc moc moc líbily a do příběhu perfektně zapadaly. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby jich tam bylo ještě o kapánek více.

15.12.2013 4 z 5

Poklad Poklad Pavel Čech

Super... Vlastně ani nevím, jak to dál okomentovat :D. Jen, že už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože mě hrozně zajímá: Co Veverka našel v jeskyni ve skále uprostřed moře?

15.12.2013 5 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Líbilo se, to rozhodně. Jen mi to přišlo tak nějak useknuté... nějaký pořádný závěr :).

14.12.2013 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Na Vondruškových knihách se mi líbí, že panovníci jsou prostě tak lidští. Že by si někdo dovolil odporovat králově tetě Anežce Přemyslovně? Jistě, Oldřich z Chlumu určitě :).
A opět Ota, tentokrát v roli učitele lásky :D.

14.12.2013 4 z 5

Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku Třeskutá kniha o Teorii velkého třesku George Beahm

Dobrý doplněk k seriálu, ale nejvíc mě oslovila kapitola Fandom, ve které je dost informací o conech, škoda že není rozšířena i o podrobnější popis českých conů.

01.12.2013 4 z 5

Kolotoč v Africe Kolotoč v Africe Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka pro všechny malé čtenáře. Krátké kapitoly, které udrží pozornost dětí. Rozmanitá fantazie i humor.

Teorie velkého třesku od A do Z Teorie velkého třesku od A do Z Amy Rickman

Zajímavý doplněk k seriálu :).

Strašidlář – Mezi námi draky Strašidlář – Mezi námi draky Hynek Klimek

Velmi milé a krátké pohádky a pověsti o dracích na našem území.
Obrázky Zdeňky Študlarové to velmi hezky doplnily .).

01.12.2013 4 z 5

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je Jak byla vosa Marcelka ráda, že je Michal Čunderle

Rozjezd byl skvělý, první kapitola mě fakt dostala. Pak už to místy pokulhávalo, ale i tak to stálo za to :).

01.12.2013 3 z 5

Pohádka o husitech Pohádka o husitech Lucie Seifertová

Líbí se mi prostý jazyk, kterým jsou obrázky komentovány, děti mu rozumí.
Velmi hezký a také vtipný způsob, jak těm nejmenším předsavit českou historii a české pověsti.

24.11.2013 5 z 5

Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi Pohádka o Cyrilovi a Metodějovi Lucie Seifertová

"Rostislav se naštval a pozval k nám jiné kněze - Cyrila a Metoděje. Přišli až z Řecka. Na dlouhé nebezpečné cestě je chránili zbrojnoši. Dnes by přiletěli letadlem, ale to tehdy ještě neexistovalo." To mě velmi pobavilo. Moc se mi líbí prostý jazyk, kterým jsou obrázky komentovány, děti mu rozumí. A jednoduché až strohé vysvětlení, že letadlo a TV ještě neexistovaly. Jistě nám to přijde praštěné, ale ti nejmenší to nechápou.

Pohádka o Bruncvíkovi Pohádka o Bruncvíkovi Lucie Seifertová

...
Edit: 11.3.2023
Další zářez mého malého prvňáčka ;). Určitě vhodná k prvnímu čtení. Na každé straně 1 věta a tak je kniha za chvíli přečtená.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl se mi zdála mnohem vtipnější.

24.11.2013 2 z 5

O líné holce O líné holce Emil Ludvík

Chcete-li děti naučit mýt se, uklízet po sobě a pomáhat doma, tak je knížka dobrou volbou :).

24.11.2013 3 z 5

Velký závod Velký závod Pavel Čech

Tak u téhle Čechovi knížky jsem si už dopředu říkala, že se mi určitě nebude líbit, protože auta rozeznávám zásadně podle barvy a Indiáni mě prostě nikdy nebavili.
Nechápu, jak jsem kdy mohla pochybovat :D.
A nejvíce mě pobavila stránka s malými odkazy na další jeho knížky, to bylo moc milé.

16.11.2013 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Příběhy Čechových Dědečků mě rozplakaly i rozesmály.
A jednoho z nich bych si z jistého důvodu moc přála poznat. Třeba by mi daroval to, co chlapci v příběhu.

13.11.2013 5 z 5