Analfabeta Negramotná

Analfabeta Negramotná https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181373/analfabeta-negramotna-181373.jpg 4 44 18

Knižní hrdinové mají obvykle jména, která vystihují jejich charakter. Kdo se skrývá za přezdívkou Analfabeta Negramotná? Začtěte se do takřka vánočního příběhu plného neuvěřitelných dobrodružství. Nechte se spolu s Analfabetou zavřít do knihovny...a budou se dít věci! V tichém šeru knihovny vystupují z knih světoznámé knižní postavy, jedna za druhou...Paleček, Pinocchio, Pipi Dlouhá punčocha, Harry Potter... TY BRĎO! TO BUDE HALUZ!... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Práh

simca9342
simca9342
14.06.2023 5 z 5

Přečtená před lety
Jméno hlavní postavy je dost trefné. Znamená osobu, která neumí číst a psát.
Ta skončí zavřená v knihovně- jejím nejnáviděnějším místě.
Když začne noc , z knih jako mávnutím kouzelného proutku začnou vystupovat postavy : Harry Potter, Pippi punčochatá a Analfabetu přesvědčí , že svět knih není zas tak špatný.

Teryysekk99
Teryysekk99
07.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka je o holce jménem Bětka Panenková, zvaná Analfabeta negramotná která nikdy žádnou knihu nečetla, chodila za školu, nechtěla se učit ani psát. Jediný co jí bavilo bylo sprejování po zdech. Když poprvé vejde do knihovny vidí různý nápisy, šipky a různé oddělení. Neuměla to přečíst tak se rozhodla někam jít. Knihovnice která si ji všimla šla za ní a po chvíli si všimla jak se zmenšuje, když se na ní Bětka otočila vyděsila se a utekla. Utekla až do Knihy o Palečkovi... Kniha se mi líbila, je vtipná a hezká, líbilo se mi jak se dostávala i do jiných pohádek a potkávala různé postavy z knih, kniha by bavila i starší, taky se mi líbili ty ilustrace. Dávám jí 10/10.

Knihomolka506
Knihomolka506
26.04.2022 5 z 5

Vtipný a zábavný příběh s hlavní postavou, která nemá ráda knihy, ale po jednom.dni v knihovně se všechno změní...

Lilda
Lilda
24.03.2022

Kniha, kterou bych doporučila právě dítěti se setjným problémem, jaký trápil Analfabetu. Jenom pro provokaci. :D A jinak mě zaskočil rychlý a ukvapený konec či vyřešení problematiky otce — jakoby autorovi došly stránky a on to musel rychle domyslet. Jinak nápad skvělý :)

š.m.i.k
š.m.i.k
22.01.2020

Vůbec nás to nebavilo, takže nedočtené vracíme do knihovny a ani nehodnotím hvězdičkami. Nosná myšlenka sice dobrá, ale vyprávění příliš rozvláčné, naprosto nezajímavé...

wiix
wiix
18.10.2019 4 z 5

Krásne to začalo, pekná myšlienka - zviditelniť deťom zabudnuté príbehy a rozprávky, dalo sa však z toho vyťažiť viac.

Ana72154
Ana72154
08.09.2019 3 z 5

Knihu jsem četla, jenom kvůli tomu, že se tam objevuje Harry Potter. Jinak mě moc nezaujala.

novama
novama
10.04.2019 5 z 5

Já četla knihu ve slovenštině, ale dětem ji dávám číst česky :) Z vlastní zkušenosti vím, že ji ocení děti až na konci 1. stupně (4.-5. ročník). Několik dětí mi potom řeklo, že se v ní poznaly a o to více je bavila :D

superleontynka
superleontynka
07.04.2018 5 z 5

Krásná kniha, která upoutá nejen děti, ale i dospělé, jak už tu bylo zmiňováno. Jestli hledáte dárek pro 7-11 leté dítě, tak je tato kniha perfektní.

broskev28
broskev28
07.08.2017 4 z 5

Sdílím nadšení všech níže podepsaných, i já jsem knihou byla nadšená. Jaké však bylo mé překvapení, když ji naše děti (1.stupeň ZŠ) víceméně ignorovaly, navzdory bezvadným ilustracím a navzdory mému doporučení!
Když z hodnocení Lociky vytáhnu poslední větu, jsme doma: existuje početná skupina knížek, které byly původně určeny dětem, ale nadšení jsou z nich především vnímaví dospělí, kteří se nestydí číst dětskou literaturu. A obávám se, že Analfabeta bude taky patřit do této skupiny.
Jaké zkušenosti mají profesionální knihovnice?

Temný snílek
Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala na první pohled netradiční obálkou i názvem. Holka celá v černém a rozčepýřenými vlasy obvykle nebývá na titulních stranách dětských knih. Co kdyby se nějaké dítko nechalo inspirovat? Proto jsem neváhala a sáhla po ní.

Dívka vzbouřená proti světu dospěláků - to není nic výjimečného, ale častý pohled na vztah puperťáka s rodiči. Tak čím by kniha mohla překvapit? Má příběh, který do sebe vtáhne každé dítě!

11.03.2015 4 z 5

Celkom dobrá kniha. :)

13.02.2014 4 z 5

Akurát ju čítam a je skvelá!

TerJac
TerJac
08.01.2014

Naprosto úžasná kniha. Nečekala jsem, jaký zážitek mne po otevření čeká. Skvěle zpropagováno čtenářství i knihovny, což jako knihovnice oceňuji asi nejvíc!!

bibi.r
bibi.r
15.12.2013 4 z 5

Velmi příjemný a čtivý příběh, který navnadí na čtení dalších knih :). Konec mohl být trochu delší, tak nějak detailnější. Zdálo se mi to divně useknuté.
Musím však hodně pochválit ilustrace Vladimíra Krále, ty se mi opravdu moc moc moc líbily a do příběhu perfektně zapadaly. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby jich tam bylo ještě o kapánek více.

MartinaF
MartinaF
26.11.2013 4 z 5

Moc krásný příběh s téměř vánoční atmosférou. Je zasazený do knihovny, ve které se Bětka Panenková ocitla omylem a setkává se s hrdiny z příběhů, které ji nenásilnou formou přesvědčí, aby se začetla do jejich vyprávění. Vřele doporučuji přečíst, protože se u příběhu budete bavit.

Locika
Locika
08.11.2013 5 z 5

Originální dílo, skvost v literatuře určené dětem a mládeži. Uličiansky opět bravurně zvládl svůj zamýšlený cíl. Touto knihou ukazuje a vyzdvihuje především smysluplnost dětské literatury. Troufám si říct, že by toto dílko rozhodně dosáhlo úspěchu i v rámci biblioterapie. Jistě potěší všechny milovníky světové i domácí literatury určené dětem!

babyboar
babyboar
17.09.2013 5 z 5

Knížka, která mě nadchla. Konečně knížka pro děti, která není vyloženě blbá, má příběh, nápad i poučení, podporuje čtenářství a ano, musím si jako knihovnice přhřát polívčičku, je o knihovně. :-) Autor výbroně pracuje s intertextualitou, příběh je moderní, řeší aktuální problémy a dětského čtenáře musí pohltit. Závěr je sladký happy end ovoněný možná trochu kýčovitou vánoční atmosférou, ale pod vánočním stromkem by tahle knížka slušela nejednomu malému čtenáři.

pro děti knihovny

Ján Uličiansky