Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3629/pusinka-3629.jpg 3 193 33

Kriminálně podbarvený příběh ze současnosti sleduje osud příležitostné prostitutky, která si tímto způsobem v podsvětí obstarává drogy. Knížka je částečně inspirovaná skutečnými událostmi a vypráví o současném podsvětí, o společenském i duševním marasmu, ale i o lásce, která nabízí tragickým hrdinům poslední možnost záchrany. Osudový propletenec zdánlivě nesouvisejících postav zavádí čtenáře do světa beznadějných existencí, do prostředí, kde je na denním pořádku sexuální násilí, brutalita a strach před dopadením.... celý text

Ka-čí
27.02.2024 4 z 5

Už je to skoro 20 let co jsem četla oba díly jak Pusinku tak i Jehlu a dodnes si pamatuji oba díly,o drogách jsem toho přečetla dost,ale každá kniha má něco do sebe a u těchto knih mě bavilo,že člověk se díky dalšímu dílu dočte jak příběh a život hlavních postav plynul dál. Tyto knihy bych dala na všech školách jako povinnou četbu. O problematice drog by se mělo více mluvit..ukázat dětem přesně to,co a jak to dokáže zničit tělo,osobnost,zdraví,myšlení....rodinu,...

Emma27
01.01.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře.Přiběh byl spíše pruměrny.

JancaMia
24.04.2022 2 z 5

Na to jak je kniha v čechách známá tak za mě nic moc , Memento od Radka Johna je uplně jiná úroveň . Přišlo mi že je vše psáno povrchově, odskakování k jiným tématům.

Pavelpi
09.12.2021 2 z 5

Pro mne nic moc. Dojem jsem měl špatný. Ve srovnání s knihami ( My děti ze stanice ZOO, Memento ) je to velice slabý odvar. Možná je to tím, že je to z novější doby a tak tomu asi nerozumím. A navíc je to takové hop sem, hop tam, alespoň pro mne.

Viopes
26.10.2021 4 z 5

Kniha mi přišla taková "letem světem" problematikou drog, žádné hluboké rozebírání. Asi moc srovnávám s knihou My děti ze stanice ZOO. Ale četla se dobře, rychle, příběh vcelku dobrý.

Meggie7
05.10.2020 4 z 5

zajímavý příběh o drogách a sexu, který se odehrává v ČR. Je o něco lepší než druhý díl ..JEHLA

AlčaH
12.02.2020 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla zhruba před deseti lety, v období kdy jsem se hodně zajímala o tuto tématiku. Nyní přišel čas na opakování a nové hodnocení. Jedná se o velmi čtivou knihu s propletenými osudy několika lidí. Líbilo se mi, že je příběh inspirovaný skutečnými událostmi a také to, že se odehrává v českém prostředí, dokonce ve městě, které dobře znám. To mu přidalo na autentičnosti. Přesto, že nešel úplně do hloubky, přinesl zajímavý pohled do českého podsvětí. I po letech mě knížka bavila, přečetla jsem ji za dva dny. Pro její čtivost a nevelký rozsah stran bych ji doporučila k překonání případné čtenářské krize. :)

Pejuška
22.07.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala v poličce knihovny dle popisku, rychlé čtení, ze začátku jsem se v tom trochu ztratila, ale nakonec jsem se našla. Knížka se mi líbila, tématika, která nikdy nezklame. Doporučuji.

druzickaster
21.02.2018 5 z 5

Rychlá jednohubka, propletené osudy lidí a jejich zápletka jsou zajímavé a neotřelé. Téma drog a podsvětí je neatraktivní a přesto nás obklopuje víc, než jsme si ochotni připustit. Až na ten ne zcela reálný závěr mě kniha bavila, uvidíme jak se osudy hlavních hrdinů budou vyvíjet dál.

laydee
17.11.2017 4 z 5

Knihu jsem četla někdy přelom základní a střední školy. Nějak mě ta tématika přitahovala... Možná že pár spolužáků ze školy mělo k drogám blízko...ne úplně tvrdým, ale přeci jen se jich pár pokusilo vyzkoušet časem i ty tvrdé. Knihu jsem zhltla za víkend. Všichni hodnotí průměr, ale me se tenkrát prostě líbila opravdu. Je drsná a jak se odehrává v ČR prošlo mi to tak reálné a děsivé zároveň.

Petra88
07.07.2017 2 z 5

Kniha se čte dobře. Bohužel jde málo do hloubky a působí uspěchaně.

Kaci90
14.03.2017 3 z 5

Kniha se opravdu velmi dobře čte, není špatná, ale ani nepatří k těm, co přečtu znovu. Závěr mi přišel odbytý, tak nějak zvláštně rychle ukončený děj, navíc se mi tento konec ke knize vůbec nehodil.

monishek
07.04.2016 3 z 5

Knizku jsem si vyhledla kvuli me oblibene tematice, ale dockala jsem se zklamani. Hodnotim jako prumer. Mozna lehci podprumer. Cte se fajn, ale je to takove nezazivne. Cetla jsem mnohem lepsi knizky se stejnou tematikou. K teto knize se uz jiste nevratim.

Johanita
23.02.2016 3 z 5

Taky jsem knihu přečetla na jeden zátah, autor to rozjel velmi slibně, ale bohužel závěr mě malinko zklamal, měla jsem dojem, jakoby to už chtěl mít za sebou, na můj vkus trochu "odfláknutý" konec. Každopádně se mi moc líbilo české prostředí a specifická místa, člověk si uvědomí, že se tyhle odpornosti dějí i v jeho blízkosti, má to svoje kouzlo.

Peťuška1993
14.01.2015 2 z 5

Kniha se dobře čte, ale čekala bych, že se kniha bude více točit kolem hlavní hrdinky.

HannyEs
08.01.2015 4 z 5

Sto lidí, sto chutí. Já ji přečetla na jeden zátah. Výhoda českého autora jsou místa psaná v knize (Otrokovice, Zlín, Brno..) Člověk si do dokáže reálněji představit a více ho to vtáhne do děje.

K4t13
31.12.2014 3 z 5

Knížka je velmi čtivá. Děj je napínavý, ale co se tématu týče, mohl si autor dát větší práci a trochu více se rozepsat. Kniha je velmi stručná a, dle mého názoru, vhodná spíše pro ty, které tématika drog sice zajímá, ale tlusté knihy přehlížejí.

Bruklinka
14.11.2014 2 z 5

Nebylo to tak špatné... Čte se velmi rychle, příběh je celkem zajímavý. Ale je to ta z knih, která brzy zapadne,na kterou brzy zapomenu.

b.krteckova
22.08.2014 3 z 5

Již jsem četla lepší s touto tématikou.

KriKri
26.03.2014 2 z 5

Veliké zklamání, čekala jsem něco úplně jiného. Myslela jsem, že to budou takové české My děti ze stanice ZOO, ale bohužel, ani náznakem.Druhý díl si přečtu jen proto, že ho mám doma a je mi líto nechat tu knihu jen tak ležet, když už jsem si jí koupila.