bibi.r bibi.r komentáře u knih

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Příběhy Čechových Dědečků mě rozplakaly i rozesmály.
A jednoho z nich bych si z jistého důvodu moc přála poznat. Třeba by mi daroval to, co chlapci v příběhu.

13.11.2013 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Ach bože, to bylo nádherné nádherné nádherné... já nemám slov

05.11.2013 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Páni, to mě dostalo... snad i slzička by mi málem ukápla.. nádherný a velmi něžný příběh, který zahřeje v tomhle našem chladném a uspěchaném světě :)

05.11.2013 5 z 5

Obrázky čarodějnic, víl a skřítků Obrázky čarodějnic, víl a skřítků Janine Boudineau

V první části knihy jsou zábavným způsobem představeny čarodějnice jako velmi různorodé pohádkové postavy (hodná, zlá, nešikovná atd.). Podobným způsobem jsou pak představeni i skřítci a víly.
Součástí knihy je i popis svátku Halloween + velmi inspirativní a zábavné vyrábění (přání, masky, kostýmy, výzdoba atd.), aktivity a společenské hry vztahující se k tomuto svátku.

31.10.2013 4 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

Tohle bylo velmi velmi smutné
A hlavně si myslím, že tato kniha není ani trochu pro děti. Je to spíš taková úvaha o životě, ovšem nádherná pro nás dospělé, navíc s nádhernými ilustracemi navrch.

23.10.2013 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Trnkovu Zahradu miluju a pan Čech zřejmě taky :).
V této knize se dá donekonečna rozvíjet dětská fantazie. Každá stránka něco naťukne a pak už stačí jen zapojit vlastní fantazii a rozvíje příběh dál.

01.10.2013 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Opět: Jednoduchý motiv a nádherné hraní s fantazií... je ještě milion dalších možností od četho ten "zatracený" klíč může být. :)

01.10.2013 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Zajímavý námět, ale celkově příběh vyšel tak jaksi nijak...

24.09.2013 2 z 5

Závoj půlnoci Závoj půlnoci Lara Adrian (p)

No já nevím, kniha je docela zklamáním. Ze začátku se to vyvíjelo dost dobře. Renata se zdála být docela hodně složitou osobností s hodně bolestnou minulostí. Proto mě dost překvapilo, jak rychle podlehla a hlavně jak rychle přiznala, že miluje... To bylo prostě divné.

21.09.2013 1 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Opravdu velmi detailně propracovaná kniha, která ukazuje celistvý pohled na případ Číhošťského zázraku.
Autor se velmi podrobně zabývá osobností faráře Toufara, takže ve chvíli, kdy se dostáváte k vyšetřování samotného zázraku, máte velmi dobrou představu o tom co to bylo za člověka.
Část, kde se řešilo samotné vyšetřování mi už pak přišla vlastně až moc stručná vzhledem k té předchozí, kde se popisoval Toufarův život.
Autor také nikomu nevnucuje žádné vysvětlení zázraku, jen předkládá zjištěné informace.
A já sama se zkrátka přikláním k tomu, že se tam stalo něco opravdu podivného, snad i zázrak :).

29.08.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem... všichni o tom mluvili a já nemám ráda, když někdo komentuje něco co nezná.
Hmm... obvykle jsem hrozně hodná a obvykle se mi téměř všechno líbí, ale tohle... Hmm...

Někdo tu psal, že to přece není žádné veledílo, ale erotický román... Hmm... Co? Kde?
Řekněme, že když to tedy budeme opravdu brát jen jako erotický román a kašlat na nějakou jazykovou úroveň, tak mi nezbývá než říct... Hmm.. Když už se jakože začalo něco rozjíždět, tak než se něco pořádně stalo, tak už bylo po všem :D. Tak rychle se žádná neudělá.

Takže jestli chcete číst erotiku, tak jděte jinam.
Pokud chcete BDSM, tak rozhodně čtěte Příběh O. Je to teda drsné, ale je to tam fakt natvrdo.
Pokud toužíte po erotice s romantikou a dobrým koncem (kde to daná žena dělá jen s jedním partnerem), pak si přečtěte něco od Robin Schone, která se mně osobně opravdu líbila.

Jinak označuju tuhle knihu jen... Hmm...

29.08.2013 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chcete se pobavit? Chcete se od srdce zasmát? Co zasmát, ale brečet smíchy? Pak tohle je ta správná volba :). Výborná knížka pro relax, odpočinek a zahnání blbé nálady.

09.08.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem zhltla během dvou dnů a byla neuvěřitelná. Nejvíc mě samozřejmě překvapil konec, který byl neuvěřitelně rychlý a stručný, ale velmi velmi působivý. Víc snad k ději netřeba dodávat.
Malý detail ke knize: Myslím, že bych docela ocenila, kdyby byla vybavena mapkou okolí Bílých Karpat (Žítkové, Starého Hrozenkova...).

07.08.2013 5 z 5

Pro naše děti a mámy Pro naše děti a mámy Marie Fischerová-Kvěchová

Pěkná kniha, která je souborem všeho, co by měli mámy a tátové říkat, číst, zpívat (i ten kdo neumí :D) svým nejmenším, protože je to základ... Pravda já osobně některá říkadla a písnička znám třeba s trošku jinýma slovama, ale přsto dávám sbírce 4 hvězdičky.

22.07.2013 4 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Kouzelné příběhy, které dětem přiblíží a pomůžou pochopit svět kolem nich.

22.07.2013 5 z 5

Hrajeme si na pohádky Hrajeme si na pohádky Pavla Šmikmátorová

Skvělá kniha plná nápadů a inspirace pro ty nejmenší, ale i jejich starší sourozence a rodiče... zkrátka užije si celá rodina :).

18.07.2013 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Česká klasika, kterou by každé dítě mělo znát. Něžný a svérázný čapkovský humor je znát v každé kapitole :).

01.07.2013 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Tenhle díl mi přišel o slabší než Lev, čarodějnice a skříň. Ději chyběl jaksi spád a svižnost dílu prvního, prostě mě moc neoslovi.
I když více se mi líbily charaktery Zuzky a Petra. Na druhou stranu, to že se v dalším díle už neobjeví celá parta sourozenců mě tak nějak odratilo od čtení dalších dílů, takže tohle byl poslední z Narnie, který jsem četla.

01.07.2013 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Knihu jsem četla ještě před uvedením známého filmu a líbila se mi. Edmund byl nesnesitelný spratek, ale neuvěřitelně uvěřitelný. Lucinka byla malá rozumbrada, ale líbila se mi tak, byla jsem stejná. Zuzka s Petrem mě moc neoslovili, přišli mi tak nějak nedokreslení.
Svět Narnie a jeho obyvatelé mě uchvátili :).

01.07.2013 4 z 5

Přemožená Přemožená Jude Deveraux (p)

Četla jsem to někdy na střední... vím, že tehdy se mi to líbilo :). Teď nevím jestli by to bylo stejně, ale při vzpomínce na tehdejší čtení je mi dobře, takže mi stačí, že se mi to líbilo tehdy :).

10.06.2013 4 z 5