Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137016/velke-dobrodruzstvi-pepika-strechy-137016.jpg 4.8131
Komiksy, Literatura česká
Vydáno · Petrkov

Velké dobrodružství pepíka Střechy · 2012

Kniha Velké dobrodružství Pepíka Střechy

milan.krimsky

Pěkný námět příběhu do komiksu, jen ten konec je nějak odstřihnut

Vašek63

Perfektní :)

Elsinor024

Příběh Pepíka Střechy asi nemusí oslovit úplně každého. Protože je to hodně zvláštní pohádka a každý si ji může vysvětlit po svém. Myslela jsem, že u mne zůstanou v kategorii "divných příběhů zdánlivě jen pro děti" nepřekonatelné Pohádky Olgy Scheinpflugové, Pavel Čech je ale v mé soukromé databázi dotáhl a dovedl téměř k dokonalosti.
Je nádherné sledovat, jak se propojují dva světy, ten reálný a ten z říše fantazie a hranice není nikde jasná. A nakonec je to úplně jedno, protože síla je v jejich spojení a hlavně v tom, jakou stopu v nás zanechají.

Vzpomínám si, jak jsme se sourozenci na zahradě našeho domu prožívali úžasná dobrodružství hrdinů z verneovek a stačilo nám k tomu jenom pár vzrostlých hrušní a jeden starý šeřík s větvemi u země a naše ochota se podat fantazii.
V tu chvíli hry jsme v jeho větvích opravdu utíkali na moři před piráty, šplhali se na kopec na který nemohla láva valící se k nám ze sopky, našli jsme v pustině obří termitiště, co v něm přespával Dick Sand z Patnáctiletého kapitána. A spoustu jiných dalších míst pro nás ten strom představoval.
A když jsme pak utíkali jako Pepík Střecha hladoví domů, měli jsme v hlavě opravdové obrazy z našich nebezpečných dobrodružství. Bylo úplně fuk, co je "reálné".
Děti si nejvíc vyhrají se svou vlastní fantazií než se sebelepší a dokonalou mechanickou hračkou, která jim podá všechno polopatě.
A Pepík Střecha tu fantazii nabízí všem vrchovatou míru.

TaLu

Ilustracemi autor doslova vytváří příběh. Kouzelné okamžiky, fantastické světy, zapadlé uličky, zapomenuté zahrady. Vše ožívá. Vše žije. V textu autor používá i nalezený starý dobrodružný příběh. Chlapec s vadou řeči , který trpí posměšky spolužáků a noří se raději do světa fantazie knih, by mohl oslovit řadu dětí. Vyznění příběhu mi přijde z žánru fantasy. Nejvíce se mi líbily rozhovory se starými lidmi, a návštěvy v knihovně, konkrétně ta, ve které Pepíka povzbuzují jeho oblíbení hrdinové z dobrodružných knih. Nenechte si uniknout tuto kouzelnou a nádhernou knihu, třeba nám na dlani zůstane ležet malý modrý kamínek a svět se změní.....

LuckyVagabond

Za mě nejkrásnější česká pohádka a komiks. Jak příběhově, tak výtvarně.

Zapůjčeno v knihovně. Ale brzy zakoupím do sbírky. Takový poklad prostě musím doma mít :) Koneckonců jako všechny knižní poklady Pavla Čecha.

pavka88

Nádherné ilustrace a stejně tak nádherný příběh. Zaslouženě Magnesia Litera

harena

Krásná a ještě jednou krásná!!! Přidávám se k velké chvále knížky. Půjčila jsem ji z knihovny, abych se rozhodla, jestli ji mám koupit a ano a kupuji ji hned dvakrát. Pro rodinu dcery i syna. Dala jsem ji přečíst manželovi a na dotaz, jak se mu líbí, odpověděl jenom: Moc, kup ji !!!! Krásný příběh, nádherné ilustrace!! Pavle Čechu, opravdu jste skvělý.

VencaNeb

Jedna z mála knih oceněných ML, které se líbí i čtenářům. Příběh krásný, nikoliv ovšem dokonalý...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

přátelství dobrodružství strach zahrady tajemno Magnesia Litera

Pavel Čech