Velké dobrodružství Pepíka Střechy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pavel Čech patří v současné době k našim předním ilustrátorům. V jeho další knize, na které bez přestávky pracoval dva roky, se znovu objevuje řada motivů, které má výtvarník rád - ožívají tu jeho starší olejomalby, vracejí se konkrétní místa i postavy jeho z jeho knih O zahradě a Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Současně je to příběh nový, kompakní a zcela svébytný. Čechova poetika získala další netušené fasety - po stáří a smrti pronikla do krajiny foglarovské oslavy klukovského snění také první křehká láska i touha najít své místo v nepřehledném světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137016/velke-dobrodruzstvi-pepika-strechy-137016.jpg 4.8131
Žánr
Komiksy, Literatura česká
Vydáno · Petrkov
Orig. název

Velké dobrodružství pepíka Střechy · 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Přidat komentář
milan.krimsky
10. června

Pěkný námět příběhu do komiksu, jen ten konec je nějak odstřihnut

Vašek63
09. června

Perfektní :)

Elsinor024
12. dubna

Příběh Pepíka Střechy asi nemusí oslovit úplně každého. Protože je to hodně zvláštní pohádka a každý si ji může vysvětlit po svém. Myslela jsem, že u mne zůstanou v kategorii "divných příběhů zdánlivě jen pro děti" nepřekonatelné Pohádky Olgy Scheinpflugové, Pavel Čech je ale v mé soukromé databázi dotáhl a dovedl téměř k dokonalosti.
Je nádherné sledovat, jak se propojují dva světy, ten reálný a ten z říše fantazie a hranice není nikde jasná. A nakonec je to úplně jedno, protože síla je v jejich spojení a hlavně v tom, jakou stopu v nás zanechají.

Vzpomínám si, jak jsme se sourozenci na zahradě našeho domu prožívali úžasná dobrodružství hrdinů z verneovek a stačilo nám k tomu jenom pár vzrostlých hrušní a jeden starý šeřík s větvemi u země a naše ochota se podat fantazii.
V tu chvíli hry jsme v jeho větvích opravdu utíkali na moři před piráty, šplhali se na kopec na který nemohla láva valící se k nám ze sopky, našli jsme v pustině obří termitiště, co v něm přespával Dick Sand z Patnáctiletého kapitána. A spoustu jiných dalších míst pro nás ten strom představoval.
A když jsme pak utíkali jako Pepík Střecha hladoví domů, měli jsme v hlavě opravdové obrazy z našich nebezpečných dobrodružství. Bylo úplně fuk, co je "reálné".
Děti si nejvíc vyhrají se svou vlastní fantazií než se sebelepší a dokonalou mechanickou hračkou, která jim podá všechno polopatě.
A Pepík Střecha tu fantazii nabízí všem vrchovatou míru.

TaLu
20. března

Ilustracemi autor doslova vytváří příběh. Kouzelné okamžiky, fantastické světy, zapadlé uličky, zapomenuté zahrady. Vše ožívá. Vše žije. V textu autor používá i nalezený starý dobrodružný příběh. Chlapec s vadou řeči , který trpí posměšky spolužáků a noří se raději do světa fantazie knih, by mohl oslovit řadu dětí. Vyznění příběhu mi přijde z žánru fantasy. Nejvíce se mi líbily rozhovory se starými lidmi, a návštěvy v knihovně, konkrétně ta, ve které Pepíka povzbuzují jeho oblíbení hrdinové z dobrodružných knih. Nenechte si uniknout tuto kouzelnou a nádhernou knihu, třeba nám na dlani zůstane ležet malý modrý kamínek a svět se změní.....

LuckyVagabond
14. března

Za mě nejkrásnější česká pohádka a komiks. Jak příběhově, tak výtvarně.

Zapůjčeno v knihovně. Ale brzy zakoupím do sbírky. Takový poklad prostě musím doma mít :) Koneckonců jako všechny knižní poklady Pavla Čecha.

pavka88
06. března

Nádherné ilustrace a stejně tak nádherný příběh. Zaslouženě Magnesia Litera

harena
20. února

Krásná a ještě jednou krásná!!! Přidávám se k velké chvále knížky. Půjčila jsem ji z knihovny, abych se rozhodla, jestli ji mám koupit a ano a kupuji ji hned dvakrát. Pro rodinu dcery i syna. Dala jsem ji přečíst manželovi a na dotaz, jak se mu líbí, odpověděl jenom: Moc, kup ji !!!! Krásný příběh, nádherné ilustrace!! Pavle Čechu, opravdu jste skvělý.

VencaNeb
12. února

Jedna z mála knih oceněných ML, které se líbí i čtenářům. Příběh krásný, nikoliv ovšem dokonalý...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

přátelství dobrodružství strach zahrady tajemno Magnesia Litera

Autor a jeho další knihy

Pavel Čech
česká, 1968

všech 32 knih autora

Kniha Velké dobrodružství Pepíka Střechy je v

Právě čtených2x
Přečtených169x
Čtenářské výzvě31x
Doporučených16x
Knihotéce28x
Chystám se číst31x
Chci si koupit19x