Přemožená

Tři generace trvá vražedná nenávist mezi rody Peregrinů a Howardů. Howardi se snaží udržet rozsáhlý majetek, který jejich předek získal na Peregrinech, a Peregrini se snaží získat zpět vše, o co je Howardi připravili, a navíc vyřešit peregrinskou hádanku, která by mohla být klíčem k celé spletité situaci. Chlapci v obou rodech přichází na svět, aby se naučili zabíjet a umírat. Narození dívky znamená pro rodinu pohromu. A právě nejmladší z rodu Peregrinů je dívka Zared. Aby přežila a neoslabila svou rodinu, je bratry vychovávána jako chlapec. Umí se rvát, jezdit na koni, bojovat s mečem v ruce a klít jako její bratři a ostatní muži z hradu Moray. Ale pak přijde okamžik, kdy chce poznat i jiné stránky života. A tak se setkají Zared z rodu Peregrinů a Tearle z rodu Howardů. Přemůže láska nenávist dvou na smrt znepřátelených rodů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21701/premozena-nBL-21701.jpg 4110

Peregrine (2.)

Vydáno:, Baronet, Knižní klub

Conquest (1991)

Kniha Přemožená

Harry
01.12.2018

Já jsem první díl nečetl, ale tenhle příběh je psán tak, že je jasné, že to psala žena a že to dobře skončí. Zared, hlavní ženská postava, je až úděsná svým chováním vůči Tearlovi - jiný muž na jeho místě by ji už dávno poslal někam... Je to prostě červená knihovna ze středověku.

Lembac
10.10.2018

Zared vidí v Tearlovi jen hnusného Howarda, kterému nikdy a za žádných okolností nesmí důvěřovat. Chudák zamilovaný Tearle může dělat psí kusy, aby Zared o čistotě svých citů přesvědčil, ale povětšinou je mu to houby platné. Její bratři jí mozek vymyli opravdu pořádně. Zaredino chování sice odpovídá její výchově v nenávisti ke všem Howardům, ale po čase byla její rozpolcenost už jen únavná.
Z knihy moc nadšená nejsem, první díl se mi líbil mnohem víc.

JanaPET
03.09.2018

Skvělý humor, nádherná romantika, pěkně vykreslené postavy. Kniha pobaví a pohladí na duši. Pro mně jedna z nejlepších knih od Deveraux.

Silver.l
24.01.2018

Už jsem četla lepší knihy tohoto žánru, ale knížka se dala číst.

Alinois
18.01.2018

Druhý díl o Peregrinech ... líbil se mi o trošku víc než Zkrocení

17.07.2017

I tady jsem se znovu skvěle bavila. Perfektní dvojice, které neschází jiskra, a není tu nouze ani o roztržky. K oběma dílům se ještě vrátím, všichni hrdinové by mi chyběli.

moudivlacek
03.09.2015

Určitě doporučuji si to přečíst, romantika s vtipnými scénkami, krásný a rychlý děj, po čase si zas vezmu na čtení.

Paithe
25.12.2013

Netuším, jak vyjádřit správně své pocity, ale prostě se mi tato kniha moc nepozdávala. Samozřejmě někomu se líbí, ale zrovna tento titul mi nepřišel do noty. :(