O zahradě

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem: mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. (...) Poetický a okouzlený příběh, který se klene nad celostránkovými obrázky tónovanými do teskných, podzimních barev, má jasný dramatický oblouk: je strohý, ale sevřenost je jeho předností. (...) A ten nádherný výlet, který Františkovi buď pouze proběhne hlavou, anebo jej opravdu prožije, je radost na stránkách sledovat. Nejen pro dětského čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140867/o-zahrade-6PH-140867.jpg 4.8127
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Petrkov

Kniha O zahradě

PaniWiga

Krásná jednohubka, ke které se ráda budu vracet. Ilustrace, text - vše povedené. A zamyšlení, které to ve člověku vyvolá, je také příjemné. Hned se chce člověk rozhlédnout a najít si vlastní tajemné místo, kde vzpomene na své sny.

Vašek63

Supr :)

haki34

čistá poezie...ve slovech a ještě více v obrazech (pro mně lepší ty na levých stránkách knížky :))
myslím, že v této knížce autor zhmotnil a zvěčnil své dětské představy, touhy a sny..

"..jen jednou večer, když tudy pospíchal domů,
mu připadalo, že břečťanem zarostlá branka
je malinko pootevřena.
Zůstal stát.
V té chvíli se lucerna rozsvítila a zahalila zákoutí
přízračným zelenavým závojem.
Františkovii z ničeho nic přeběhl mráz po zádech.
Otočil se a utekl.
Mnohokrát pak svého strachu litoval.
Branku už nikdy otevřenou nenašel,
ani lucerna se víckrát nerozsvítila.
A po nějakém čase už měl pocit,
že se mu to všechno snad jen zdálo."

...další z malých uměleckých dílek..
Pavla Čecha jsem si oblíbila díky pavouku Čendovi a dobrodružství malého Františka nezklamalo..vždyť většina z nás měla své sny, skleněnky a tajnou zahradu...a kdyby jsme se jednou vrátili zpátky do uliček dětství, bude TO KOUZLO ještě tam ? najdeme ztracená a zapomenutá místa ? Pavel Čech dává prostor snům, vzpomínkám,návratům a úvahám...ale hlavně těm nádherně poetickým snům...tak jim pojďme pootevřenou brankou vstříc !

P.S. knížku mám pro našeho Františka...tak snad se mu bude taky líbit tak jako mně :)

vladenec

Když jsem tuto knihu zahlédla v roce 2005 ve výloze knihkupectví, byla to láska na první pohled. A trvá dodnes, přiživovaná dalšími a dalšími skvosty pana Čecha.
Vždy když jí zalistuju tak jsem zpět v dětství, v časech Mušketýrů nebo Vinnetoua.

yellowbanna

Zasněná, melancholická, záhadná, smutná, tajuplná, zapomenutá, zvoucí. Taková je tato kniha, stejně jako zahrada, o které vypráví. Ač zcela jasně inspirována Zahradou Trnkovou, ta Čechova je méně doslovná, je víceznačná, plná hledání, vzpomínek, ale i zapomínání a opuštěnosti, dětských nadějí i nostalgie stáří. Já se při čtení dojala, děti zkoumaly dokonalé ilustrace a nechaly na sebe působit krásu slov, jejichž významu ještě možná tak docela nerozuměly, ale určitě se k nim jednou vrátí.

Verouš.

Řeknu jedno slovo - PŘEKRÁSNÉ.

Marta88

Úžasná kniha, úžasné ilustrace, úžasné poselství. 100%

Greena

Když čtu knihy mého nejoblíbenějšího českého autora a ilustrátora Pavla Čecha mám vždy husí kůži a zároveň se mi na rtech usadí úsměv.
Opět překrásně ilustrovaná kniha je záznamem snů a představ o tajemné zahradě. Každý si představuje něco jiného, co zamčená zahrada ukrývá. Kluk František jednoho dne zahradu objeví a také si představuje co všechno asi zahrada skrývá…