O zahradě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem: mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. (...) Poetický a okouzlený příběh, který se klene nad celostránkovými obrázky tónovanými do teskných, podzimních barev, má jasný dramatický oblouk: je strohý, ale sevřenost je jeho předností. (...) A ten nádherný výlet, který Františkovi buď pouze proběhne hlavou, anebo jej opravdu prožije, je radost na stránkách sledovat. Nejen pro dětského čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140867/big_o-zahrade-uoH-140867.jpg 4.8181
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha O zahradě

kamibe
včera

Knížky Pavla Čecha si pořizuji ze dvou důvodů - jednak kvůli krásným ilustracím, které člověka přímo vtáhnou do děje svou malebností a spoustou nečekaných podrobností, a jednak kvůli příběhu, který je pokaždé hlubší, než se na první pohled zdá. Tento je laděn skoro posmutněle, protože si u něho my už velcí dospělí uvědomíme, že jsme možná ve svém životě nestihli prozkoumat docela všechna tajemství, která se nám v dětství jevila tak blízká a jejich dosažení tak možné. Zároveň však na konci vidíme, že je pořád na co se těšit a že máme přát i dalším, kteří přijdou po nás.

MilackovaN
18. listopadu

Kniha, která popisuje dětské snění a to, jak funguje dětská fantazie a představivost. Navíc opět doplněna o překrásné ilustrace.


bertrand
02. listopadu

Ačkoli mám pro pana Čecha velkou slabost, tentokrát nemůžu se zcela sesouladit s vyzněním jeho knihy. Opravdu jsou tajemné zahrady, plné tušených dějů určeny pouze dětem? Opravdu by starý muž, který do takové zahrady vejde odešel s prázdnou? Chápu tu nostalgii, chápu co tím chtěl autor říct, ale nevěřím, že by tomu tak bylo... výtvarně opět perfektní, ale lehké bodíky dolů za nevyužitý ideový potenciál...

opic 12
14. října

Rezavá branka.Vydá své tajemství ?
Fantazie dětství uložená někde kdesi v podvědomí.
Toulání v uličkách.Osvětlených strohým podvečerním svitem luceren.Oprýskané zdi.Dlažba posypaná listím hrajícím barvami.
Labyrint vzpomínek chodící městem.
Hradby komínů.Vlnolamy střech.Šumění větru v okapech.
Vzdálený příboj přilehlé silnice.Lavičky bez plachet.V dáli za vrcholy stožárů.Neznatelný obrys věže ?
Ne ne.Je to maják.
Ty poblikávající signály našeho dětství.Našich vzpomínek.Ztracených klíčů.
Tak málo textu - tak hodně pohlcující.Ponořený.V polovině takřka nedýchající.Nevěřicně pokyvuju.Otáčející stránkamy.Velmi pomalu.Pravidelné dávkování.
Kdo má rád takové oprýskané vyprávění.Zamiluje se.
Vzhůru za obzor.Tam čekají dálky.Skryté snění.

Terezk-a
04. října

Klid
Fantazie
Pohlazení po duši

Toto ve vás kniha vyvolá…

Janina2609
31. srpna

“Kluk František a jeho oči plné snů”
Nádherný příběh s kouzelnými ilustracemi, jejichž krása vyniká na velkém formátu knihy. Mám ráda knihy podporující fantazii a tato k nim rozhodně patří.

ddkk
18. srpna

Bože, jak dlouho mi Pavel Čech unikal! Přitom jeho styl je přesně ten, který mám moc ráda. A navíc je z Brna, tudíž léta číhal někde za rohem, aniž bych o něm věděla...A tak jsem si pro začátek pořídila hned několik jeho knih.

Ta neuvěřitelně krásná a snová zahrada mě uchvátila. S Františkem jsem se prošla starým městem s jeho tajemnými schodišti, úzkými uličkami, temnými dvorky, až jsme došli ke dvířkám s obrovitým zámkem...

Je to překrásná knížka plná nádherných ilustrací, v nichž je skryta spousta vynalézavých a vtipných detailů. Mně kratičký příběh vůbec nepřipadal smutný a melancholický. Pro mne byl plný naděje a krásy...

Doporučuji.

Eicherik
19. června

Po téhle knize jsem sáhl ze dvou důvodů. Prvním jsou celostránkové, nádherné, snové a náladové ilustrace Pavla Čecha. Druhý je ten, že ústředním motivem téhle knížky je tajemná zahrada za vysokou zdí, uzamčená železnou brankou. Kdo se zajímá o tajemno nebo okultismus možná ví, že i zahrada může být tím, co se nazývá tzv. okultním okrskem. Jako příklad mohu uvést třeba Krakonošovu zahrádku a nebo dnes již neexistující Andělskou zahradu, která sídlila blízko Václavského náměstí v Praze. Padlo tu dvakrát slovo okultní, ale není třeba se bát, tahle knížka je skutečně pro děti. A nejen pro ně. Každý z nás určitě někdy šel ve staré zástavbě kolem podobné zahrady, kterou ukrývá vysoká zeď a jen něco málo z ní poodkrývá zamčená branka. Někteří z nás si asi pomysleli, co asi za tajemství ukrývá. Zahrada v této knize také něco skrývá. Já měl to štěstí, že jsem v ní nalezl nádherné kouzlo.

1