O zahradě

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem: mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. (...) Poetický a okouzlený příběh, který se klene nad celostránkovými obrázky tónovanými do teskných, podzimních barev, má jasný dramatický oblouk: je strohý, ale sevřenost je jeho předností. (...) A ten nádherný výlet, který Františkovi buď pouze proběhne hlavou, anebo jej opravdu prožije, je radost na stránkách sledovat. Nejen pro dětského čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140867/o-zahrade-140867.jpg 4.896
Pro děti a mládež
Vydáno:, Petrkov

kathla

Díky této knize jsem začala sbírat celou tvorbu Pavla Čecha :) Neuvěřitelná, krásná, dojemná... Stále častěji ji chce předčítat a zkoumat i 5 letá dcerka, tak mám radost o to větší a těším se, až bude umět sama číst, že propadne kouzlu i dalším autorovým knihám jako já :)

HanKasp

Další z Čechových krásně ilustrovaných knih s příběhem. Tento není, oproti Pepíkovi Střechovi nebo Tajemství ostrova za prkennou ohradou, rozsáhlý. Je proto vhodný i pro mladší čtenáře, co se čtením teprve začínají.

popeluška
31.12.2017

Moc krásná knížka, která pohladí po duši :-) Nádherné ilustrace které potěší ....kniha bude bavit jak děti tak i dospělé jedince :-))

AnjaVCL
16.09.2017

Knihu jsem otevřela ve věku, kdy už mi zdánlivě nebyla určena... To byl ale klam. I dospělý může strávit hodiny hledáním detailů v zákoutí magických obrázků, dívat se na pokřivené domečky a tajemné zahrady. Jednoduše: snít.

Jana_Z
05.09.2017

Nádherná knížka.

Mercatino
16.05.2017

Další knížka mistra Pavla Čecha, která mě pohnula k uvolnění slzných kanálků :) Je to knížka o zahradě, kterou člověk nosí v sobě samém a kterou nezničí čas ani nic jiného. Myslím, že konečně máme opět knížky a na které můžeme být pyšní.

Pajalada
05.05.2017

Překrásná kniha pro všechny dospělé, kteří mají ve svém srdci stále kousek malého dítěte.

DickBach
16.02.2017

Mohu se jen připojit ke všem pode mnou. Kouzelná, jemná, něžná a tajemná knížečka, která si jistě zaslouží rozšíření mezi všechny malé i velké čtenáře.

PaluškaB
15.02.2017

Skvělý příběh, který ukazuje to, jak se dětské vnímání a fantazie v průběhu dospívání a stáří mění.
Autor nám zde krásně popisuje vnímání tajemna a zvědavost jak malého chlapce, které má celý svůj život před sebou, tak starého může, který již procestoval celý svět a není už nic, pro co by se tak lehce nadchnul.
Ještě ke všemu je příběh doplněný o úchvatné kresby autora.

havranice
25.08.2015

Opravdu krásná kniha, máte pocit, že v ruce držíte výtvarné umělecké dílo, je to skutečně hluboký zážitek, ilustrace jsou krásné, snové, zároveň dostatečně konkrétní, zároveň i s trochou abstrakce, výrazně podporují atmosféru knihy a fantazii, opravdu ten text díky ilustracím prožíváte hluboko. Čteno se sedmiletou dcerou, moc se jí to líbilo, to tajemství zahrady, to napětí, jestli vše, co se o ní povídá, se ukáže jako pravda nebo ne. Kdybych nebyla na kvalitu knih Pavla Čecha upozorněna kamarádkou a jen tak knihu prolistovala v knihkupectví, pravděpodobně bych se bála, že je to pro dítě moc lyrické, příběhu je v tom málo a to výtvarné krásno bych se bála, že by samo o sobě nemuselo dětskou duši uspokojit. Ale to by byl mylný povrchní vjem při pouhém rychlém prolistování. Příběh je hluboký a funguje na dětskou duši aspoň u nás výborně. Líbí se mi existenciální prvky, které v knize jsou a které asi zvláště u dospělých budou působit bolavě smutné nostalgické pocity - plynutí času, stárnutí, nemožnost vrátit se do dětských let a znovu tím dítětem být - u mě to čtení nezůstalo bez slz. Dcera tam tohle také vnímala, určitý moment jí rozesmutněl, ale ne nadmíru. Celkově její dětská duše byla tím koncem knihy potěšena - její nejpodstatnější touha a otázka nebyla zklamána, ale byla zodpovězena a naplněna. Vnímám knihu jako pro děti velmi vhodnou, v mnoha směrech dětskou duši rozvíjející, a zároveň dospělý má pocit, že je to kniha zrovna tak pro něj.

Almond
20.06.2015

Opět můžu jen litovat, že jsem ji nečetla jako malá. Dokonalé ilustrace, za kterými se skrývá víc, než se na první pohled zdá. Smekám.

narcisonanis
25.09.2014

Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, jsou tajemství, jejichž kouzlo dospělé srdce nezachytí.

Tahle kniha vám několikrát vyrazí dech. Poprvé tehdy, když po otevření knihy spatříte pohádkově laděné ilustrace. Podruhé tehdy, když se necháte vtáhnout do zdánlivě jednoduchého, o to však paradoxně ve skutečnosti hlubšího příběhu. A potřetí tehdy, když si uvědomíte, že tam někde ve světě dětství (se stejnými představami, se stejnými myšlenkami a stejnou bezstarostností) jste kdysi byli i vy, ale že už je to dávno a nikdy se to nevrátí. Avšak proč si to nepřipomenout hezkou knihou?

MartinaF
27.03.2014

Nikdy bych nevěřila, že tento příběh s krásnými ilustracemi dokážou rozehrát další a další příběhy plné fantazie.

Weweuka
29.12.2013

Překrásné ilustrace, které rozvíjí fantazii. Ke každé jednotlivé by šlo vymyslet vyprávění.
O rozdílu snění malého chlapce a dospělého. Ztrácí snad dospělí schopnost snít, fantazírovat?...

bibi.r
01.10.2013

Trnkovu Zahradu miluju a pan Čech zřejmě taky :).
V této knize se dá donekonečna rozvíjet dětská fantazie. Každá stránka něco naťukne a pak už stačí jen zapojit vlastní fantazii a rozvíje příběh dál.

TerJac
26.06.2013

jde vůbec napsat k panu Čechovi něco jiného než - Oóóóóó - tohle ze mne vyjde pokaždé, když jakoukoli jeho knihu otevře. A dojmy z příběhu? K nezaplacení!

Dell
02.01.2013

Moc krásná a výborně zpracovaná kniha. Pro dítě, které se sotva naučilo číst, jako stvořená: kratičké texty a nádherné obrázky. Určitě se ale bude líbit i větším dětem a rád si ji prohlédne snad každý bez ohledu na věk. A těm, kdo znají Trnkovu Zahradu, se bude zdát o to kouzelnější.
Je tištěná na opravdu kvalitním papíře a vázaná v umyvatelných deskách, vydavateli bylo určitě jasné, že si ji budeme prohlížet znovu a znovu.

Kaihomielisyys
27.12.2012

Milá a překrásně ilustrovaná knížka...zamilovala jsem si ji na první pohled.