Zahrada

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134629/zahrada-134629.jpg 4.8267
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Zahrada

Laféeverte

Dostala jsem se k Zahradě až jako dospělá a byla prostě kouzelná. Ta poetika, vtip i obrázky jsou úžasné. Moc mě bavilo číst myšlenkové pochody pěti malých hrdinů a kocour byl prostě nepřekonatelný. Doufám, že stejně knížka zapůsobí na moji dceru až bude trochu větší.

hanava
22.12.2020

Nejen podle nás, rodičů, ale i všech tří dnes již dospělých dcer, nejkrásnější příběh pro děti.

ArwenAragorn
17.10.2020

Nádherná poetická knížka s překrásnými obrázky.

1amu
14.10.2020

Jeden z mnoha drahokamů, které byly uloženy do pokladnice národního bohatství panem Jiřím Trnkou.

zuzik1981
17.09.2020

Za mě osobně super ovšem syn (5) ještě nechápal.Zkusíme znovu přečíst později.

Shardlake
30.08.2020

O partě pěti chlapců, kteří objeví branku do tajemné zahrady kam si chodí hrát a když se tam chtějí jednou opět podívat, zjistí, že už se tam nedostanou, protože vyrostli. Knihu doplňují krásné ilustrace Jiřího Trnky.

Diana64
21.08.2020

kniha, kterou by měli všichni rodiče přečíst svým dětem

Monika1717
20.07.2020

Knihu považuji za jednu z nejlepších dětských knih. Pohádkový příběh o zarostlé zahradě, kocourovi, velrybě a 5 klukách mi nikdy nezevšední. Nádherné ilustrace, jednoduché čtení. Jistě ji máte všichni doma. Uvařte si hrnek čaje, otevřte rozvrzanou branku a vstupte, jste vítáni.