Dobrodružství pavouka Čendy

Dobrodružství pavouka Čendy https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60376/mid_dobrodruzstvi-pavouka-cendy-CX3-60376.png 5 275 67

Pavouk Čenda série

Další autorská kniha známého brněnského ilustrátora a výtvarníka Pavla Čecha. Knížka vypráví o pavoučkovi Čendovi a dřevěné kukačce, kteří spolu žijí ve starém opuštěném domě, a o tom, co se stane, když do domu vnikne zloděj, a když ještě později začnou dům bourat. První vydání.

Veggi
Veggi
12.01.2024 5 z 5

O knížce jsem se dozvěděla od syna, který o ní mluvil, protože jí četly ve školce. Byl z ní nadšený, takže mu hned první dva díly nadělil Ježíšek. Moc rádi o pavoučkovi Čendovi čteme a jsme zvědaví jak to s ním bude dál!

Akvabela
Akvabela
05.10.2023 5 z 5

Příběhy pavoučka Čendy máme moc rádi. Přečetli jsme již všechny díly a čekáme na další.

adela2316
adela2316
17.09.2023 5 z 5

Krásná kniha! Příběh, ilustrace, proste všechno. Těšíme se na další příběh.

Leny66
Leny66
16.09.2023 5 z 5

Nádherný příběh s překrásnými obrázky. Knihy pana Čecha jsou naše nejoblíbenější.

puczmeloun
puczmeloun
18.08.2023 4 z 5

Jak propojit tajemství starého domu, pavoučka, dobrodružství (Tarzan, nebo zloděj...) a osvobození "uvězněné" kukačky. :) Navíc je v knize spousta drobných detailů – červotoči, světlo od světlušky, vymazlené ilustrace i s citoslovci a očividně původně 3D prvky... Už teď se s malým čtenářem těšíme na další Čendova dobrodružství...

Cinón
Cinón
12.03.2023 5 z 5

Krásný příběh a k tomu ilustrace Pavla Čecha, co víc si přát. Ježíšek nadělil pod stromeček všechny díly (na přání maminky) a od té doby čteme převážně jen "Čendu". Náš tříleťák ho miluje a nutně potřebuje slyšet celou knihu najednou. Předpokládám, že série nebyla myšlena pro takové prcky, ale první díl určitě tahle věková kategorie zvládne. Zloděj a demolice domu není žádná "hrůza", která by je děsila ze spaní:-)

LunaL.
LunaL.
16.01.2023 5 z 5

Krásný příběh, krásné ilustrace. Potěší i dospělého

Péťa Z.
Péťa Z.
17.09.2022 5 z 5

Krásné čtení s ještě krásnějšími ilustracemi.
Předčítala jsem o Čendovi dětem ve školce. A tady na databázi se mi knížka připomněla.
Určitě si ji pořídíme i k nám domů. :⁠-⁠)

Čokoláda
Čokoláda
07.09.2022 5 z 5

Moc milé čtení, roztomilý příběh pro děti o pavoučkovi a jeho kamarádce kukačce z hodin.
Jednou zachránila kukačka svého kamaráda před zlodějem a potom se pavouček vydal ze všech svých drobných sil, aby pomohl kukačce odletět do bezpečí. Moc hezký příběh o kamarádství, pěkné poučení pro děti. Přála bych všem malým čtenářům co nejvíc podobných knížek, aby pro ně další čtení bylo potěšením.

kopeceli
kopeceli
28.08.2022 5 z 5

Příběh o přátelství, překrásný literárně i ilustračně. Vynikající nápad i zpracování, já jsem nadšená a pořizuji postupně všechna další Čechova díla.

Kajami
Kajami
30.07.2022 5 z 5

Krasny pribeh s nadhernymi ilustracemi

marketa3815
marketa3815
21.07.2022 5 z 5

Takhle nějak má vypadat knížka pro malé čtenáře - nádherné ilustrace ve velkém množství a napínavý příběh. Dcera četla první tři díly dvakrát, a kdybychom nemuseli vrátit do knihovny, nejspíš by se Čenda dočkal ještě více přečtení.

SuslikB
SuslikB
24.05.2022 5 z 5

Fakt zajimavé dobrodružství, bojiš se s Čendou, chodíš s Čendou, všechno je s Čendou.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
12.05.2022 5 z 5

Skvelý nápad táto kniha. Čítala som ju deťom-predškolákom, k téme chrobáky a veľmi sa im to páčilo.

jitka_dankova
jitka_dankova
28.04.2022 5 z 5

Půvabná pohádka o přátelství pavouka a dřevěné kukačky z hodin ve starém opuštěném domě. Na stránkách je vždy jen pár řádek textu a velké netradiční obrázky, ideální pro malé čtenáře. Mého syna obrázky Pavla Čecha dokážou zaujmout a zkoumá každý zaprášený kout a ty krásné detaily (zásoby sušených much na poličce atd.). Knížka je opravdu pohádková, pavouk má "lidský" obličej a kukačka umí létat, jinak se ale příjemně dotýká reálného světa a řeší normální věci, jako vpád zloděje, čtení knih. Ideální pohádka pro děti, které až tak moc nemusí fantazijní příběhy. Jen ty natahovací hodiny s kukačkou jsem musela vysvětlovat, dnes už to děti vůbec neznají.
Syn knihu četl ve druhé třídě, je vhodná pro malé čtenáře. Na pokračování příběhu se ale nechystáme, takto nám to stačí.

Petrush
Petrush
06.03.2022 4 z 5

Kresby jsou v tmavších barvách, místy ponuré, místy strašidelné. Příběh byl povedený. Dětem se knížka líbila.

mataaskorice
mataaskorice
09.01.2022 5 z 5

Jako v podstatě všechno od Pavla Čecha je i tato knížka krásná, poetická, něžná a nádherně ilustrovaná záležitost. Krapítek textu, hora snových obrázků a velký prožitek. Líbila se mi tu i grafická hra s částmi textu, které svou netradiční podobou evokovaly významovou formu slov, slovních spojení, vět.

MaxíkD.
MaxíkD.
01.01.2022 5 z 5

Hezký příběh. Doporučuji.

velociraptor
velociraptor
01.08.2021 4 z 5

Nádherná knížka o malém pavoučkovi který v klidu žije ve starém opuštěném domě, s kukačkou z hodin.
Vše se ale zvrtne když starý dům budou chtít zbourat.

Rozhodně doporučuji!!!!!

Štěpinambura
Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Jupí! Hurá! Čenda je nejlepší! Silně doporučuji.