O mráčkovi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výprava do dětského světa her, snů a představ, kam v této překrásně ilustrované knize společně s klukem z příběhu snadno vklouzneme. Nejen nejmenším. Jednoho rána se kluk probudí a přemýšlí, s čím by si mohl hrát. Když se podívá z okna, rozhodne se, že se vypraví na vzdálený kopec, kam ho to už dlouho táhne. Bude pouštět draka. Nahoře na kopci uvidí, že mráčky na nebi stále někam plují a každý vypadá jinak. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47098/o-mrackovi-47098.jpg 4.769
Žánr
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Literární čajovna Suzanne Renaud
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha O mráčkovi

Přidat komentář
Vašek63
04. července

* Kluk udělal chybu když se za bouřky schoval pod jablůňku.
Aneb jak říkávali Šimek s Grossmannem: Milé děti, zastihne-li vás bouře v poli, lehněte si do brázdy a odhoďte vše kovové, například pluh / Trest pro vyšší ročníky zvaný Boží soud - spočívá v chůzi s měděným drátem po poli za bouře :)

Efča59
05. června

Pohádka O mráčkovi je další úžasná kniha od výtvarníka Pavla Čecha, kterou známe už z příběhů o pavoukovi Čendovi. Pohádka vypráví o klukovi, který vyrazí za město na kopec pouštět draka, ale protože nefouká, pozoruje mraky a jejich proměny. Pohádka je poetická, ale i přesto mojí dvouletou holčičku zaujala a čteme ji pořád dokola. Za úspěchem pravděpodobně stojí i výtvarně dokonalé a originální ilustrace a to, že na jednotlivých dvojstranách neni mnoho textu a i díky tomu se můžou děti do vyprávění podle obrázku bez problémů zapojit.

TaLu
13.08.2018

Knihu jsem si v knihovně půjčila znovu, abych na malé vnučce otestovala, zda je to kniha i pro malé děti. Musím se přiznat, že dosud jsem nad ní žasla já, jako dávno dospělá. Autor píše text, kreslí něžné obrázky a kdysi dávno se vyučil strojním zámečníkem. Zámečník, který na cestě životem neztratil oči dítěte.
Už věnování se dotýká struny v mém srdci, aby mi připomnělo hudbu z dětství, kdy jsem s hlavou plnou otázek ležela v trávě a představovala si ....život.
Autorovi děkuji, že mi tu melodii připomněl.
"Věnováno úžasu v Jirkových očích"

123Soňa
01.06.2018

Nádherná kniha. Vhodná už pro velmi malé děti- třeba od dvou let...

Yaromil
18.05.2018

Kratičký příběh (nejen) o dětské fantazii.

Petass
30.01.2018

Oblíbená kniha mých dětí. Milý příběh o fantazii malého kluka. Úžasné Čechovy ilustrace. Máme kapesní vydání a nosíme ho všude s sebou. Nikdy se neomrzí :) Často ji daruji dětem svých kamarádů, zatím byli všichni (děti i rodiče) nadšení.

HanKasp
27.05.2017

Kniha nejen o malém kloučkovi, který si vyrobil draka a šel ho pustit na kopec. Kniha plná fantazie.

Děti nalákají obrázky a neodradí skromné množství textu. Doporučuji malé kapesní vydání knihy, kterou můžete rychle listovat bez čtení textu a děj se tak odehraje v jedné chvíli, kdy uvidíte, jak se mrak postupně přeměňuje. Toto malé vydání knihy tak má větší půvab.

havranice
07.05.2017

Moc pěkná kniha pro děti cca od 2 do 4 let. Na každé straně věta či dvě, doplněná krásnými ilustracemi, které příběh dobře a srozumitelně dokumentují. Kniha je poetická, ale způsobem, který děti pochopí, nejsou v ní fráze či slova, která by dětem nedávala smysl. Příběh je jednoduchý, snadno pochopitelný, smysluplný. Jsou v něm momenty, se kterými se děti mohou snadno ztotožnit, rozvíjí představivost, vnímání krásy obyčejných věcí. Nemám ráda knihy pro děti, kde nějaké lyričnosti je hodně a je to na úkor příběhu - mám dojem , že takové knihy děti prostě většinou nebaví, ale zde je to pro dětskou duši ve správném poměru. Doporučuju!

1