O mráčkovi

od:


KoupitKoupit eknihu

Výprava do dětského světa her, snů a představ, kam v této překrásně ilustrované knize společně s klukem z příběhu snadno vklouzneme. Nejen nejmenším. Jednoho rána se kluk probudí a přemýšlí, s čím by si mohl hrát. Když se podívá z okna, rozhodne se, že se vypraví na vzdálený kopec, kam ho to už dlouho táhne. Bude pouštět draka. Nahoře na kopci uvidí, že mráčky na nebi stále někam plují a každý vypadá jinak. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47098/o-mrackovi-47098.jpg 4.858
Žánr:
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Literární čajovna Suzanne Renaud
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
TaLu
13. srpna

Knihu jsem si v knihovně půjčila znovu, abych na malé vnučce otestovala, zda je to kniha i pro malé děti. Musím se přiznat, že dosud jsem nad ní žasla já, jako dávno dospělá. Autor píše text, kreslí něžné obrázky a kdysi dávno se vyučil strojním zámečníkem. Zámečník, který na cestě životem neztratil oči dítěte.
Už věnování se dotýká struny v mém srdci, aby mi připomnělo hudbu z dětství, kdy jsem s hlavou plnou otázek ležela v trávě a představovala si ....život.
Autorovi děkuji, že mi tu melodii připomněl.
"Věnováno úžasu v Jirkových očích"

123Soňa
01. června

Nádherná kniha. Vhodná už pro velmi malé děti- třeba od dvou let...

Yaromil
18. května

Kratičký příběh (nejen) o dětské fantazii.

Petass
30. ledna

Oblíbená kniha mých dětí. Milý příběh o fantazii malého kluka. Úžasné Čechovy ilustrace. Máme kapesní vydání a nosíme ho všude s sebou. Nikdy se neomrzí :) Často ji daruji dětem svých kamarádů, zatím byli všichni (děti i rodiče) nadšení.

HanKasp
27.05.2017

Kniha nejen o malém kloučkovi, který si vyrobil draka a šel ho pustit na kopec. Kniha plná fantazie.

Děti nalákají obrázky a neodradí skromné množství textu. Doporučuji malé kapesní vydání knihy, kterou můžete rychle listovat bez čtení textu a děj se tak odehraje v jedné chvíli, kdy uvidíte, jak se mrak postupně přeměňuje. Toto malé vydání knihy tak má větší půvab.

havranice
07.05.2017

Moc pěkná kniha pro děti cca od 2 do 4 let. Na každé straně věta či dvě, doplněná krásnými ilustracemi, které příběh dobře a srozumitelně dokumentují. Kniha je poetická, ale způsobem, který děti pochopí, nejsou v ní fráze či slova, která by dětem nedávala smysl. Příběh je jednoduchý, snadno pochopitelný, smysluplný. Jsou v něm momenty, se kterými se děti mohou snadno ztotožnit, rozvíjí představivost, vnímání krásy obyčejných věcí. Nemám ráda knihy pro děti, kde nějaké lyričnosti je hodně a je to na úkor příběhu - mám dojem , že takové knihy děti prostě většinou nebaví, ale zde je to pro dětskou duši ve správném poměru. Doporučuju!

Mercatino
18.03.2017

Knížečka, která je krásným průvodcem dětí do světa mráčků, fantazie, radosti. Ilustrace jsou prostě fantastické. Pavel Čech prostě dělá radost svému okolí. Je to pohádka a zároveň poklad ve Vaší knihovně.

parxel
20.11.2016

Milá kniha, kterou si díky nádherným ilustracím a snadno pochopitelnému příběhu velmi oblíbil můj cca dvouroční syn. Prohlížet si ji s ním patří k jednomu z nezapomenutelných okamžiků jeho dětství. Doporučuji všem rodičům s dětma.

Gibis
24.08.2016

Kouzelné povídání a ještě kouzelnější obrázky Pavla Čecha....jeho knížky i knížečky zkrátka pohladí po duši :)

Clara del Valle
22.11.2015

Autorovy ilustrace jsou prostě přenádherné!

kastanvkapse
09.06.2015

Jeden kluk a jedno ráno, jeden mrak a jedno veliké dobrodružství. K Čechově knížce O mráčkovi se prostě hodí říct: „Jak málo stačí ke štěstí!“ Psst, mám to úplně první vydání s heboučkým mráčkem na přebalu ;)

vakuloid
10.04.2014

Úžasnááá....čteme pořád dokola:)

Yanna0
06.02.2014

Jako obvykle je kniha P. Čecha doprovázená nádhernými ilustracemi, které působí tak trochu melancholicky, zároveň však mile. Příběh, který kniha vypráví je jednoduchý a lehce stravitelný pro ty nejmenší. Knihu bych doporučila zejména těm dětem, které se teprve učí číst.

bibi.r
01.06.2013

Miluju ilustrace Jiřího Trnky a miluji i ilustrace Pavla Čecha :)
"A beránci na nebi pořád někam utíkají a utíkaji..."

Kaihomielisyys
14.05.2013

Další naprosto úžasná knížka tohoto autora...

Locika
09.11.2012

Nádherná poetická kniha Pavla Čecha, ilustrátora a spisovatele. Kratičký příběh je doplněn ilustracemi, ve kterých je znát inspirace Jiřím Trnkou. Knihu si jistě oblíbí děti i dospělí.