Listonoš vítr

Básník Radek Malý, dnes již uznávaná osobnost mladé básnické generace, napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu, a výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63457/listonos-vitr-mOM-63457.jpg 4.546
Poezie
Vydáno:, Albatros

yaoiyuri
26.12.2017

Není to moc hravé a veselé, jak bych od dětské sbírky čekala. Spíše deštivé, melancholicky podzimní, úplně z toho cítím to vlhko, sychravo a pod nohama mi šustí spadané listí.

Iki1
12.09.2017

Nádherně vypravená básnická sbírka s úžasnými ilustracemi Pavla Čecha. Velmi mě zaujalo hraní se slovy s vystižením prožitku téměř všemi smysly. Malý příklad z podzimu:
Listí se pálí. Někde v dáli
den šera už má nalito.
Tady by listonoše hnali!
Pálí se listy. Voní to.

makushenka
23.01.2017

Opravdu pěkná poezie pro děti, která určitě padne do noty i kdejakému dospělému. Díky podzimu sbírka působí melancholicky, ale ne depresivně, spíš velmi hravě, ať už díky obrazu skotačícího pána v jedné z básní nebo díky autorově hraní si s jazykem. :)

hanicka258
08.12.2016

Mnohé básničky se mi moc líbily. Byly tajemné, kouzelné a člověk celou dobu přemýšlí, co znamenají. Oceňuji krásné ilustrace i formu, kdy se některé stránky musí otevírat od středu...

Nielada
27.06.2015

Opět podařená kniha od Radka Malého. Říkám si, že i kdyby současné děti nečetly poezii, kéž by si přečetly alespoň nějakou z jeho knih. Oceňuji úžasné ilustrace, v knihách Radka Malého najdete potěšení nejen ze slov, ale i z obrazu, je to kvalita s kvalitou. Jeho verše mi jako vždy padly přímo do srdce.

karinga
08.03.2014

Nádherné básničky, které se líbí i nám velkým a navíc doplněné překrásnými barevnými ilustracemi :)

bibi.r
27.05.2013

Nádherná poezie (s příběhem) a překrásné obrázky. Pavel Čech v současnosti jeden z našich nejlepších ilustrátorů.