Listonoš vítr

Básník Radek Malý, dnes již uznávaná osobnost mladé básnické generace, napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu, a výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63457/big_listonos-vitr-mOM-63457.jpg 4.5116

Kniha Listonoš vítr

hrdlickova_61

Tohle milé dílko je z těch, ke kterým se člověk chce často vracet a chce je mít doma, navzdory všem předsevzetím nenechat se knížkami vystěhovat z bytu. Pan Čech i pan Malý tohle zkrátka dokážou, takhle nás očarovat. A tak jejich obrázky a verše máme na dosah, a když je třeba takový den jako dneska, studený a deštivý, najednou si vzpomenete, všeho necháte a řeknete si s úsměvem:

„… Čách do kaluže, ať to šplíchá
na sochu paní hraběnky!
Je jak ty – nikam nepospíchá
A oba máte pláštěnky.“ : o)

Jarka_rybář

Úžasná kniha. Krásné básně, nádherné ilustrace.

Mi--LADA
02.10.2020

Knížka dostala Cenu Magnesia Litera pro děti a mládež v roce 2012. Verše o podzimu od Radka Malého a kresby našeho patrně nejlepšího ilustrátora současnosti, výtvarníka Pavla Čecha, to nemohlo dopadnout špatně. U knihy se dobře podzimně sní. Předčítala jsem neteři, ještě že jí mám, měla jsem se na co vymluvit, protože tenhle vydařený svazek je určený mladším čtenářům. Ideální četba pro dnešní říjnové dny, ať je vám 8 let nebo víc.

essterkaa
04.03.2020

Kniha je velmi těžko hodnotitelná. Za ilustrace 5 hvězdiček, za příběh 3 hvězdičky.

katerina9455
07.01.2020

To je tak, když se spojí dva šikovní umělci... Radka Malého i Pavla Čecha mám moc ráda a hlavně miluji podzim. Nebudu zastírat, že v tomto případě jsem si knihu koupila hlavně kvůli Ilustracím Pavla Čecha, ale verše Radka Malého mě těší skoro stejnou měrou... Když čtu verše a koukám na ty kouzelné ilustrace cítím to podzimní slunce, přírodu hrající všemi barvami a občas se převlékající do šedého roucha s očima plných slz, cítím vítr na tváří a ve vlasech a nostalgickou náladu... Miluji podzim, miluji tuhle knihu! Rozhodně není jen pro děti. A jsem ráda, že jsem ji po dlouhém hledání konečně sehnala do své skromné knihovny.

martina9959
14.10.2019

Poetické propojení Radka Malého a Pavla Čecha tvoří opět geniální dílo. Nejde jen přečíst a odložit. Musíte se pořád vracet zpátky mezi ty nádherné verše a ještě nádhernější ilustrace!

Greena
20.09.2019

Kniha básniček vznikla ve spolupráci básníka Radka Malého a malíře Pavla Čecha. Vzniklo tak půvabné dílo, které dětem přiblíží podzimní náladu, která je trochu smutná, trochu zamyšlená, nostalgická, hodně tajemná, trochu čarovná, velice poetická, neuvěřitelně půvabná a jazykově hravá.
Kniha se bude nejenom dobře číst, básničky se vám do hlav uloží úplně samy a překrásné obrázky zanechají hluboký dojem…

Ukázka z knihy:

Zaklínání dušičkové

Je Dušiček a je jich moc
a z toho prýští jejich moc.
Světýlka svíček svítí tmou,
mlhavou tmou jdou za tebou.

Elsinor024
11.06.2019

Parádní spojení dvou nadaných lidí. Je to takové milé pohlazení slovy i obrazy současně. Úplně jsem před sebou chvílemi viděla ten krásný olomoucký park, kde Radkovi Malému šeptal vítr slova do básní:)

Listonoš vítr ze své brašny
už listy stihl vysypat
do každé louže, každé kašny.
Tak čtěte si... pak běžte spát

Pojedem spolu celou zimu
na oslíkovi ty a já,