Listonoš vítr

Básník Radek Malý, dnes již uznávaná osobnost mladé básnické generace, napsal pásmo nápaditých veršů o podzimu, a výtvarník Pavel Čech, uznávaná osobnost současného českého komiksu, je doprovodil svými křehkými, snovými ilustracemi. Vznikla nádherná knížka, z níž na čtenáře zavane jemný dech podzimních mlh, v nichž tančí padající listy. Verše Radka Malého jsou hravé i tesklivé, veselé i smutné, rozpustilé i nostalgické, ale vždy působivé a originální....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63457/listonos-vitr-mOM-63457.jpg 4.577
Literatura česká, Poezie
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Listonoš vítr

Vašek63

No krásné - verše i malování...

Elsinor024

Parádní spojení dvou nadaných lidí. Je to takové milé pohlazení slovy i obrazy současně. Úplně jsem před sebou chvílemi viděla ten krásný olomoucký park, kde Radkovi Malému šeptal vítr slova do básní:)

Listonoš vítr ze své brašny
už listy stihl vysypat
do každé louže, každé kašny.
Tak čtěte si... pak běžte spát

Pojedem spolu celou zimu
na oslíkovi ty a já,
budeme zpívat o podzimu
a dojedeme do jara.

Mosula

Knížka mě zaujala svojí kouzelnou obálkou. Ilustrace jsou opravdu nádherné, ale samotné básničky mě moc nebavily, kochala jsem se jen obrázky.

Matematicka
11.11.2018

Krásná kniha s úžasnou podzimní atmosférou v textech básní i v ilustracích. Výborná dávka poezie pro děti, jejich rodiče a prarodiče (babičkám a dětem je věnována).

"Ty knížky raší,

a nemám s nimi strpení.

Ostříhat listy? Ale ne.
Tak zlé to přece není.
Jenom je nemám přečtené,
mám strach, že zakoření."

ivana02
24.10.2018

Když jsem objevila tuto nádhernou obálku, která i svým názvem slibuje podzimní čtení, hned jsem si ji musela půjčit.
Co k ní dodat - je prostě nádherná... Kouzelné podzimní obrázky doplněné básničkami. Knížka není rozhodně pouze pro děti a už je vám určitě jasné, že já ji musím mít. Jenže je tu dost velký problém - nedá se totiž nikde sehnat :-( Budu doufat, že na ní časem natrefím, nebo Albatros udělá dotisk.

Ťapulka
30.07.2018

Krásná hravá kniha, která mi ale vůbec nepřijde vhodná k zařazení do knih pro děti, protože z ní cítím příliš mnoho podzimní melancholie.

triatlet
02.05.2018

Geniální spojení ilustrátora Pavla Čecha a básníka Radka Malého umocňuje úvodní PS od Bohumily Grögerové.
Obrázky a verše, při jejichž zkoumání se doslova tají dech...
... aneb jak barevný může být podzim

Čarování
Obejmi třikrát starý strom
nevyslov hlásku
on promluví

řečí vran a hlasem stinky
slimáčí řečí
jazykem stromů

Obejmi třikrát starý buk
zleva a zprava a neptej se na nic
on odpoví

evelýny
11.03.2018

V kočárku miminko mi spinká
a tiše brouká za spaní.
Můj brouček, moje mandelinka
a hlídač už nás vyhání

Bude šest, pane, zavíráme!
A v utajených zahradách
se o den světlo noci láme
a podzim ze zimy má strach

Poeticky strávená necelá hodina nad něžnými verši vysokoškolského pedagoga, doplněné romantickými ilustracemi bývalého profesionálního hasiče.
Pánové, bravo! Toto se vám opravdu povedlo.

Listonoš vítr nosí listy.
jež adresáta nemají,
a tak je chytám...přečíst místy
se dají, místy nedají

No uznejte - krásné, milé, něžné, určené babičkám a dětem, ale nejen jim.

P.S. Po přečtení mi bylo tak krásně na duši. A zároveň tak smutno - i když věk babičky dávno splňuji, stále nemám komu číst.