Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi poutavě napsaný příběh. Při čtení se ve mně střídaly pocity jako na běžícím pásu, několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Určitě doporučuji.

22.08.2020 5 z 5

Černá vdova Černá vdova Markéta Harasimová

Musím říct, že při čtení tohoto příběhu mi běhal mráz po zádech a obávala jsem se, co bude dál ... Opravdu přesvědčivě napsaný příběh o domácím násilí.

17.01.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Můžu říct, že tohle mě opravdu bavilo ... příběh z lékařského prostředí, skvělý styl jazyka a vykreslení vnitřních pocitů postav ... super !

21.10.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opět jeden ze silných příběhů z období 2. světové války.

15.05.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha mě moc nenadchla, takové nenáročné čtení, sem tam úsměvné, místy smutné s poměrně jednoduchým dějem.

08.01.2019 2 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Já jsem mile překvapena. Čtení mě fakt moc bavilo, bylo vtipné, reálné, odpočinkové. Příběh je ze života, o hledání se, o vztazích, které vypadají, že snad ani nemůžou fungovat. Můžu jen doporučit.

20.11.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Záměna dětí je jen začátek toho, co následuje. Strhující příběh, plný bezmoci a zoufalství dvou hlavních hrdinů, žádná brutalita, jen totální psychický tlak.

27.05.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Vtipný příběh dvou „bláznivých holek“ 70+ , které si nepřipouští seniorský věk a užívají života naplno...takové fajn oddechové čtení.

23.01.2023 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Knihy líčí osudy lidí, kteří se pohybují kolem salónu Hany Podolské. Prostřednictvím jejich osudů můžeme "prožít" významné události 20. století, únorovým převratem počínaje a srpnem 1968 konče. Někteří z nich jen nenápadně přežívají, jiní vzdorují nebo kolaborují.

19.09.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Pod tímto názvem se skrývá silný příběh, ve kterém nechybí láska, naděje, přátelství a neskutečná statecnost. Od první stránky naprosto skvěle napsaný román.

29.05.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký, ale velmi intenzivní příběh zachycující na pár stránkách komplikovaný vztah mezi matkou a dcerou .... úplně mě to vtáhlo do děje a tak jsem měla chuť Báře nějak pomoct, obejmout ....

16.03.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Kniha mě ihned zaujala, napínavý děj od začátku do konce, zajímavá zápletka, můžu jen doporučit.

27.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný, emotivní příběh jedné rodiny ovlivněný událostmi druhé světové války. Kniha mě velmi oslovila a ještě dlouho mi tento příběh zůstane v hlavě...

27.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem právě dočetla a ať už je tento příběh pravdivý, fikce nebo něco mezi, vím naprosto jistě, že tohle místo na Slovensku určitě nenavštívím

22.07.2018 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha mě naprosto pohltila, je hodně lidská, osudově založená. Líčí nelehký život jedné obyčejné ženy v průběhu 20. stoleti, jeji vůli a chuť žít v časech, kdy to vubec nebylo snadné pro ni ani pro jeji rodinu. Děj vás naprosto vtáhne a vše prožíváte s ni. Krásná kniha.

18.01.2018 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Kniha o vztazích, ztrátách a nálezech, o minulosti, která ovlivňuje přítomnost. Určitě budu autorčinu tvorbu i nadále sledovat

12.11.2023 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět skvělá kniha od této autorky .... Opět silné téma, propracované postavy ... Můžu jen doporučit.

28.10.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Příběh se zabývá závažnými tématy jako je panická ataka, kyberšikana, alkoholismus .... a s těmito problémy je asi hrozně těžké někomu své srdce otevřít ..... No uvidíme, třeba se to v dalším díle podaří

18.10.2023 4 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Silný rodinný příběh, příběh velké lásky na pozadí druhé světové války. Tyto knihy se čtou prostě samy .....

03.04.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Všechny knihy od pana Hartla mě bavily a i tato nebyla výjimkou, příběh je to hodně zajímavý, emotivní a plný zvratů.

07.02.2022 4 z 5