Belanna Belanna komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Když jsem brala knížku do ruky, myslela jsem, že to bude opět jeden z těch super thrillerů.
Tentokrát to úplně nevyšlo.
Námět knížky se mi líbil, také konec byl zajímavý, ale to správné napětí zastiňovalo až příliš mnoho sexuálních scén, které místy působily rušivě. Je zde cítit, že autorka píše převážně romantickou literaturu.

13.07.2021 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Námět knížky je dobrý, ale už se mi tolik nelíbilo její zpracování. Chyběla tomu hloubka a výraznější napětí. Postavy také nebyly nijak výrazné.
Je to moje druhá knížka od této autorky a pocit zůstal stejný, moc nic to ve mě nezanechalo.

09.07.2021 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Poutavá a smutná kniha. Na jedné straně nejzásadnější otázky života, na které není vždy jednoznačná odpověď a na straně druhé úžasný Lukův popis života vlků.
Každý vypravěč v knize má svůj názor a pohled.
Dostalo se mi to hodně pod kůži.

09.07.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tato knížka se autorce opravdu povedla. Střídání současnosti a minulosti, zajímavě propletený děj a dostatek prostoru k přemýšlení nad tím, kdo a co vlastně provedl. Vše tu má logiku.
Četlo se mi to dobře.

07.07.2021 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha má zajímavý námět, ale více připomíná psychologický román než thriller.
Líbilo se mi střídání kapitol v první a třetí osobě, ale postavy nebyly dvakrát sympatické.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a chyběly mi takové, které vyvolají mražení v zádech.
Celkově bych řekla průměrná knížka.

05.07.2021 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Vůbec to nebylo špatné. Na začátku trochu zamotané, ale postupně se rozplétalo. Dvě časové linky vyprávění podtrhly celkové napětí a knížka se četla velmi dobře. A závěr, který jsem opravdu neodhadla :)

03.07.2021 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Pohodová, odpočinková knížka plná humoru a taky trochu nostalgie. Krátké kapitoly mi v tomto případě sedly.

30.06.2021 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Čtete a po celou dobu sbíráte ty ztracené střípky, až poskládáte celý příběh.
Moje první setkání s autorem, které zanechalo jen pozitivní pocity.

27.06.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Na začátku jsem si říkala, že to bude dobrá oddychovka a jen jsem si opakovala, že lidská hloupost nezná mezí. Když pak převzala vyprávění příběhu Daphne, kostičky začaly zapadat do sebe, stupňovalo se napětí a konec byl ve stylu "S čím kdo zachází, tím také schází."
Líbilo se mi to.

23.06.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Vzhledem k tomu, že část mého života vyplnil Star Trek, vyhýbala jsem se military sci-fi v knižní podobě, jak to jen šlo.
Musím konstatovat, že jsem překvapena. Sci-fi tu jde ruku v ruce s thrillerem a detektivkou zároveň. Kniha je nápaditá a lehce se čte. Mám z ní jen samé pozitivní pocity a doufám, že i další díly budou stejně perfektní.

19.06.2021 5 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Zvláštní a přesto velmi poutavá kniha. Zajímavě a reálně napsaná.
100 let viděno očima jednotlivých členů rodiny, několik pohledů na tytéž věci, různé pocity, jiné hodnoty a jiné touhy.
Líbilo se mi to.

16.06.2021 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Dlouho jsem odkládala knížky pana Kotlety a byla to chyba.
Osobitý humor, akce, napětí i překvapení a trochu toho sexu (jiného, než v ložnicích).
Slupla jsem to jak malinu a bavila jsem se.

15.06.2021 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Dočetla jsem, horko těžko.
Několik zajímavých zápletek vecpaných do jedné knihy. Začátek se vleče až druhá půlka knihy se malinko rozjede. Autorka popisuje dopodrobna malichernosti a ty vážné věci ustupují do pozadí. Postavy nejsou dvakrát sympatické.
Tahle knížka mě neoslovila.

11.06.2021 2 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Naprosto neskutečná jízda ... nemám slov.

09.06.2021 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Pomalu plynoucí temný rodinný příběh, který je určen pro náročnějšího čtenáře.
Výborně vykreslené postavy a děsivý pocit, že je něco opravdu špatně, přináší nevšední zážitek.

08.06.2021 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Dlouho jsem tento díl odkládala, trochu jsem se bála námětu politických kruhů.
Ale kniha nezklamala. Brilantní zápletka, dokonalý a temný příběh, napětí od začátku až do konce a Joona Linna opět v akci.

07.06.2021 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Kniha s velmi originálním nápadem a zpracováním.
Při čtení občas běhá mráz po zádech a občas vyloudí úsměv, dává velký prostor pro vlastní fantazii. I když knihu přečtete za velmi krátkou dobu, pak ještě dlouho sedíte a vše zpracováváte.

02.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Určitě je to zajímavá kniha o místě, které neznám. Navíc se o tomto období historie moc neučí. Jsem ráda, že jsem se alespoň něco dozvěděla.
Po dočtení mi však připadá, že obě strany mince mají jen rub. Kde je ten líc? Vždyť lidé té doby neprožívali jen tragédie, ale měli jistě i krásné chvíle, bavili se a smály. Na to autorka nějak zapomněla.

30.05.2021 2 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Napínavá, čtivá, místy vtipná, místy ponurá, skvělá zápletka, zajímavé rozuzlení ... zkrátka detektivka od Håkana Nessera.

27.05.2021 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Velmi pěkně napsaná detektivka. Krom trošku pomalejšího rozjezdu jí nemůžu nic vyčíst.
Děj má spád, postavy jsou sympatické a i když se dozvíme hodně z minulosti hlavních hrdinů, stále je tu rezerva pro další pokračování, které snad budou.

24.05.2021 4 z 5