Belanna Belanna komentáře u knih

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

U této knížky mě zlákala obálka a také název.
Obě témata jsou super a daly by se z nich napsat dvě velmi slušné knížky, ale takhle to byl jen nereálný chaos.

19.05.2021 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Velmi pěkná a čtivá detektivka.
Líbilo se mi to sbližování dvou raněných duší, kterým služební minulost někoho vzala. Těšila jsem se na pasáže očima Maggie. Fandila jsem oběma.
Samotná krimi zápletka mi také sedla a navíc napínavý a akční konec.

18.05.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na tuto knihu nezapomenu.
Jemný humor po celou dobu a přitom tak hluboké emoce. Nevíte, kdy se smát a kdy brečet. Příběh je ojedinělý a nekonečně silný, zkrátka nádherný.

13.05.2021 5 z 5

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Hotel Pastis je taková nenáročná oddechovka. Nad ničím nemusíte moc přemýšlet, příběh příjemně plyne, není zde opomenuta ani trocha té romantiky a humor pro zasmání.

11.05.2021 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

S historickou detektivkou jsem se setkala vlastně poprvé. Musím uznat, že byla napínavá a poutavá od první stránky k té poslední. Zápletka i postavy byly zajímavé, nechyběla ani romantika. Pěkné čtení.

09.05.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Mistrně napsaný thriller, který nejde odložit. Velmi mě bavil, napínavý a gradující až do samého konce, který nečekáte. Jen občas mě rozčilovala naivita Em. Doporučuji k přečtení.

08.05.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Přesto že jsem se na tuto knihu velmi těšila, přinesla mi zklamání.
Čekala jsem asi něco jiného (i když dystopii a podobné čtu vcelku často).
Námět knihy byl originální, ale jinak už jsem na knize nenašla nic moc zajímavého.
... a že po přečtení zůstane mnoho nezodpovězeného?
To se autorka snažila, možná až moc násilně, napravit závěrečnou tiskovkou.

26.04.2021 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Knížku jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy.
Překvapilo mě, jak dobrá je to detektivka. Četla se sama, neztrácela jsem se v postavách ani v dějových linkách.
A ještě teď kroutím hlavou nad tím, co všechno a jakými způsoby dokázala Gretchen zmanipulovat.

23.04.2021 5 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Výborná kniha. Připomínala mi dominové kostky, do první cvrnknete a pak už to jede ....
I tady si autor udržel svůj osobitý humor a vtipné dialogy, ale také nám více odkryl soukromé životy vyšetřovatelů a ukázal, že i obyčejné životy se dokážou neskutečně zamotat.

11.04.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem dočetla se smíšenými pocity.
Příběh se mi líbil. Styl psaní a podání už o moc méně. Celé mi to připadalo takové uspěchané.

11.04.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

J.P. Delaney svými předchozími knihami nasadil velmi vysokou laťku. Myslela jsem, že udržet krok nebo jí dokonce překonat, nebude možné.
Dokonalá manželka mě však vyvedla z omylu.
Nové téma - psychologická manipulace s umělou inteligencí, rodinný život s dítětem s poruchou autistického spektra, perfektní zpracování, osobitý styl psaní a naprosto neočekávaný závěr !!
Děkuji autorovi a těším se na další knihu.

02.04.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Této knize se nedá nic vytknout. Příběh má spád, příjemnou gradaci. Mistrovsky psaný kousek, který nenechá v klidu snad opravdu nikoho a u kterého ukápne i nějaká ta slza.

24.03.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Paní Lapena zraje jak víno, knížka od knížky je lepší a lepší.
A tahle kniha byla naprosto super. Skvělá zápletka, děj, který má spád, žádná hluchá místa a stále vás to drží v myšlenkách, kdo že je vrah. A když už si myslíte, že jste na to přišli .... bum ! A naprosto nečekaný konec.

19.03.2021 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Tento příběh znám z mnoha filmů, ale toto je první kniha, kde jsem jej četla. Úchvatné dílo, které nelze jen tak překonat.

18.03.2021 5 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Seriál jsem neviděla, moje dcera ano. Knihu jsem si přečetla (líbila se mi), moje dcera ne. A proto využiju letošní čtenářské výzvy a předám jí jako dárek :)

11.03.2021 4 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Knížka, která zvedne náladu. Bavila jsem se.

11.03.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Velmi zdařile a působivě napsaná kniha. Střídání pohledu matky a její dcery, jejich pocity a vnímání způsobí, že Vás emoce (ať už kladné nebo záporné) neopustí po celou dobu čtení.

28.02.2021 4 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Moje první knížka od africké autorky. Místy vtipná, místy drsná. Dobře se čte. Nezklamala mě.

27.02.2021 3 z 5

Tuto knihu by si měli všichni přečíst, stojí to za to.

17.02.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tahle knížka je pro mě taková "srdcovka". Přestože jsem jí četla několikrát, viděla jsem film, vracím se k ní, abych objevovala stále nové a nové .....

10.02.2021 5 z 5