Hotel Pastis

Romantický příběh plný laskavého humoru a napínavých zápletek. Simon Shaw je dvaačtyřicetiletý šéf dobře prosperující londýnské reklamní agentury. Zdá se, že mu ke štěstí nic nechybí. Opak je ale pravdou. Nedávný rozvod, věčné tahanice s chamtivou exmanželkou, nenasytní zákazníci a ne vždy loajální podřízení, to vše narušuje jeho jinak napohled klidný a bezproblémový život. Na radu Ernesta, svého přítele, důvěrníka, sluhy a spolupracovníka v jedné osobě, se vydá na dlouho odkládanou dovolenou do slunné Francie. Pár dní si odpočine u moře a pak se uvidí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20779/hotel-pastis-20779.jpg 3.8103
Vydáno, Olympia

Hotel Pastis: A Novel of Provence, 1993

Kniha Hotel Pastis

CarrieVel

Jsem fanynkou Petera Mayleho, zbožňuji rok v Provence a k jeho knihám se velmi ráda vracím, miluji Francii a Provence a obecně "cestopisné" knihy, popřípadě knihy zachycující atmosféru nějakého místa. Bohužel Hotel Pastis se mu nepovedl. V tomto případě Mayle jen vykrádá svůj Dobrý ročník a píše prakticky úplně stejný příběh, celá situace kolem loupeže a jejího vyvrcholení není ani vtipná a ani napínavá. Tady šlápl Mayle vedle.

Kerberos

Návštěva Provence - hudební doprovod a příjemný hlas Aleše Procházky.Příběh sám o sobě slabší.

cibulka 8

Tuhle knížku jsem četla zajímavým způsobem. Stáhla jsem si ji do mobilu, ale zároveň jsem ji poslouchala i v rádiu. Takže, co jsem vyposlechla od Aleše Procházky, který to načetl, to jsem pak přeskočila v knize a naopak.
Co se týče příběhu, tak to byla nuda. Kdyby tam nebyla detektivní zápletka, která alespoň trochu zaujala, tak je to ztráta času.

LenkaKT
29.12.2020

Asi nejsem cílová skupina. Vše zalité sluncem, předvídatelné, jednoduché, nezaujalo.

olga8832
28.12.2020

Peter Mayle je skvělý vypravěč o své milované Provence a Hotel Pastis je pohodové čtení, třeba do autobusu cestou do Provence.

L.Helena
27.12.2020

Audiokniha
Poslouchala jsem na ČRo2, kde je to avizováno jako „Romantický příběh s kriminální zápletkou plný humoru a napětí“. Vůbec jsem nedostala to, co jsem na základě této charakteristiky očekávala. Hodně pomalý úvod a zápletka taky nic moc. Očekávala jsem trochu víc situačního humoru, protože děj k tomu měl potenciál. Myslela jsem, že tam bude spousta nepředvídatelných náhod, které vyústí ve vtipné situace, ale bohužel. Pousmála jsem se všehovšudy tak na dvou třech místech, jinak spíš docela nuda. Romantiku si představuji úplně jinak, ale to by až tak nevadilo, no a kriminální zápletka i napětí opravdu dost chabé.

Amazonka72
21.12.2020

Další audiokniha do sbírky. Velmi povedená dramatizace na ČR Dvojce. Navíc úžasně načtená Alešem Procházkou. Myslím si, že jeho pojetí této oddychové knize dodalo příběhu tu pravou energii a "šťávu". Bylo tak příjemné přemístit se alespoň na vlnách rozhlasových do poklidného prostředí Provence. Ani bankovní loupež tuto atmosféru nanarušila. Naopak, byla příjemným zpestřením. Při pečení vánočního cukroví není nic lepšího, než přenést se do prosluněné Francie.
Příběh také poukázal na to, že změna v životě je občas nevyhnutelná. Vlastně je úžasné, že se někdo umí rozhodnout a opustit svůj zaběhnutý a bezpečný život a vrhnout se do nového dobrodružství. Mám ráda takové příběhy, a často si představuji, jak něco podobného také jednou v životě zkusím.

evelýny
19.12.2020

Poklidné, předvídatelné, trochu romantické, naivní, místy pro zasmání, místy nudné.
Stokrát si můžete něco plánovat, náhoda si to vždy naplánuje po svém.

P.S.: A možná jsem jenom neměla po ruce tu správnou anýzovku...