Hotel Pastis

Romantický příběh plný laskavého humoru a napínavých zápletek. Simon Shaw je dvaačtyřicetiletý šéf dobře prosperující londýnské reklamní agentury. Zdá se, že mu ke štěstí nic nechybí. Opak je ale pravdou. Nedávný rozvod, věčné tahanice s chamtivou exmanželkou, nenasytní zákazníci a ne vždy loajální podřízení, to vše narušuje jeho jinak napohled klidný a bezproblémový život. Na radu Ernesta, svého přítele, důvěrníka, sluhy a spolupracovníka v jedné osobě, se vydá na dlouho odkládanou dovolenou do slunné Francie. Pár dní si odpočine u moře a pak se uvidí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20779/hotel-pastis-20779.jpg 3.7112

Vydáno: , Olympia

Hotel Pastis: A Novel of Provence, 1993

Kniha Hotel Pastis

Nuttelka

Bohužel, moc mě děj nezaujal :-( Přišlo mi to takové o ničem. Jedna hvězda je za skvělého Aleše Procházku a druhá hvězda za Francii a hudební doprovod.
(Audiokniha)

kokosek
24.07.2021

Tohle je fakt odpočinkové dovolenkové čtení, sice je tam vyloupení banky a únos, ale to jen ukazuje svět takový jaký je. Možná mi tam chybělo trošku víc humoru, ale nemůžu mít všechno. Ten humor je u autora ale dobrý v jiných knihách, takže asi vyzkouším zas něco jiného.

Belanna
11.05.2021

Hotel Pastis je taková nenáročná oddechovka. Nad ničím nemusíte moc přemýšlet, příběh příjemně plyne, není zde opomenuta ani trocha té romantiky a humor pro zasmání.

CarrieVel
31.01.2021

Jsem fanynkou Petera Mayleho, zbožňuji rok v Provence a k jeho knihám se velmi ráda vracím, miluji Francii a Provence a obecně "cestopisné" knihy, popřípadě knihy zachycující atmosféru nějakého místa. Bohužel Hotel Pastis se mu nepovedl. V tomto případě Mayle jen vykrádá svůj Dobrý ročník a píše prakticky úplně stejný příběh, celá situace kolem loupeže a jejího vyvrcholení není ani vtipná a ani napínavá. Tady šlápl Mayle vedle.

Kerberos
06.01.2021

Návštěva Provence - hudební doprovod a příjemný hlas Aleše Procházky.Příběh sám o sobě slabší.

cibulka 8
02.01.2021

Tuhle knížku jsem četla zajímavým způsobem. Stáhla jsem si ji do mobilu, ale zároveň jsem ji poslouchala i v rádiu. Takže, co jsem vyposlechla od Aleše Procházky, který to načetl, to jsem pak přeskočila v knize a naopak.
Co se týče příběhu, tak to byla nuda. Kdyby tam nebyla detektivní zápletka, která alespoň trochu zaujala, tak je to ztráta času.

LenkaKT
29.12.2020

Asi nejsem cílová skupina. Vše zalité sluncem, předvídatelné, jednoduché, nezaujalo.

olga8832
28.12.2020

Peter Mayle je skvělý vypravěč o své milované Provence a Hotel Pastis je pohodové čtení, třeba do autobusu cestou do Provence.