Navždy Provence!

Druhý díl volné trilogie o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provenci (Rok v Provenci, Navždy Provence! Peter Mayle, milovník francouzské kuchyně i místních lahodných vín, a především skvělý humorista a vypravěč, nás opět zavede do prosluněných vinic a ospalých provinčních městeček v zemi, kde našel svůj druhý domov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20786/big_navzdy-provence-jDY-20786.jpg 4.2162

Provence 2.

Vydáno: , Olympia

Toujours Provence!, 1991

Kniha Navždy Provence!

(audiokniha)
Nebýt skvělé interpretace Pavla Soukupa, možná bych dokonce knihu odložila. Se svým názorem se tedy tentokrát připojuji k většině komentářů zde. První díl se mi líbil opravdu hodně, ale tady jsem i já měla pocit, že se jedná o slabší odvar. Jsou to opět autorovy zážitky z jeho života v Provence, ale ani zdaleka ne všechny jsou humorné. Asi nejvíc se mi líbila historka s hledáním zlatých mincí, u většiny dalších příhod jsem se bohužel dokonce i trochu nudila. Knihu tedy hodnotím jako slabý průměr a jednu hvězdičku přidávám za načtení audioknihy, která autorovy příhody pozvedla o stupeň výš ;-).

babicka_amalka

první díl prima, tohle je jen slabý nastavovaný odvar; hodně mě to zklamalo;

yellow
14.12.2021

První díl byl skvělý, druhý už mě příliš nenadchl. Měla jsem pocit, jako by se autor snažil využít úspěchu prvního dílu, ale už moc nevěděl, o čem psát.

drakamena
22.11.2021

První díl byl skvělý, druhý už tak moc ne. Kde první díl plynul velmi přirozeně, epizodní anekdoty zarámované přestavbou autorova domu, druhý díl mi připadal občas trochu křečovitý ve snaze působit zábavně za každou cenu. Už to prostě tak neplynulo. Škoda. Přesto si určitě poslechnu i třetí díl.

Florindela
29.08.2020

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí, dobrým vínem, sluncem, laskavostí... Chcete tam být, zažít a užít si to.

betka
06.02.2020

Laskavá a humorná kniha

hanzmb
03.02.2020

Už je to delší dobu, co jsem četl 1. díl, ale vůbec mi to nevadilo. Okamžitě jsem byl zpátky a vychutnával si alespoň zprostředkovaně tu spoustu dobrého jídla a pití. Navíc zpestřenou mozaikou zajímavých postav a příhod. Ideální kniha pro chvíle pohody.

Laza27
08.09.2019

Audiokniha: Dobře namluvené, ale obsahově dobré pouze jako doprovod k domácím pracem. Nic by se mi nestalo, kdybych si to neposlechla a poslech mě uspokojil pouze jako frankofilku.