Navždy Provence!

Druhý díl volné trilogie o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provenci (Rok v Provenci, Navždy Provence! Peter Mayle, milovník francouzské kuchyně i místních lahodných vín, a především skvělý humorista a vypravěč, nás opět zavede do prosluněných vinic a ospalých provinčních městeček v zemi, kde našel svůj druhý domov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20786/navzdy-provence-jDY-20786.jpg 4.2147

Provence 2.

Vydáno, Olympia

Toujours Provence!, 1991

Kniha Navždy Provence!

Florindela
29.08.2020

Krásně popsaná atmosféra Provence i typů místních lidí. Děj voní levandulí, dobrým vínem, sluncem, laskavostí... Chcete tam být, zažít a užít si to.

betka
06.02.2020

Laskavá a humorná kniha

hanzmb
03.02.2020

Už je to delší dobu, co jsem četl 1. díl, ale vůbec mi to nevadilo. Okamžitě jsem byl zpátky a vychutnával si alespoň zprostředkovaně tu spoustu dobrého jídla a pití. Navíc zpestřenou mozaikou zajímavých postav a příhod. Ideální kniha pro chvíle pohody.

Laza27
08.09.2019

Audiokniha: Dobře namluvené, ale obsahově dobré pouze jako doprovod k domácím pracem. Nic by se mi nestalo, kdybych si to neposlechla a poslech mě uspokojil pouze jako frankofilku.

Iki1
22.08.2019

Pro dovolenkové čtení, kdy se nemusíte tak moc na čtení soustředit, je to dobrá kniha. Pro zbytek roku šeď a nuda, přespříliš rozvleklé. Tak, u něčeho jsem se i zasmál, ale u většiny povídek nebylo čemu. Ale alespoň se autor kolem sebe umí dívat a svá pozorování převtělit do povídky. Což vůbec není lehká záležitost.

Lotka
14.08.2019

Jedna velká nuda.

petrucha86
25.07.2019

Jediným minusem všech jeho knih je ten, že mám při jejich čtení neustále hlad!

Bagrik
07.05.2019odpad!

První kniha byla úžasná. Dýchala z ní atmosféra malebných vesniček a slunného francouzského jihu. Příběhy byly čtivé, inteligentní a plné humoru. Druhá kniha nesahá první ani po kolena.
Příběhy jsou nastavovaná kaše, přespříliš dlouhé a humoru také moc nepobraly.
Nedočetli jsme.