Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů různých žánrů od světových autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích. 1) Nora Robertsová: Andělské vodopády – Po traumatickém zážitku z minulosti připadá Reece Gilmorové poklidné městečko Angel’s Fist obklopené divukrásnou přírodou Tetonského národního parku jako ráj na zemi. Doufá, že se jí tu podaří začít znovu, zklidnit pocuchané nervy a zmírnit úzkost, která se usadila v její mysli. Namísto toho ji čeká další zkouška. Náhodně se stane jedinou svědkyní brutální vraždy, a co víc, vraždy, po které nezůstala jediná stopa. Uvěří jí někdo, když je sotva schopná uvěřit sama sobě? 2) James Twining: Černé slunce – Jak souvisí krádež bezvýznamného obrazu z pražské synagogy s vraždou v londýnské nemocnici a krádeží dešifrovacího přístroje Enigma v americkém Marylandu? A proč si vrahové bývalého vězně z Osvětimi odnášejí mužovo předloktí s vytetovaným číslem? Nenápadná vlákna souvislostí se pozvolna řadí k sobě a vedou Toma Kirka, na slovo vzatého znalce a donedávna lupiče umění, k tajemství pečlivě střeženému už od druhé světové války. Jeho pátrání je o to nebezpečnější, že stejné stopy sleduje i nelítostný protivník, známý ve světě zločinu pod jménem Cassius, jenž má s Tomem navíc nevyřízené osobní účty. 3) Peter Mayle: Dobrý ročník – Ve chvíli největšího propadu své dosavadní kariéry londýnského finančníka dostává Max Skinner vyrozumění o nečekaném dědictví po strýci. Stává se majitelem statku s vinicí v Provence. V idylickém kraji žhnoucího slunce, přívětivé přírody a vřelých, rázovitých obyvatel se Max záhy cítí jako doma a začne podnikat rázné kroky na omlazení révy a vylepšení produkovaného vína. Brzy se ovšem ukáže, že na část dědictví má nárok také krásná mladá Američanka Christie, strýcova dcera, o níž Max neměl až dosud tušení, a že dlouholetý správce vinic Roussel nejedná s mladým Angličanem tak docela otevřeně. 4) John J. Nance: Orbit – Kip Dawson, nenápadný zástupce farmaceutické firmy a otec čtyř dětí nevěří vlastnímu štěstí, když vyhraje místo v komerčním vyhlídkovém letu do vesmíru. Pak ale dojde k nehodě a Kip zůstane na oběžné dráze sám, bez možnosti komunikace s řídicím střediskem. V zoufalství se rozhodne zanechat po sobě dětem pravdivé líčení vlastního života se všemi chybami a omyly, kterých se dopustil. Netuší ovšem, že z notebooku, do kterého svoje vzpomínky píše, se text vzápětí přenáší dolů na Zemi. Zatímco účtuje se životem a zoufale se pokouší o záchranu, stává se bezděky hrdinou, jehož osudy sleduje se zatajeným dechem celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37837/andelske-vodopady-37837.jpg 4.141

Vydáno: , Readers Digest Výběr (ČR)

Angels Fall / The Black Sun / A Good Year / Orbit., 2004

Kniha Andělské vodopády / Černé slunce / Dobrý ročník / Orbit

17.04.2021

Orbit 4/5, kniha je ctiva, je to scifi, ma to happy end, což bych u tohoto pribehu zrovna nečekala. Já osobně bych do vesmíru byt vystrelena nechtela, i kdyby to bylo zadarmo. Fotky staci. Příběh ma par otazniku, jak neprofesionalni clovek může řídit vesmírnou skořápku, kdyz ma jen asi 14ti denní přípravu, jak může opravit panel s dratky ve skafandru za letu vedle plavidla a nebyt nekde ukotveny. Mnohem skutecnejsi by byla jeho zachrana druhou posadkou z ruske rakety.Bilancovani se zivotem ok.

13.04.2021

Dobry rocnik 4/5 Zacatek knihy me zaujal,zapletka uz pak nikoliv,ale je to napsano dobre,clovek se prenese z destive Anglie do proslunenych koncin Francie.

13.04.2021

Cerne slunce 3/5 detektivka s nacistickym pozadim a patranim po pokladu-jantarove komnate, ktery byl ukryt a umisteni zasifrovano i s vyuzitim enigmy. Cetlo se vcelku dobre,akorat jsem byla zmatena z tech postav,neumela jsem si je tak rychle zaradit,kdo proti komu.

13.04.2021

Andelske vodopady 4/5 Reece mela hrozny zazitek se strelcem,ktery utocil v jejich restauraci,po teto tragedii opousti velkomesto a putuje od meste k mestu a nechce se nikde usadit,pze ma traumata,v jednom mestecku,se vsak zacala cítit bezpecne a zacina se tu zabydlovat,vyráží na vylety, ma novou práci,avsak se stane svedkem vrazdy,ale vrah je mazany,pze jeho kroky vedou k tomu,aby si Reece myslela,ze blazni a blouzni,tak ji chce vystipat z mesta,aby se to ututlalo.

georginaa
31.01.2021

Zkrácené verze 4 příběhů od známých spisovatelů. Andělské vodopády byly i zfilmovány. Moc se mi líbily, s přídavkem detektivního žánru. Nicméně každý příběh má svůj styl a stojí za přečtení.

Staráknížka
30.08.2018

Nejvíce se ni líbil Orbit - neodvedu si představit co takový člověk musí prožívat. Zuřivě jsem mu držela palce. Prostě člověk se nemá nikdy vzdávat i když zřetelně není žádná šance. Ale hezky se četly i ostatní příběhy. Doporučuji i přesto, že jde o zkrácené romány.

danka13
22.04.2018

Celá kniha se mi moc líbila, mohu jen doporučit, Orbit má velmi překvapivý závěr.

Handulenka
09.01.2015

Nejdříve jsem se rozmýšlela, zda mám knihu vůbec číst, protože nemám ráda sci-fi a vesmír mě nikdy nezajímal.Jsem ráda, že jsem se do knihy pustila.Přečetla jsem ji jedním dechem a dost často mě mrazilo.Skvěle napsaná kniha a všem doporučuji.