Navždy Provence!

Navždy Provence! https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20786/bmid_navzdy-provence-PW2-20786.jpg 4 176 30

Provence série

Druhý díl volné trilogie o půvabech a zvláštnostech života v jihofrancouzské Provenci (Rok v Provenci, Navždy Provence! Peter Mayle, milovník francouzské kuchyně i místních lahodných vín, a především skvělý humorista a vypravěč, nás opět zavede do prosluněných vinic a ospalých provinčních městeček v zemi, kde našel svůj druhý domov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

Toujours Provence! , 1991

Congo
25.07.2018 5 z 5

příjemné pohodové čtení, a někdy jsem se i dost nasmála a něco regionálního se dozvěděla (pravda Rok v Provance jsem ještě nečetla)

TeaPeter
28.06.2016 3 z 5

Proti Roku v Provence se styl knihy změnil a rozvolnil. Tahle knížka je sice také příjemná, ale místy už působí rozvlekle a nastavovaně, jakoby se snad látka vyčerpala. Ale to není přece možné! Spíš se autor snažil co nejvíce vymačkat z úspěchu předchozí knihy...

hanča34
15.11.2015 4 z 5

Kdo četl Rok v Provence, tak se neubrání srovnání. Ale pořád je to příjemná, pohodová knížka pro dobrou náladu.

Imor
01.07.2015 3 z 5

NEDOPORUČUJI - těm, kteří jsou na dietě, neb máte chuť na všechny popisované dobroty.
NEDOPORUČUJI - těm, kteří se rozhodli skončit s alkoholem.
DOPORUČUJI - je to kniha na pohodu :-)

mariva
06.02.2015 4 z 5

Z knihy dýchá klid a pohoda, provensálské sluníčko prohřeje zimní večery a láká na dovolenou do prosluněné Provence.

ondras666
19.11.2013 5 z 5

Opět krásná kniha, která mluví sama za sebe. Doporučuji všem.

Skawin
01.09.2013 4 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal, i když Rok v Provenci se mi líbil malinko víc. Ale to je detail. Četla jsem s radostí a přitom se dozvěděla soustu zajímavostí pro případnou návštěvu této oblasti - doufám že se zadaří :-)

Dandik1
09.08.2013 5 z 5

Milé čtení o krásné francouzské oblasti. Doporučuji zejména po návratu z dovolené, pokud se stále nechcete smířit s tím, že už Vám skončila.

BarushS
19.01.2013 4 z 5

Velice pěkná knížka :) čtivá, zajímavá a obohatí člověka o informace, které ani ve snu netušil o Francii, francouzech i jejich kultuře.

rose
21.01.2012 4 z 5

Milé úsměvné čtení o obyčejných idičkách žijících pohodovým životem na jihu Francie. Jako i u ostatních Maylových knížek o Provence čtenář bude pravděpodobně u četby slintat, protože na každé stránce je nějaká dobrota, vínečko nebo voňavé koření...

Francie Provence

Peter Mayle