Dobrý ročník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4206
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Olympia
Originální název:

A Good Year, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Kniha Dobrý ročník

Slůník
24. dubna

Velmi příjemné čtení, navozuje stejný pocit jako film, ačkoli scénář se knihou pouze inspiroval.

Radka1727
17. ledna

Líbilo se mi i filmové zpracování .....


hvozdik
25.07.2021

Chtěla bych dát lepší hodnocení, protože hlavní zápletka s vínem není zas až tak špatná. Ale všechno kolem je tak plytké, tak nějak hloupě odvyprávěné a tak strašně nereálné. Věděla jsem, že sahám po knize typu romantické letní klišé, ale bylo to bohužel klišé úplně a pořád. Připomnělo mi to filmy ze třicátých let, kde vyjde najevo, že on je její sestra a falešný strýček, který není nakonec lupič, si vezme svoji neteř, která není jeho teta, hlavně ale, že bude happy end.

ellescorpio
23.07.2021

Velké překvapení, úžasná letní oddychovka. Pro mě hattrick-víno, jídlo a nádherný vesnice, kde jsem byla, prostě boží kombinace. Zatímco někoho dle komentářů neustálé popisy jídla nudily, já si to fakt užívala. Určitě se k ní ještě vrátím, na léto k vínu je to dokonalé :-)

Ešína
03.04.2021

Musím se přiznat, že po shlédnutí filmu jsem od knihy očekávala trochu víc, ale i tak to nebylo zklamání. Jako oddechovku doporučuji.

evikt
27.03.2021

Krasne oddychove cteni z Francie, o jidle a vine a lasce mezi dvema kulturami.. Miluju ten film ;)

Alena129
26.03.2021

Nenáročná, rychlá oddechovka. Po dlouhé zimě a mnoha detektivkách, takové klidné, teplem vonící čtení.

Medvědářka
02.03.2021

Návrat ke knize po cca 5 letech splnil očekávání.
Opět jsem cítila pohodu a teplo slunce na tváři spolu s lehkým vánkem, co vál mezi vincemi. A stále mě to utvrzuje v tom, že knihu mám raději než film.

1