Dobrý ročník

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4189
Vydáno, Olympia

A Good Year, 2004

Kniha Dobrý ročník

Ešína

Musím se přiznat, že po shlédnutí filmu jsem od knihy očekávala trochu víc, ale i tak to nebylo zklamání. Jako oddechovku doporučuji.

evikt

Krasne oddychove cteni z Francie, o jidle a vine a lasce mezi dvema kulturami.. Miluju ten film ;)

Alena129

Nenáročná, rychlá oddechovka. Po dlouhé zimě a mnoha detektivkách, takové klidné, teplem vonící čtení.

Medvědářka

Návrat ke knize po cca 5 letech splnil očekávání.
Opět jsem cítila pohodu a teplo slunce na tváři spolu s lehkým vánkem, co vál mezi vincemi. A stále mě to utvrzuje v tom, že knihu mám raději než film.

Marla
28.11.2020

Typické pro autora - v poklidu ubíhající čtení, vhodné pro příjemně strávené odpoledne se sklenkou vína. A probůh, nehledejte v něm vysokou literaturu, od toho jsou jiní spisovatelé....

kokrokr
15.10.2020

Mayle dokáže popsat atmosféru v Provenci jako nikdo jiný. Jeho knihy jsou příjemné, vtipné a děj ubíhá v poklidném tempu letního odpoledne. Dávám tři a půl bodu.

Chesterton
21.09.2020

Kniha ani audiokniha nestojí za moc, stejně jako většina dalších knih od autora, kromě jeho první - Navždy Provence.
A to jsem prosím n e h l e d a l a
v y s o k o u
l i t e r a t u r u :o) ale pouhý oddech.
Film jako relax se velmi povedl, když přijdou listopadové chmury, ráda u něho nenáročně spočinu. Byť to taky není vysoká kinematografie, ale vyjímka, co nabourává pravidlo, že kniha je vždy lepší než film.

soupik2012
21.09.2020

Příběh pro velmi nenáročného čtenáře. Z počátku jsem se docela bavila, ale velice brzy mě začínalo nudit, to neustálé velmi detailní popisování jídel. Naopak, vše co bylo řečeno kolem vína pro mě bylo poučné a zábavné. Příběh jako takový, jako by vypadnul z nějaké harlekýnky. Nereálné, nezáživné, z velké části předvídatelné a plytké. Audioknihu čte můj velmi oblíbený narátor pan Jiří Schwarz. Všem kteří s tímto autorem váhají, tak doporučuji upřednostnit před knihou audioknihu. Zpracována je vynikajícím způsobem a alespoň trochu zmírnila mé zklamání.