Dobrý ročník

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4206

Vydáno: , Olympia

A Good Year, 2004

Kniha Dobrý ročník

Slůník

Velmi příjemné čtení, navozuje stejný pocit jako film, ačkoli scénář se knihou pouze inspiroval.

Radka1727

Líbilo se mi i filmové zpracování .....

hvozdik
25.07.2021

Chtěla bych dát lepší hodnocení, protože hlavní zápletka s vínem není zas až tak špatná. Ale všechno kolem je tak plytké, tak nějak hloupě odvyprávěné a tak strašně nereálné. Věděla jsem, že sahám po knize typu romantické letní klišé, ale bylo to bohužel klišé úplně a pořád. Připomnělo mi to filmy ze třicátých let, kde vyjde najevo, že on je její sestra a falešný strýček, který není nakonec lupič, si vezme svoji neteř, která není jeho teta, hlavně ale, že bude happy end.

ellescorpio
23.07.2021

Velké překvapení, úžasná letní oddychovka. Pro mě hattrick-víno, jídlo a nádherný vesnice, kde jsem byla, prostě boží kombinace. Zatímco někoho dle komentářů neustálé popisy jídla nudily, já si to fakt užívala. Určitě se k ní ještě vrátím, na léto k vínu je to dokonalé :-)

Ešína
03.04.2021

Musím se přiznat, že po shlédnutí filmu jsem od knihy očekávala trochu víc, ale i tak to nebylo zklamání. Jako oddechovku doporučuji.

evikt
27.03.2021

Krasne oddychove cteni z Francie, o jidle a vine a lasce mezi dvema kulturami.. Miluju ten film ;)

Alena129
26.03.2021

Nenáročná, rychlá oddechovka. Po dlouhé zimě a mnoha detektivkách, takové klidné, teplem vonící čtení.

Medvědářka
02.03.2021

Návrat ke knize po cca 5 letech splnil očekávání.
Opět jsem cítila pohodu a teplo slunce na tváři spolu s lehkým vánkem, co vál mezi vincemi. A stále mě to utvrzuje v tom, že knihu mám raději než film.